Tačiau poilsiautojai turėtų nepamiršti, kad šylantys orai – ne tik atostogų ir pramogų metas, tačiau tai itin palankus periodas įvairioms ligoms, kuriomis nesunkiai galima užsikrėsti dėl užteršto smėlio ar prastų rankų higienos įgūdžių, perspėja Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuras.

Vasara ypač palankus laikotarpis žarnyno užkrečiamosioms, kirmėlinėms bei grybelinėms ligoms plisti, mat daugelio parazitinių kirmėlių kiaušinėliai subręsta būtent šiltuoju metų laiku, kai temperatūra yra nuo 24 iki 30 laipsnių šilumos. Daugelio šių ligų galima išvengti skiriant pakankamai dėmesio asmens higienai.

Lietuvos paplūdimių smėlis nėra tiriamas ir tiksliai nėra žinoma, kokie parazitai jame gyvena. Nepaisant to galima numanyti, kad jame egzistuoja pavojingi sveikatai mikroorganizmai, todėl būtina nepamiršti asmens higienos. Grįžus iš paplūdimio patariama išsimaudyti duše, kad nuplautumėte ant odos nuo jūros vandens likusią druską ar paplūdimio smėlį.

Ilsintis gamtoje dažnai užkandžiaujama, tačiau būtina nepamiršti, jog kaskart po maudynių jūroje ar prilietus smėlį rankas reiktų nusiplauti po švariu tekančiu vandeniu. Jeigu tokios galimybės nėra, tuomet patariama turėti su savimi dezinfekcinę priemonę (drėgnas servetėles, dezinfekcinį gelį ar purškiamą jo priemonę).

Tam, kad paplūdimyje būtų saugu ir gera ilsėtis, higienos norma reglamentuoja, jog paplūdimių viršutinis 10 cm smėlio sluoksnis bent kartą per savaitę turėtų būti išvalomas ir išpurenamas mechaniniu arba rankiniu būdu, kad šioje terpėje gyvenantys mikroorganizmai, bakterijos, parazitai būtų sunaikinti saulės spindulių.

Remiantis turimais duomenimis, pastaroji priemonė daugelyje Lietuvos paplūdimių buvo naudota tik prieš keliolikta metų. Tik Neringos savivaldybės paplūdimiai yra saugesni, jie prižiūrimi ir purenami specialia technika.

Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, į paplūdimius negalima vestis augintinių. Šio draudimo priežastis – gyvūnų nešiojami įvairių kirmėlinių ligų, chlamidiozės sukėlėjai, plintantys per gyvūnų šlapimą ir išmatas, kuriems smėlis – gyventi palanki terpė.

Todėl išsiruošę prie jūros ar į gamtą nepamirškite pasirūpinti savo ir artimųjų asmens higienos priemonėmis, dažnai plauti rankas, ypač jei ruošiatės užkandžiauti ar valgyti gamtoje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)