Palangoje linksmai nusiteikę poilsiautojai mėgaujasi saule ir šiluma

 (20)
Liepos 6-oji į Palangą sutraukė būrį poilsiautojų ir jiems išties pasisekė, nes Lietuvos vasaros sostinė džiugina saule ir geru oru. Basanavičiaus gatvė ir pajūris pilna linksmai nusiteikusių žmonių.
Palanga liepos 6-osios išvakarėse
© V. Miškinio nuotr.

Trečiadienio popietę pajudėjus iš Vilniaus dangų gaubia debesys, o protarpiais krinta lietus. Artėjant link jūros darosi vis giedriau, o likus keliolikai kilometrų iki Klaipėdos jau jaučiasi tikra vasara – skaisčiai spigina saulė.

Tradicinėje vietoje prie Kretingos plento stoviniuoja kelios močiutės ir siūlo kambarius nuomai, bet kol kas atvykstančių į Palangą ne tiek ir daug. Vis dėlto DELFI jau rašė, kad savaitgaliui gauti kambarį bus sudėtinga, nes didelė dalis jau išgraibstyta.

Basanavičiaus gatvė atgijusi, čia jau daugybę metų stovintis vyriškis su savo papūga pasakoja susidomėjusiems, kiek jo augintinis moka įvairiausių žodžių – nuo mama iki būk laimingas.

Prie „Pajūrio žibinto“ kavinės nepailstanti moteris šaukia poilsiautojus užsukti: bando juos privilioti gyva muzika ir pigiu maistu, o iš vidaus sklinda Katunskytės ir Povilaičio dainos.

Už akių užkliūna ilga eilė nusidriekusi prie ledų kioskelio. „Ragavau šitų ledų Prancūzijoje, labai skanu, bet Lietuvoje nesu radusi. Tik va čia pamačiau, tai laukiu, girdėjau, kad dar Vilniuje kažkur yra“, – paklausta, ar verta tiek laukti ilgoje eilėje dėl DELFI jau aprašyto deserto, sako čia stovinti mergina.

Palanga liepos 6-osios išvakarėse
Palanga liepos 6-osios išvakarėse
© V. Miškinio nuotr.

Basanavičiaus gatvę užpildę ne tik lietuviški šlageriai sklindantys ir nemažos dalies kavinių. Ant suolelių prisėdęs ir ne vienas gatvės muzikantas – du jaunuoliai griežia smuikais, kiek tolėliau kiti du linksmina praeivius armonikomis. Prie pat tilto esančio fontano dideliu ratu žmonės apspitę maždaug 10-ies metų berniuką energingai mušantį būgnais Michaelo Jacksono sukurtą melodiją.

Palanga liepos 6-osios išvakarėse
Palanga liepos 6-osios išvakarėse
© V. Miškinio nuotr.

Paplūdimys gerokai sutrumpėjęs ir apsemtas, o prie vienos lauko kavinės primesta krūva smėlio maišų saugančių ją nuo bangų. Šalia susiformavęs skardis. „Oho, kas čia bus, tuoj Palangą užlies? Kaip čia, jūros lygis pakilęs?“, – stebisi pirmą kartą šį vaizdą išvydusi poilsiautoja.

Palanga liepos 6-osios išvakarėse
Palanga liepos 6-osios išvakarėse
© V. Miškinio nuotr.

Jau grįždamas atgal Basanavičiaus gatvėje išgirstu garsią futbolo sirgalių skanduotę. Išsiaiškinu, kad tai svečiai iš Šiaurės Airijos, jie atvyko palaikyti savo komandos „Crusaders“ kovoje prieš latvių Liepojos futbolo klubą. Čia jų atvyko gal šimtas, o paklausus vieno gerbėjo, kodėl rungtynių išvakares leidžia ne Latvijos, o Lietuvos pajūryje, šis šyptelėjo ir atsakė: „Čia viskas daug, daug geriau“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: po stulbinančios vasaros pabaigos ruduo parodys savo veidą (59)

Paskutinė vasaros diena bus tobula, tačiau vos vasara išeis, baigsis ir visi gražumai: dangus apsiniauks, pasipils lietus, šiluma išblės.

Lietinga vasara nuskriaudė ne visus: šaltalankių augintojai netveria džiaugsmu (3)

Šaltalankių augintojai tikina tokio gero derliaus kaip šiemet seniai neskynę. Šaltalankių augintojų Lietuvoje yra apie 100, konkurencijos nėra, nes uogų ir perdirbtos produkcijos trūksta. Lietuviškos uogos keliauja į Vokietiją, Švediją, Suomiją, Norvegiją.

Įspėja vairuotojus: dabar keliuose – grėsmingiausias metas (15)

Ruduo – ypač pavojingas vairuotojams, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius, mat kasmet pastebimas laukinių žvėrių suaktyvėjimas.

Orai: vasara sugrįžta (31)

Šią savaitę turėsime dar vieną puikią progą pasidžiaugti vasariškais orais: temperatūra kasdien kils aukščiau, debesys vietą užleis saulei. Na, o šventiniam penktadieniui orai bus tarsi užsakyti: daugelyje šalies vietovių bus saulėta ir šilta.

Manot, kad vasara buvo nenormali? Dar palaukit (51)

Baigiantis rugpjūčio mėnesiui galima drąsiai sakyti, kad šiais metais vasara Lietuvos gyventojų geru oru nelepino - stiprios liūtys, dažna temperatūros kaita ir mažai šilumos. Kodėl šiais metais turėjome tokią neprognozuojamą vasarą bei ko tikėtis ateityje pasakoja žinomi šalies klimatologai.