Šeštadienio vakarą Delfi apsilankė centrinėje kurorto pramogų arterijoje – J. Basanavičiaus gatvėje ir pasižvalgė, kaip šis gyva legenda tapęs bulvaras atrodo pačiame vasaros atostogų įkarštyje.

Vos įžengus į J. Basanavičiau gatvę – įspūdžiai tokie: tai savo tipinio identiteto nepraradęs traukos centras, kuriame būriai vasariškai nusiteikusių ir atsipalaidavusių atostogautojų traukia iki galutinio taško – Palangos tilto (didžiausio liepto Lietuvoje).

Savaitgalis Palangoje

Tačiau tai tarsi neturėtų stebinti – juk natūralu, kad Palangos centrinė alėja tokį gražų savaitgalį pritraukė žmonių iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Minioje – ir šeimos su kūdikiais ant rankų, ir žavingi senjorai, nuotykių ieškotojai iš svečių šalių, žinoma, ir romantiškai nusiteikusios išsipusčiusios porelės.

Savaitgalis Palangoje

Vis tik poilsiautojams taip paprastai iki jūros šia gatve nueiti nėra lengva, mat iš kairės ir dešinės atvykėlius gundo viena už kitą labiau viliojančios pramogos: begalybės „D“ kino teatrai, siaubo kambariai, tirai, gyvos muzikos pasirodymai, įvairiausių rūšių saldumynų prekyvietės, egzotiški ir tradiciniai ledai, rūkyta žuvis, šaržų ir portretų piešimai, pavežiojimai karietomis, laikinų tatuiruočių salonai, pop-up drabužių parduotuvėlės, paspirtukų nuomos, kavinės, restoranai, klubai dar daugybė kitų, kartais sunkiai apibūdinamų pramogų.

Savaitgalis Palangoje

Kol vieni šeštadienio vakarą kantriai žingsniuoja jūros link, kiti, susigundę kurorto kavinių ir restoranų siūlomais meniu, stovi 10-15 asmenų eilėse, kad gautų staliuką, atsipalaiduotų ir pavakarieniautų.

Pavyzdžiui, vienoje iš J. Basanavičiaus kavinių iškeltoje iškaboje reklamuojama, kad kraujinių vėdarų porcija kainuoja 6 eurus, tailandietiškų ledų porcija – 3,5 euro, šaltibarščiai su bulvėmis – 3,99 euro, cepelinai su mėsa – 4,89 euro, kitur – 6 eurai, kiaulės karka – 14 eurų, mėsainis su jautiena ar plėšyta kiauliena – 9 eurai.

Savaitgalis Palangoje

Žuvies kioskelyje – net ir vakare didelis įvairios žuvies pasirinkimas: pavyzdžiui, rūkytas karšis (priklausomai nuo dydžio) – 5,5-6 eurai, jūrų ešerys – 6-7 eurai.

Norintys laimėti pliušinį žaislą ir išbandyti taiklumą už tokią pramogą sumokės 5-10 eurų. Paspirtukas valandai – 10-15 eurų.

Savaitgalis Palangoje

Pamiršę akinius nuo saulės J. Basanavičiaus gatvėje juos gali įsigyti už 10-30 eurų. Prireikus skrybėlės ją gali nusipirkti už 10-20 eurų. Vasarišką lengvo audinio kostiumėlį rasite ir už 40-50 eurų.

O jei labai norite patirti ypatingą jausmą prie Palangos tilto – galite įsiamžinti su driežu ant rankų už vieną eurą. Tereikia popietę ar vakare sutikti kuklią merginą, rankose laikančią savo augintinę Agamą ir kviečiančią nusifotografuoti drauge. Ir tai, ko gero, viena žavingiausių ir nuoširdžiausių šio kurorto atrakcijų.

Savaitgalis Palangoje

Nes, kad ir kokių pramogų prigalvotų pajūrio verslininkai, kai kurie dalykai, deja, čia liko nepakitę dešimtmečius. Tai tradicija tapusi šlagerių ir kitų lietuviškos popmuzikos kakafonijos sąskambiai, kurie vienas už kitą labiau stengiasi pritraukti linksmybių išsiilgusius tautiečius.

Savaitgalis Palangoje

„Ir su brunete, ir su blondine, darysim seksą limuzine!!!“, – pro plyštančius garsiakalbius ošia dabarties estrados „šedevrų“ tekstai.

Savaitgalis Palangoje

Belieka pasikliauti savo skoniu – pasilikti J. Basanavičiaus gatvėje ar jau gana.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos