Vienybės jausmą stiprins internetas: taip plačiai Lietuvos himnas dar niekad neskambėjo

 (41)
Šiemet Valstybės dienos proga tautiška giesmė žada nuskambėti dar garsiau, darniau ir išraiškingiau – pasitelkus inovatyvias technologijas tiesioginiame eteryje susijungs keturių Lietuvos istorinių sostinių balsai. Visus prisijungti prie bendro himno kvies iš Vilniaus, Kauno, Trakų ir Kernavės transliuojama gyvai atliekama tautiška giesmė.
© R.Tenio nuotr.

Tiesioginės transliacijos bus matomos visur

Tautiška giesmė aplink pasaulį“ veiklos iniciatorius Raimundas Daubaras šiais metais pasitelkė daugybę būdų tautiškai giesmei atrasti kelią į lietuvio širdį ir pažadinti norą giedoti kartu. Su IT ir telekomunikacijų bendrovių „Teo“ ir „Omnitel“ pagalba bus užtikrinta, kad bet kurioje vietoje esantys lietuviai pasijustų svarbia iniciatyvos grandimi ir galėtų sklandžiai stebėti transliacijas, girdėti giesmę realiu laiku ir prisidėti savo balsais.

Tiesioginę renginių transliaciją bus galima stebėti liepos 6 d. 20 val. „LRT Kultūra“ bei „Lietuvos Ryto“ televizijos eteryje, visuose populiariausiuose lietuviškuose naujienų portaluose, taip pat giedoti pakvies ir Youtube platforma, leidžianti patogiai į giesmę įsitraukti ir už šalies ribų esantiems lietuvių balsams bei senoliams ar kaimiškose vietovėse gyvenantiems žmonėms, kurie galės prie šios iniciatyvos prisijungdami neišeidami iš namų. Ją bus galima rasti atsidarius „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ paskyrą. Tautiška giesmė skambės nuo 21 val., o vienybės jausmą sustiprinti padės daug platformų internete apimančios tiesioginės transliacijos.

Bus galima matyti, kiek žmonių gieda kartu

Idėjos iniciatorius R. Daubaras atskleidžia, jog Vilniuje tautišką giesmę kvies užtraukti Moksleivių dainų šventės dalyviai, Kaune skambės operetės atlikėjų balsai, Kernavėje vyks istorinis folklorinių ansamblių pasirodymas, o Trakuose patriotinėms dainoms naują ir modernų skambesį suteiks pripažinti Lietuvos atlikėjai. Visus šiuos pasirodymus bus galima stebėti gyvai, laikyti savo delne naudojantis telefonu arba stebėti kompiuterio ar televizoriaus ekrane. Tautišką giesmę pakvies giedoti žymūs Lietuvos balsai – Viktoras Diavara, Jurgis Brūzga, Jurgis Didžiulis ir kiti, o renginio vedėju Trakuose taps žurnalistas Andrius Tapinas.

Himno giedojimui nusiteikti padės ir kiti garsūs žmonės, iš anksto skelbdami žinią per „Facebook" live. Pasak R. Daubaro, iš Juodkrantės gali prisijungti ir Andrius Mamontovas, o socialiniame tinkle plinta įvairių žymių atlikėjų įrašai, kviečiantys „giedok su manimi“. Nuo 20:50 iki 21:05 val. „Omnitel" suteiks laisvą ir nemokamą duomenų prieigą prisijungti prie „Facebook" live ar bet kurio iš populiariausių lietuviškų interneto portalų rodomą transliaciją. Stebėti transliaciją bus paprasta ir patogu kiekvienam interneto vartotojui.

„Gražu yra tai, kad visi drauge galėsime dainuoti sinchroniškai. Triukas toks, kad bet kokį šaltinį pasirinkus duomenys yra nemokami, o mes galėsime matyti, kiek iš viso lietuvių buvo prisijungę prie iniciatyvos“, – džiaugiasi R. Daubaras.

Be kita ko, ši iniciatyva padės suprasti, kiek svarbų momentą lietuvių prisijungia prie interneto, norėdami sudalyvauti gražioje akcijoje.

