Palangoje ant Birutės piliakalnio šimtai poilsiautojų giedojo Tautišką giesmę

 (74)
Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos vakarą šimtai poilsiautojų Palangoje susirinko ant Birutės kalno sugiedoti Tautišką giesmę.
Tautiškos giesmės giedojimas Palangoje
© DELFI / Karolina Pansevič

Nors poilsiautojų Palangoje liepos 6-ąją ne tiek ir daug, paminėti Valstybės dieną susirinko gausi minia ir visi vos sutilpo ant piliakalnio.

„Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, mūsų miesto svečiai, pasitinkame labai reikšmingą Lietuvai, išskirtinę istorinę šventę – Valstybės dieną.

Tegu ši graži tradicija bei visuotinis susitelkimas įkvepia kiekvieną iš mūsų įnešti savo indėlį kuriant stiprią, saugią ir vieningą Lietuvos valstybę. Su entuziazmu ir optimizmu visi drauge kurime mūsų valstybės dabartį bei ateitį. Gražios ir prasmingos šventės“, – dar iki giesmės giedojimo linkėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Pirmieji žmonės ant piliakalnio pradėjo rinktis dar likus kiek mažiau nei valandai iki renginio, daugiausiai tai buvo vyresnio amžiaus žmonės. Po kiek laiko iškilmingai įžygiavo paradinėmis uniformomis pasipuošę Lietuvos kariuomenės veteranai.

Likus kelioms minutėms iki himno giedojimo Birutės piliakalnis jau buvo sausakimšas, visi linksmai nusiteikę ir pasiėmę Lietuvos vėliavėlę laukė renginio pradžios.

Tautiškos giesmės giedojimas Palangoje
Tautiškos giesmės giedojimas Palangoje
© DELFI / Karolina Pansevič

Birutės piliakalnis šiam gražiam gestui pasirinktas neatsitiktinai, šie metai paskelbti piliakalnių, todėl ant šimto iš jų visoje Lietuvoje buvo giedamas himnas.

Didelių ovacijų sulaukė virš susirinkusiųjų galvų pakilęs dronas, prie jo buvo pririštą Lietuvos vėliava.

Ant piliakalnio buvo galima išvysti ir ne vieną tautišką kostiumą, jais daugiausiai buvo pasipuošę Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvų nariai, kiti atėjo tiesiog apsirengę marškinėliais su užrašu Lietuva.

„Gal ne visi, namuose turintys tautinius kostiumus, išdrįsta jas pasipuošti švenčių metu, bet Valstybės diena – puiki proga pasipuošti, pademonstruoti mūsų tautinius kostiumus. Yra graži tradicija per Jonines dabintis gėlių vainikais, o Valstybės dieną raginame akcentuoti tautiškumą“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Po himno giedojimo žmonės dar neskubėjo skirstytis, skambėjo daugybė kitų gerai žinomų lietuvių liaudies dainų.

Himnas taip pat buvo giedojamas Švenčiausiosios mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, kur prieš tai vyko mišios už Lietuvos valstybę.

Šypseną sukėlė kai kurių Basanavičiaus gatvėje įsikūrusių barų sprendimas, liepos 6-osios vakarą šalia įėjimų stovėjo kvietimas giedoti Tautišką giesmę pas juos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Orai: po stulbinančios vasaros pabaigos ruduo parodys savo veidą (59)

Paskutinė vasaros diena bus tobula, tačiau vos vasara išeis, baigsis ir visi gražumai: dangus apsiniauks, pasipils lietus, šiluma išblės.

Lietinga vasara nuskriaudė ne visus: šaltalankių augintojai netveria džiaugsmu (3)

Šaltalankių augintojai tikina tokio gero derliaus kaip šiemet seniai neskynę. Šaltalankių augintojų Lietuvoje yra apie 100, konkurencijos nėra, nes uogų ir perdirbtos produkcijos trūksta. Lietuviškos uogos keliauja į Vokietiją, Švediją, Suomiją, Norvegiją.

Įspėja vairuotojus: dabar keliuose – grėsmingiausias metas (15)

Ruduo – ypač pavojingas vairuotojams, sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius, mat kasmet pastebimas laukinių žvėrių suaktyvėjimas.

Orai: vasara sugrįžta (31)

Šią savaitę turėsime dar vieną puikią progą pasidžiaugti vasariškais orais: temperatūra kasdien kils aukščiau, debesys vietą užleis saulei. Na, o šventiniam penktadieniui orai bus tarsi užsakyti: daugelyje šalies vietovių bus saulėta ir šilta.

Manot, kad vasara buvo nenormali? Dar palaukit (51)

Baigiantis rugpjūčio mėnesiui galima drąsiai sakyti, kad šiais metais vasara Lietuvos gyventojų geru oru nelepino - stiprios liūtys, dažna temperatūros kaita ir mažai šilumos. Kodėl šiais metais turėjome tokią neprognozuojamą vasarą bei ko tikėtis ateityje pasakoja žinomi šalies klimatologai.