Pirmiausia reikia supažindinti ...

Nerijus K (per savo atostogas komandiruotas į Italiją parvežti i Lietuvą Edmundo)

Algis A (Vairuotojas, pasiųstas kartu su Nerijumi parsivežti Edmundo...Beje flegmatikas ir apibūdinimą "vairuotojas" sakinio pradžioje, taip pat skaityti kabutėse...)

Edmundas J (Žmogus, ištiktas ūmaus apendicito priepuolio Italijoje, ten operuotas, bet numirti norįs Lietuvoje :)

Žinoma, veiksmo veikėjų yra žymiai daugiau, bet su visais jais susipažinsite nuotykio eigoje.

Atvirai sakant, nieko nebūtų ir įvykę, jei naktį,bevažiuojant Šveicarijos viduryje, manęs nebūtų suėmęs miegas. Na žinote kaip būna: važiuoji važiuoji, dairaisi dairaisi ir monotonija kažkuriuo momentu, sekundei paima viršų. Taip ir man: kai žiūrėdamas i kalną, stūksanti priekyje, ir klausydamas kaip Algis knarkia, knabtelėjau nosimi,- to ir pakako, kad pilčiausi į bokštelį, skirianti du remontuojamo kelio ruožus.

Smūgis buvo toks stiprus, kad mintyse jau įkainojau savo WV "Golfa" 500litų ir pardaviau detalėmis...(sunkiausia mintyse buvo parduoti radiatorių,-nes maniau, kad jam jau viskas!)

Su drebančiomis rankomis, kurių venose pulsavo visu metų sukauptas ir išmestas adrenalino kiekis, pasukau mašina i kelkraštį.

..atsibudo ir Algis... išreiškė nusistebėjimą "į kokį briedį čia mes atsitrenkėme"...ir vėl užmigo...

Aplinkui tamsu ir tuščia (kas tikrai keista,-vasaros pradžia,-o kelias link Gottardo tunelio pustuštis???), vaikštau apie mašiną ir negaliu suprasti:ar man pasivaideno tas smūgis, ar iš tikrųjų aš nieko nematau? Jokių sulankstymų,-rimtai,- tik padanga priekinė suplyšusi ir priekinis buferis subraižytas! Na ką-iš bagažinės išsitraukiau rankinį keltuvą, atsarginį ratą (liaudiškai vadinamą "baranką"-dėl savo mažo dydžio) ir pradėjau kelti mašiną. Jei jūs paklaustumėte, kur buvo Algis tuo metu,- nedvejodamas atsakyčiau,- snaudė mašinoje ir, turbūt, jautė nepatogumą dėl periodiškai kintančio aukščio man pakeliant ir nuleidžiant mašiną...jis jau toks...

Tebūnie, -nėra čia ko skųstis ir dejuoti,-sukeičiau ratus vietomis: ratą nuo galo- ant priekinės, o "baranka" -ant galinės ašies(taip saugiau), prisukau, ir įlipęs i mašinos vidų tęsiau savo kelionę.

....prieš tai dar išklausęs Algio pageidavimų įjungti šilumą, nes anot jo "šalta kaip konclageryje"... Kurį laika važiavau pats, bet kai vėl pradėjo akys merktis, nutariau nebetampyti likimo už ūsų ir griežtai pažadines Algi, liepiau jam važiuoti link Šveicarijos- Italijos pasienio.

Deja, mano savisaugos instinktas, kuris su visišku nepasitikėjimu sekė Algio vairavimo stilių,neleido ramiai miegoti..... ir ačiū Dievui jam už tai,- daugiau nei pora sykių teko atsibusti ir pilnomis kišenėmis baimės stebėti, kaip mes artėjame link kokio tarpeklio, ar matyti desperatiškai įsikibusį vairą kokio autobuso vairuotoją, su išplėstomis akimis bežiūrintį, kaip kažkoks "Golfas" su lietuviškais numeriais lekia kelio viduriu tiesiai i jį...

...Algio pasiteisinimas-"aš bijau važiuoti taip arti kelkraščių kalnuose"-nuteikia gana migdančiai ar ne?...sako kai kurie žmonės pražyla nuo tokių dalykų,bet aš tiesiog plinku...

Pagaliau...pasienis...pramerkiu akis, paduodu pasus ir visiškai pritariu pasieniečiui, kuris nenori mūsų įsileisti į Italiją, - kažkokiu stebuklingu būdų mes atvykome iki pasienio su tuščia priekine padanga, o Algis net nepastebėjo to!... prisiekiu...Algio fizionomija tuo metu buvo verta 2 Oskarų kaip minimum!

-pirmiausia už idealiai suvaidinta nepakaltinamą naivuolį (o jo žodžiai, kurios jis ištarė su tokia intonacija " Jo majo, kaip tai nutiko?"....galėtų būti išleisti kaip garso takelis), na o antroji nominacija,- už geriausiai suvaidintą antraeilį vaidmenį, kai jis pareiškė esąs ne prie ko, ir kad tai ne jo kaltė! Žinoma! -..ufonautai nusileido ir važiuojant lygiu keliu pradūrė padanga su savo ultra lazeriais ir tai padarė taip nepastebimai, kad, turbūt, kokius 20km jis važiavo visiškai to nepastebėdamas?...na gerai. Tiek to.

Yra problema, reikia ją spręsti. Pasienietis pasakė, kad čia, pasienio miestelyje ,Chiassi, netoliese yra garažas, kuriame mes galime nusipirkti nauja padangą. Tai nudžiugino mane, na o Algis tiesiog išreiškė dideles abejones ir pradėjo kalbėti kažką apie Mussolini...Ir, sakykite, apie ką gi daugiau jam buvo kalbėti, jei 7valanda ryto, mes sukinėjomės tarp prabangių "Porche" ir "Mercedes" automobilių ritmingai šlepsėdami nepataisomai suplyšusia, tuščia padanga? Kiek ilgai taip važinėsi?

Todėl pasvarstęs nutariau nerizikuoti ir sustoti pirmoje aikštelėje. Faktas tas, kad ji buvo pilnai pristatyta mašinų, tad teko sustoti pačiame išvažiavime! Nenustebkite,-po tokios nakties man viskas buvo tas pats! Atsidariau bagažine, išsiėmiau vidutinio siaurumo "kiaulės akutes", įsidėjau jas ir kad žmonės, kurie norėjo išvažiuoti iš tos aikštelės ir tikėjosi, kad aš tuoj tuoj pasitrauksiu, neturėtų jokių iliuzijų, - kuo ramiausiai pradėjau sau sukti priekinio rato varžtus.

Esu giliai įsitikinęs, kad po lietuvių ir rusų, italai (bent jau mašinos buvo su Italijos numeriais) yra greičiausią nuovoką turintys žmonės,-jau po kelių akimirkų stebėjau, kaip jie važiuoja iš tos aikšteles ten, kur mano manymu buvo ne vienerių metų gėlininko-floristo triūsas...echhh...

Lažinuosi iš visų 10€, kad nežinote, kaip smagu ridenti suplyšusią 185/60 R14 padangą, rytinėmis, tuščiomis miestelio, kuriame jus nieko nepažystate, gatvėmis (šį faktą reikia prisiminti)....švilpauti vaikystės melodiją, žaisti saulės zuikučių atspindžiais nuo lieto ratlankio plokštumų.

...žinoma galima už tuos pačius 10€ prisirūkyti žolės ir pajusti tą patį idiotiškai idiliško momento nuotaiką....kas visiškai nerekomenduotina ir pavartojau tai tik kaip frazeologizmą (beje paskutinis žodis nežinau ką reiškia, bet labai gražiai skambėjo kontekste :)...

Aišku, man, apimtam tokios nuotaikos atrodė visiškai natūralu, kad Mr.Properis (taip aš pavadinau tą mechaniką, kurį radau vienoje ką tik atsidariusioje užkampio dirbtuvių), iš kažkur atrideno pusėtinai dėvėtą padanga ir pradėjo ją montuoti!....Akimirkai man šmėstelėjo mintis: "nu negali viskas taip sklandžiai vykti...negali.".

Tačiau Mr.Properis dirbo, plušo sukinėdamas kaip virtuozas mano padangą ir visais įmanomais (ir neįmanomais) būdais dėdamas balansavimo svarelius, kad man nieko kito nebeliko, kaip tik suformuluoti tokią prielaidą teorijai: - Mano gyvenimo neįmanoma subalansuoti lygiai taip pat, kaip ir dėvėtos "Pirelli" padangos"...panašumas tik toks, -kad abu šie dalykai sukasi ir nieko čia nepakeisi...

Taigi, prisimerkęs už Mr.Properio darbo pragmatiškumą mintyse parašiau 2, bet darbo estetinį apipavidalinimą įvertinau 10 su + ....mat jis priklijavo ant vidinės ir išorinės - gražiosios ,labiausiai matomos lieto ratlankio pusės tiek švininių svarelių, kad aš nedelsdamas suformulavau dar vieną teoriją: -Pirma: silpnai priklijuoti vidinės pusės svareliai viršijus 50km/h greitį atšoks nuo priklijuoto paviršiaus ir padarys n žalos. Antra: taip pat silpnai priklijuoti išoriniai balansavimo svareliai (per kone pusė lieto disko!), viršijus 50km/h greiti padarys (n2)2 žalos...beje pastarasis kvadratas tikrai ne mašinų, važiuojančių lygiagrečiai su manimi, naudai!

Bet kuriuo atveju, visas šis darbas lyg tai ir turėjo kainuoti sutartus 10€ , tačiau Properis, pažvelgęs į švino kiekį ant mano diskų ir nuėjęs i mažutę kontorą (ten greičiausiai pasitikslino paskutines šio metalo kainas pasaulinėje Londono biržoje) išdidžiai pareiškė, kad visa tai kainuos 18 € ! ...Kadangi aš jau mintyse mačiau šiuos švino gabaliukus žavingai lakstančius nuo mano padangos į visas puses, tai užburtas šio vaizdo nedvejodamas ištiesiau 20 €

....Kai tas mechanikas gražino man 10€ atgal,-aš nesigilinau į smulkmenas,-nes mano laukti 2 € greičiausiai buvo iš dvejetainės matavimų sistemos, o jis vartojo dešimtainę???

O kas man?-Mano švarko atlapai pilni plazdančių vėjo gniūžčių, ausyse - besisukančio rato švilpimas, kurį ridenu kur kas patogiau ir greičiau negu prieš tai. Aišku, po kurio laiko tas švilpimas susimaišo su įtartinu trekštelėjimu, kai ratas atsitrenkia į per anksti atsikėlusio mielo senuko koją, kurį dar spėju prilaikyti bekrentantį.

Beje tai yra tikrai nenaudinga naujos "Honda" galiniam sparnui į kurį, pasidabinusi dar nesioksidavusio švino nėriniais, nevaldomai lekia mano "Pirelli"...

Toliau veiksmas vyksta kaip sulėtintame filme.

Paleisdamas senuką laisvam kritimui, aš leidžiu sau pamastyti, ką sau galvoja ta padanga lėkdama į nieko nekalta automobilį ?! Bet dideliam mano nusivylimui visus šiuos mano samprotavimus nutraukė cypiantis, kvailas pudelis, kurio judėjimo vektorius visiškai sutapo su mano vėjavaikės padangos lėkimo kryptimi...

Leiskite paklausti...koks kvailas turi būti šuo, kad nespėtu pasitraukti iš kelio tam atidundančiam, sieros, gumos ir metalo kalnui?....aš bent suprasčiau kad tai būtų buvęs senbernaras !..o dabar - pudelis ...o juk laiko pasitraukti tikrai buvo, bet ne,-stovėjo atrėmęs savo virpančią krūtinę ir užhipnotizuotas žiūrėjo...dievaži,-ant jo nuskustos kulšies taip ir liko vandenį išstumiantis protektoriaus raštas...

Šio šuns šeimininkas buvo toks priblokštas kas įvyko, kad nemirksėdamas žiūrėjo, kaip maniškė padanga, atlikusi dar pora žavingų amžinybės vingių, nukrito ant žemės....o paskui jis atsisuko į mane, pažvelgė kaip i kokį Bin Ladeną ir tikrai jutau, kad jei tuoj pat nenusiridensiu savo padangos kuo toliau nuo šios situacijos, tai būsiu paskelbtas "persona non grata " Šveicarijoje!

Kuo arčiau aš buvau savo mašinos, tuo labiau aš klausinėjau savęs: kodėl mano atostogos negali būti kaip normalių žmonių, su smėlio pilnais paplūdimiais, jūra ir gražiomis merginomis aplinkui? Nors tiesa sakant,-eina sau snobiškas gulėjimas po saulės skėčiais ir šaltais kokteliais...juk būtų nuobodu!

Na o jei kam rūpi, kas buvo vėliau, tai: Kitame garaže aš įsigijau 2 padangas ir sėkmingai tęsiau savo kelionę: pasiėmėme ligonį ir pasieniuose parodę jo metalinėmis sagtimis sutvirtintą pilvą (mat italų medikai nežinodami, kas nutiko Edmundui-tiesiog prapjovė jį ir pjaustė viską ką rado nereikalingą! ) mes smagiai grįžome namo...

Edmundas saugiai ir ramiai gyvena sau Lietuvoje ir augina sūnų.

Algis nesaugiai ir neramiai gyvena Lietuvoje ir sūnaus neaugina.

Švininiai svareliai ramiai ilsisi Italijos žemėje maždaug 35km nuo tos vietos, kur jie buvo uždėti.

Nerijus...na o Nerijus maigydamas šio kompiuterio mygtukus maloniai prisimena šios vasaros nuotykius.

Asmeniškai atsakau už kiekvieno žodžio ar veiksmo teisingumą. Su pagarba Nerijus

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (30)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (35)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (273)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (86)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (34)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (2)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (1)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (172)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (162)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...