Drąsi svajonė: ketina suburti 4 milijonus lietuvių

Toli gražu tai dar ne visi iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ planai, skirti Lietuvos garbei. Tradicija tapęs tautiškos giesmės giedojimas artėjančiais metais žada užaugti dar didesnis, kasmet nustebinti vis labiau ir įtraukti kiek įmanoma daugiau lietuvių. Artėja svarbi diena Lietuvai ir jos gyventojams – Lietuvos atkūrimo šimtmetis. 2018-iems metams R. Daubaras išsikėlė drąsų šūkį ir tautiškai giesmei ketina suburti 4 milijonus lietuvių.

„Iki šio skaičiaus dar trūksta 1,2 milijonų žmonių. Tikslui pasiekti turime dar 2 metus, per kuriuos visom priemonėm – per socialinius tinklus, per internetą – subursime lietuvius iš viso pasaulio“, – idėjos autorius atskleidė, kaip gražiai iniciatyvai bus pasitelktas internetas.

Vienybės jausmą stiprins internetas: taip plačiai Lietuvos himnas dar niekad neskambėjo
© DELFI / Karolina Pansevič

R. Daubaras net neabejoja ilgaamžiu tradicijos tęstinumu ateityje ir idėjų nestokoja. 2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais, todėl iniciatorius žada kitąmet Valstybės dieną ir tautišką giesmę susieti su šia svarbia lietuviško kraštovaizdžio dalimi ir paraginti Lietuvos savivaldybes sutvarkyti piliakalnius. R. Daubaras atskleidžia, kad kitų metų idėja – vykdyti tiesioginę tautiškos giesmės transliaciją nuo 100 piliakalnių. Vėlgi, be modernių technologijų panaudojimo kitų metų renginys taip pat neįsivaizduojamas. Tam pasitarnaus Lietuvoje puikiai išvystyta spartaus interneto infrastruktūra.

Tradicija tapusi idėja kasmet giedoti tautišką giesmę gimė dar 2009 m., kai Lietuvos buriuotojai „Tūkstantmečio odisėjos“ metu jachta apiplaukė pasaulį, aplankė įvairiuose jo kampeliuose išsibarsčiusius lietuvius ir Lietuvos vardo tūkstantmečio proga susivienijo vieningai tautiškai giesmei. Šiemet šią giesmę giedosime jau septintą kartą, o R. Daubaras ragina nepamiršti, jog ši tradicija yra unikalus reiškinys, pabrėžiantis lietuvių tautos išskirtinumą pasaulyje ir įrodantis mūsų vieningumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: po stulbinančios vasaros pabaigos ruduo parodys savo veidą (59)

Paskutinė vasaros diena bus tobula, tačiau vos vasara išeis, baigsis ir visi gražumai: dangus apsiniauks, pasipils lietus, šiluma išblės.

Lietinga vasara nuskriaudė ne visus: šaltalankių augintojai netveria džiaugsmu (3)

Šaltalankių augintojai tikina tokio gero derliaus kaip šiemet seniai neskynę. Šaltalankių augintojų Lietuvoje yra apie 100, konkurencijos nėra, nes uogų ir perdirbtos produkcijos trūksta. Lietuviškos uogos keliauja į Vokietiją, Švediją, Suomiją, Norvegiją.

Įspėja vairuotojus: dabar keliuose – grėsmingiausias metas (15)

Ruduo – ypač pavojingas vairuotojams, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius, mat kasmet pastebimas laukinių žvėrių suaktyvėjimas.

Orai: vasara sugrįžta (31)

Šią savaitę turėsime dar vieną puikią progą pasidžiaugti vasariškais orais: temperatūra kasdien kils aukščiau, debesys vietą užleis saulei. Na, o šventiniam penktadieniui orai bus tarsi užsakyti: daugelyje šalies vietovių bus saulėta ir šilta.

Manot, kad vasara buvo nenormali? Dar palaukit (51)

Baigiantis rugpjūčio mėnesiui galima drąsiai sakyti, kad šiais metais vasara Lietuvos gyventojų geru oru nelepino - stiprios liūtys, dažna temperatūros kaita ir mažai šilumos. Kodėl šiais metais turėjome tokią neprognozuojamą vasarą bei ko tikėtis ateityje pasakoja žinomi šalies klimatologai.