aA
Ketvirtadienio vakaras. Tu jau senokai grįžai iš darbo. Be jokios prasmės valkiojiesi po kambarius, nervingai žvilgčioji į laikrodį, prisidegi eilinę cigaretę. Laikas. Eini į garažą, apžiūri savo automobilį. Eilinį kartą pastebi, kad po paskutinės avarijos lyginto sparno spalva šiek tiek skiriasi nuo viso automobilio spalvos. Tave tai nervina.
Atsisėdi į automobilį, prisidegi cigaretę ir pirmyn. Tarpinis sustojimas – „StatOil“. Pili kuro, perki cigarečių ir kavos. Suskamba telefomas, pažiūrėjęs į ekraną pamatai: „Marius“. Nenori kelt, žinai, kad jis kažkur tūsinasi, kvies ir tave. Vis tik atsiliepi, iš draugo balso supranti, kad jis jau „šiltas“.

Marius, kalbėdamas nerišliais sakiniais, tave kviečia atlekt į Trakus, sako, kad ten sėdi visa chebra, kažką švenčia. Tu net negalvodamas atsisakai, esą turi kažkokių reikalų susijusių su darbu. Kalbėdamas telefonu, nepastebi, kaip prabėgo laikas ir tu jau atvažiavai į vietą. Prisiparkuoji šiek tiek tolėliau. Išlipi iš mašinos, prisidegi cigaretę ir apžiūrinėji šiandienos konkurentus. Beveik visos rimtenės mašinos iki skausmo pažįstamos. Prieina kažkos nematytas vaikinas, siūlo pralėkt. Pasiteirauji apie jo mašinos galingumą, sako 87kw, nusijuoki, siūlai jam „važiuot į kaimą bobučių vežiot“. Privažiuoja gerai pažįstama „audi“.

Išlipa du pažįstami vaikinai su panom. „Vėl su naujom mergom“ – pagalvoji. Suskamba telefonas, užsižiūrėjęs į vieną iš merginų atsiliepi nepažiūrėjęs kas skambina. Išgirsti jos balsą. Pirma mintis – „šūdas“. Klausi, kaip jai praėjo diena. Tuo metu startuoja du bmw‘ai, ji, per telefoną, išgirsta galingą variklių garsą, iš karto supranta kur tu radiesi, priekaištauja, kad mieliau važiuoji čia nei pas ją. Tu nepasimeti, pradedi sekt pasaką, neva jau miegojai, kai paskambino draugas, prašė partempt sugedusią mašiną. Šalia stovinčios merginos pradeda juoktis, rodai joms, kad patylėtų. Atrodo ji patikėjo, palinki saldžių sapnų ir baigi pokalbį.

Grįžta viena iš startavusių mašinų, spelioji, kas pas ją „po kapotu“. Prasideda diskusija apie galingumo ryšį su sukimo momentu, turbininio variklio oro ir kuro mišinio įpurškimo slėgio padidinimo galimybęs, kumštines pavaras ir t.t. Staiga nutyli - atvažiavo pagrindinis tavo varžovas.

Prisidegi cigaretę. Tu dar niekad prieš jį nelaimėjai. Keturi važiavimai – keturi pralaimėjimai. Atsidarai kapotą, į specialią talpą pili etilo alkoholį, skirtą ataušinti mišinį pateksiantį į degimo kamerą. Kai kurie tavo draugai už tokį alkoholio panaudojimą tavęs tikrai nepagirtų. Sėdi už vairo, vėl prisidegi cigaretę, pagalvoji, kad kada nors reiks mest ši žalingą įprotį. Šildai padangas. Žiūrintiems iš šono tai įspūdingas reginys. Prie starto tavęs jau laukia varžovas. Sustoji prie linijos, išmeti cigaretę, išjungi muziką. Prieš tave 400m. trasa, bandai susikaupt. Kažkas ateina duot staro.

Pažvelgi į šoną, kelis kartus iš širdies spusteli akseleratoriaus pedalą. Apie dviejų šimtų žiūrovų akys nukreiptos į jus. Šiek tiek nerviniesi, nors „važiuoji“ toli gražu ne pirmą kartą. Parodai, kad esi pasiruošęs. Startas. Spaudi „dugną“, ratai prasisuka šiek tiek per ilgai, prarandi brangias sekundės dalis. Startuojant visada gailiesi, kad tavo automobilis varomas ne keturiais ratais. Pagreitis prispaudžia tave prie sėdynės, visas nerimas dingsta, pavaras perjunginėji įspausdamas vos pusę sankabos, perjungus pavarą ratai šiek tiek prasisuka, pastoviai žvilgčioji į varžovą, jis išsiveržia puse korpuso į priekį, riebiai nusikeiki, tu puikiai žinai: antra vieta – paskutinė. Liko mažiau nei 50 m. iki finišo, tu privalai jį kirst pirmas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1141)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (20)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (26)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (183)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (5)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (99)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (189)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...