Situacija Palangos turguje atskleidžia liūdną kurorto padėtį

 (203)
„Mažai žmonių. Kol kas dar čia mažai žmonių. Bet mes neliūdim. Aišku, daugiau žmonių norėtųsi, bet oras, oras viską čia daro“, – sako daržovių pardavėja Palangos turguje, nors jame sukasi gal bent 40 pirkėjų, o dauguma prekeivių neturi kada kalbėti, nes juos vis pertraukia apsipirkinėjantys poilsiautojai.
Palangos turgus
© DELFI / Karolina Pansevič

„Nedaug žmonių. Dabar, kai dienos tokios, ilgasis savaitgalis, privažiavusių turbūt yra, bet šalta, oras toks, tai nedaug pirkėjų. Šalta vasara, o Palangoje iš tikrųjų viskas nuo orų priklauso“, – sako turguje prekiaujanti Daiva.

Pašnekovė priduria, kad šiuo metu žmonių pajūryje lyg ir padaugėję, ypač jų privažiuoja savaitgaliais, tačiau lyginant su ankstesniais sezonais, kai turguje būna sausakimša ir net praeiti sunku, vasara tikrai šalta, todėl ir poilsiautojų kol kas mažai.

Vidutinė lietuviškų braškių kilogramo kaina turguje – 3,50 Eur, nors kai kas jas parduoda ir už 2,99 Eur. Viena pardavėja prasitaria, kad kainas nuleidžia norintys greičiau išsiparduoti.

Palangos turgus
Palangos turgus
© DELFI / Karolina Pansevič

Pusės litro indelis šilauogių turguje – 6 Eur, trešnių kilogramas – 5 Eur. Nedidelis aviečių indelis – 2 Eur. Šviežių žirnių indelis kainuoja 2,50 Eur, voveraičių stiklainiukas – 4 Eur.

„Žemaitijoje, žinokit, nušalo viskas ir sausa viskas. Išvis su daržovėmis šiemet labai liūdna, nėra net ko atvežti į turgų, nėra derliaus. Ir kas išdygo, irgi vėluoja, labai vėlyvas pavasaris“, – sako Daiva.

Tačiau pašnekovės nuomone, praėjusiais metais tokiu metu viskas buvo net brangiau.

„Pavyzdžiui, morkų pundelis buvo 1,50 Eur, šiemet tik euras. Ridikėliais prekiaudavome po 80 centų, šiemet – 50. Braškių, žemuogių kainos buvo tokios pačios, o kai kas dar ir pinga. Bulvės, man atrodo, šiemet brangesnės, pernai buvo po eurą, šiemet kiek daugiau“, – vardina Daiva.

Palangos turgus
Palangos turgus
© DELFI / Karolina Pansevič

Paklausta, ar kai kurių daržovių atpigimą lėmė mažesnis pirkėjų srautas, prekeivė atsakė, kad jos nuomone sumažėjo lietuvių perkamoji galia, todėl ir kainos atitinkamai mažėja.

„Galvočiau, kad žmonių perkamoji galia sumažėjusi. Negi jūs manot, kad žmonės įperka. Manot, algos labai padidėjo? Čia tik kai DELFI skaitai algos didėja. Neseniai diskutavom su pussesere, ar pažįstam nors vieną žmogų, kuriam šiemet padidėjo atlyginimai. Nepažįstam. Šiaip juk niekam nedidėjo. O vis rašo ir rašo, kad kažkur didėja algos, net pavydas ima“, – juokiasi Daiva.

Palangos turgus
Palangos turgus
© DELFI / Karolina Pansevič

Domėdamasis braškių kainomis nueinu į prekybos centrą „Maxima“, tačiau pardavėja iš mano klausimo, kur jų čia galėčiau rasti, tik nusijuokė ir nurodė į vyriškį stovintį šalia parduotuvės: „Negi jo nėra? Mes patys čia perkam, parduotuvėje neturime“.

Užkalbinus braškes iš savo ūkio pardavinėjantį Kazimierą, šis iš pradžių sako nenorintis kalbėti, tegul klientai patys atsiliepia apie jo braškes. Kalbėdamas apie braškių derlių pašnekovas tikino, kad iš pradžių viskas buvo neblogai, bet dabar situacija pasikeitė.

„Dabar lietaus yra per daug, labai daug pūva, turim vargų. Šaltas pavasaris procentaliai paėmus, keletas žiedų nušalo, bet šalnos tikrai nebuvo katastrofiškos. Nuo pavasario jos buvo pridengtos agroplėvele. Jas pakando šiek tiek šaltis, bet didelės įtakos nebuvo“, – pasakoja Kazimieras.

Jis priduria, kad šaltas pavasaris tik lėmė ilgesnį uogų nokimą. Bet pasak jo, didelės įtakos kainoms tai neturėjo, jos tokiu metu buvo panašios ir praeitais metais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: po stulbinančios vasaros pabaigos ruduo parodys savo veidą (59)

Paskutinė vasaros diena bus tobula, tačiau vos vasara išeis, baigsis ir visi gražumai: dangus apsiniauks, pasipils lietus, šiluma išblės.

Lietinga vasara nuskriaudė ne visus: šaltalankių augintojai netveria džiaugsmu (3)

Šaltalankių augintojai tikina tokio gero derliaus kaip šiemet seniai neskynę. Šaltalankių augintojų Lietuvoje yra apie 100, konkurencijos nėra, nes uogų ir perdirbtos produkcijos trūksta. Lietuviškos uogos keliauja į Vokietiją, Švediją, Suomiją, Norvegiją.

Įspėja vairuotojus: dabar keliuose – grėsmingiausias metas (15)

Ruduo – ypač pavojingas vairuotojams, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius, mat kasmet pastebimas laukinių žvėrių suaktyvėjimas.

Orai: vasara sugrįžta (31)

Šią savaitę turėsime dar vieną puikią progą pasidžiaugti vasariškais orais: temperatūra kasdien kils aukščiau, debesys vietą užleis saulei. Na, o šventiniam penktadieniui orai bus tarsi užsakyti: daugelyje šalies vietovių bus saulėta ir šilta.

Manot, kad vasara buvo nenormali? Dar palaukit (51)

Baigiantis rugpjūčio mėnesiui galima drąsiai sakyti, kad šiais metais vasara Lietuvos gyventojų geru oru nelepino - stiprios liūtys, dažna temperatūros kaita ir mažai šilumos. Kodėl šiais metais turėjome tokią neprognozuojamą vasarą bei ko tikėtis ateityje pasakoja žinomi šalies klimatologai.