Siūlo naują nemokamą pramogą: kiekvienas galės tapti detektyvu

 (4)
„Kiekvieną dieną einame pro įvairiausius pastatus, vietas, bet nežinome, kokias istorijas jie slepia. Programėlė „Būk detektyvas!“ ne tik paskatins atrasti tai, kas paslėpta, išspręsti galvosūkius, daugiau sužinoti apie savo miesto istoriją, bet ir pajudėti“, – taip savo naujausią darbą pristato LRT TELEVIZIJOS laidos „Istorijos detektyvai“ kūrėjas istorikas Virginijus Savukynas.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

V. Savukynas tikina, kad programėlės „Būk detektyvas!“ idėja – susieti įvairias vietas su istorijomis.

„LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius inspiravo mintį, kad reikia naujų technologinių sprendimų, reikia inovacijų, ir pradėjau galvoti, kaip būtų galima pateikti istoriją ne tik televizijoje, ne tik parašius tekstą po televizijos laidos, bet išnaudojant naująsias technologijas, t.y., mobiliuosius įrenginius.

Taip gimė mintis keliaujantiems žmonėms padėti sužinoti, kas yra aplink juos, paskatinti išspręsti istorines mįsles ir padėti pamatyti, kaip prieš šimtą ar aštuoniasdešimt metų atrodė ta vieta, kuri yra greta“, – pasakoja V. Savukynas.

Virginijus Savukynas
Virginijus Savukynas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Istorikas atskleidžia, jog programėlę sudaro trys rubrikos: „Iššūkis“, „Rask ir fotografuok“ ir „Maršrutai“.

„Iššūkis“ – tai istorinės mįslės, kurias reikia išspręsti. Iš sąrašo reikia išsirinkti jus dominančią mįslę, tuomet bus parodomas atstumas iki tos vietos, o kai ją rasite, sužinote istoriją, kuri ten nutiko. Tokių iššūkių esame sukūrę arti 150, ir ne vien Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Tad šią programėlę verta parsisiųsti ne tik vilniečiams“, – intriguoja LRT TELEVIZIJOS laidos vedėjas.

Anot istoriko, kita rubrika – „Rask ir fotografuok“ – parodys senas nuotraukas tų vietų, kurios yra arčiausiai jūsų. „Nuėję į tą vietą su šia programėle galėsite padaryti nuotrauką ir pamatyti, kaip viskas atrodė prieš šimtą ar aštuoniasdešimt metų, ir koks vaizdas yra dabar“, – kalba vienas programėlės kūrėjų.

Rubrika „Maršrutai“ – tai kelionės po Lietuvą. Programėlės vartotojai galės ne tik keliauti istorikų jau sudarytais maršrutais, bet ir patys kurti maršrutus. „Istorijos mylėtojus, muziejininkuss, turizmo informacijos centrų darbuotojus kviečiame pasinaudoti šia galimybe ir kurti maršrutus, dėti senas miestelių nuotraukas. Keliaujantys žmonės galės pamatyti, kaip miestelis atrodė anksčiau ir jame praleis bent pusvalandžiu daugiau“, – pažymi V. Savukynas.

Jo teigimu, šios programėlės turinys yra sukurtas LRT TELEVIZIJOS laidos „Istorijos detektyvai“ pagrindu: istorinės mįslės, rodytos „Istorijos detektyvų“ laidoje programėlėje atgulė iššūkių, nuotraukų ir maršrutų pavidalu.

Nemokama programėlė „Būk detektyvas“ tinka „Android“ ir „iOS“ operacinėms sistemoms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: po stulbinančios vasaros pabaigos ruduo parodys savo veidą (59)

Paskutinė vasaros diena bus tobula, tačiau vos vasara išeis, baigsis ir visi gražumai: dangus apsiniauks, pasipils lietus, šiluma išblės.

Lietinga vasara nuskriaudė ne visus: šaltalankių augintojai netveria džiaugsmu (3)

Šaltalankių augintojai tikina tokio gero derliaus kaip šiemet seniai neskynę. Šaltalankių augintojų Lietuvoje yra apie 100, konkurencijos nėra, nes uogų ir perdirbtos produkcijos trūksta. Lietuviškos uogos keliauja į Vokietiją, Švediją, Suomiją, Norvegiją.

Įspėja vairuotojus: dabar keliuose – grėsmingiausias metas (15)

Ruduo – ypač pavojingas vairuotojams, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius, mat kasmet pastebimas laukinių žvėrių suaktyvėjimas.

Orai: vasara sugrįžta (31)

Šią savaitę turėsime dar vieną puikią progą pasidžiaugti vasariškais orais: temperatūra kasdien kils aukščiau, debesys vietą užleis saulei. Na, o šventiniam penktadieniui orai bus tarsi užsakyti: daugelyje šalies vietovių bus saulėta ir šilta.

Manot, kad vasara buvo nenormali? Dar palaukit (51)

Baigiantis rugpjūčio mėnesiui galima drąsiai sakyti, kad šiais metais vasara Lietuvos gyventojų geru oru nelepino - stiprios liūtys, dažna temperatūros kaita ir mažai šilumos. Kodėl šiais metais turėjome tokią neprognozuojamą vasarą bei ko tikėtis ateityje pasakoja žinomi šalies klimatologai.