Lietuvos zoologijos sodo pranešime žiniasklaidai kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami paskubėti atvykti į zoologijos sodą ir įamžinti istorinius kadrus savo nuotraukų archyvui, kadangi jau labai greitai zoologijos sodas, kokį jį matome šiandien, taps istorija. Atvykę į zoologijos sodą lankytojai dar išvys nemažą dalį gyvūnų – liūtus, tigrus, lūšis, žirafas, stumbrus, vandens ir plėšriuosius paukščius. Vis dar galima išvysti visą kolekciją roplių, tropinių paukštelių ir žuvyčių, kurie įsikūrę vidinėse patalpose. Norinčius susipažinti su zoologijos sodo istorija, veikla bei čia gyvenančiais gyvūnais, kviečiami registruotis į pažintines ekskursijas. Zoologijos sodui užsidarius ir toliau vyks išvažiuojamojo pobūdžio ir nuotolinės edukacijos.

Nuo pat veiklos pradžios, 1938 metų, Lietuvos zoologijos sodas nebuvo iš pagrindų renovuotas. Esama Lietuvos zoologijos sodo infrastruktūra nėra patogi lankytojams, nepritaikyta saugiam zoologijos sodo darbuotojų darbui. Ankštuose ir pasenusiuose voljeruose sunku užtikrinti geras gyvenimo sąlygas gyvūnams.

Įgyvendinus „Visuomenės aplinkosauginį švietimą skatinančios infrastruktūros atnaujinimas Lietuvos zoologijos sode” projektą, zoologijos sodas pasikeis neatpažįstamai. Keletą metų truksiančios renovacijos metu bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos naujos edukacinės erdvės, laboratorijos. Didžiausias iššūkis rangovams - renovuojamas senasis, 1954 m. statytas, liūtų pastatas, išlaikant jo autentiškumą.

Prie jo jungsis daugiau nei 2 tūkst. kv. metrų užimsiantis egzotariumas – šilumamėgiams gyvūnams skirtas pastatas su edukaciniu centru. Vaikams bus kuriama nauja erdvė „Mažylių zoo“ - su triušiais, paukščiais, ožkomis ir kitais naminiais gyvūnais. Palengvinti lankytojų judėjimą, bus įrengtas apžvalgos bokštas su liftu, jungiantis viršutinę ir apatinę zoologijos sodo teritorijos dalis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės