„Pilni voratinkliai kirmėlių, vaizdas ne pats maloniausias priėjus“, – įrašo autorę įspėja viena iš komentatorių.

„Mano pats baisiausias košmaras“, – rašo kita komentatorė. „Kažin ar dabar užmigti galėsiu“, – komentuoja dar viena.

Kiti komentatoriai pastebi, kad kasmet pavasarį tokiais voratinkliais apsivelka medžiai pajūryje, ypač gausiai tuomet, kai orai šilti ir sausi.

„Delfi“ paklausė gamtininko Deivido Makavičiaus, kieno darbas matomas nuotraukose. Gamtininkas atpažįsta, jog nuotraukoje pasidarbavo šermuonėlinės arba ievinės kandys.
Šermuonėlinių kandžių užpulti medeliai

„Taip, tai šermuonėlinės kandys. Gali būti ir ievinė kandis. Medžiams jos kaip ir nekenkia. Atsigauna medžiai“, – sako D. Makavičius.

Šermuonėlinės kandys įprastai būna baltų sparnų, su juodais taškeliais arba blizgūs. Jų vikšrai gelsvi, taip pat su juodais taškeliais. Šermuonėlinės kandys dažniausiai pažeidžia medžius, nors gali būti sutinkamos ir ant kitų augalų.

Išskiriami kandžių pavadinimai pagal medžius, kuriuos jos renkasi dauginimuisi: ant obelų vystosi obelinės kandys, ant slyvų ir gudobelių – vaismedinės kandys, ant ievų – ievinės kandys.
Šermuonėlinių kandžių užpulti medeliai

Lervos vystosi po bendru šilko dangalu, kuriuo apraizgo augalų lapus – taigi, nuotraukose matomas voratinklių apklotas reiškia, kad jame vystosi kandžių lervos. Kuo sausesni ir šiltesni orai – tuo daugiau jų galime sutikti.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės