Vos nusipirkote daržoves, o šios jau suvyto? Greičiausiai darote šias klaidas

 (8)
Europos Komisija skelbia, kad kiekvienais metais Europoje išmetama daugiau nei 88 mln. tonų maisto. Beveik 50 proc. maisto atliekų sudaro švieži vaisiai ir daržovės. „Daržovės išmetamos dėl neteisingų jų laikymo sąlygų – vienos greičiau sunoksta, kitos greičiau sugenda“, – sako „Augmos“ kokybės skyriaus vadovė Lina Rimutytė.
© DELFI / Karolina Pansevič

Vaisiams ir daržovės įtakos turi temperatūrų skirtumai.

„Jei mes nusipirkome kažką iš šaltos vitrinos, o parsinešę pasidėjome kambario temperatūroje, nenustebkime, jei vaisiai ar daržovės suvyto, suglebo ir jau kitą dieną norisi juos išmesti“, – pastebi L. Rimutytė.

Pasak pašnekovės, vaisiai ir daržovės gali būti skirstomi pagal tai, ar jie yra šiltamėgiai ar šaltamėgiai.

„Pavyzdžiui, pomidorai, agurkai yra šiltamėgiai augalai ir juos rekomenduojama laikyti šiltesnėje šaldytuvo vietoje, apie 8 laipsnių šilumoje. Tai pat galima laikyti ir spintelėje. Pomidorus įdėjus į šaldytuvą nenustebkime, jeigu po kiek laiko atrodys, kad jų kvapas nebe toks ir skonio nebėra, jie pasidaro miltingi“, – pastebi L. Rimutytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: po stulbinančios vasaros pabaigos ruduo parodys savo veidą (59)

Paskutinė vasaros diena bus tobula, tačiau vos vasara išeis, baigsis ir visi gražumai: dangus apsiniauks, pasipils lietus, šiluma išblės.

Lietinga vasara nuskriaudė ne visus: šaltalankių augintojai netveria džiaugsmu (3)

Šaltalankių augintojai tikina tokio gero derliaus kaip šiemet seniai neskynę. Šaltalankių augintojų Lietuvoje yra apie 100, konkurencijos nėra, nes uogų ir perdirbtos produkcijos trūksta. Lietuviškos uogos keliauja į Vokietiją, Švediją, Suomiją, Norvegiją.

Įspėja vairuotojus: dabar keliuose – grėsmingiausias metas (15)

Ruduo – ypač pavojingas vairuotojams, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius, mat kasmet pastebimas laukinių žvėrių suaktyvėjimas.

Orai: vasara sugrįžta (31)

Šią savaitę turėsime dar vieną puikią progą pasidžiaugti vasariškais orais: temperatūra kasdien kils aukščiau, debesys vietą užleis saulei. Na, o šventiniam penktadieniui orai bus tarsi užsakyti: daugelyje šalies vietovių bus saulėta ir šilta.

Manot, kad vasara buvo nenormali? Dar palaukit (51)

Baigiantis rugpjūčio mėnesiui galima drąsiai sakyti, kad šiais metais vasara Lietuvos gyventojų geru oru nelepino - stiprios liūtys, dažna temperatūros kaita ir mažai šilumos. Kodėl šiais metais turėjome tokią neprognozuojamą vasarą bei ko tikėtis ateityje pasakoja žinomi šalies klimatologai.