„Aktyviau atostogų nuotraukomis socialiniuose tinkluose dalijasi moterys – 82 proc., palyginus su 61 proc. vyrų. Pastebima, kad noras pasidalinti atostogų nuotraukomis susijęs ir su mažamečių vaikų turėjimu. Kuo mažesni vaikai, tuo respondentai labiau linkę dalintis atostogų nuotraukomis“, – pranešime spaudai pristato Inga Aukštuolytė, apklausą užsakiusios įmonės „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Kas trečias lietuvis, kai pasiilgsta tikrų atostogų, mėgsta atsidaryti nuotraukų galeriją ir prisiminti praėjusių kelionių įspūdžius. Senas kelionių nuotraukas lietuviai paviešina ir savo socialinių tinklų paskyrose. Dažnai ankstesnių atostogų nuotraukas viešina 6 proc., kartais – vienas iš keturių respondentų.

Draugų nuotraukos įkvepia keliauti

Remiantis apklausos duomenimis, draugų ir pažįstamų kelionių nuotraukos socialiniuose tinkluose sukelia įvairias emocijas ir daro įtaką kelionių pasirinkimui. 43 proc. respondentų jos sukelia malonius jausmus, kai kiti smagiai leidžia laiką. Dar 43 proc. apklausos dalyvių nurodė, kad šios nuotraukos įkvepia pasidomėti naujomis kryptimis ir suplanuoti atostogas.

„Pastebime, kad kelionių pasirinkimui nuotraukos socialiniuose tinkluose turi įtakos. Stebėti draugų nuotraukas ir keliauti virtualiai, pamatyti naujas vietas, stebėti įspūdžius mėgsta 44 proc. moterų ir ketvirtadalis apklaustų vyrų“, – apžvelgia I. Aukštuolytė.

Vis dėlto kelionių nuotraukos gali sukelti ir kitokius jausmus. 15 proc. respondentų draugų kelionių nuotraukos sukelia pavydą, jie mano, kad kiti atostogauja dažniau ar geriau už juos. Kiek daugiau nei dešimtadalis respondentų stebėdami tokias nuotraukas jaučiasi suirzę, nes ir patys mieliau atostogautų, o ne dirbtų.

Viešina ne tik tikras nuotraukas

Pasak I. Aukštuolytės, didėjant informacijos srautui tampa sunku atskirti realias ir netikras atostogų nuotraukas. Šią tendenciją atspindi ir apklausos duomenys.

„Maždaug kas ketvirtas Lietuvos gyventojas mano, kad savo socialiniuose tinkluose yra galimai pastebėjęs netikras atostogų, turistinių vietų nuotraukas, apsimetinėjimus, kad jų draugai yra kažkur išvykę. Tokias nuotraukas dažniau pastebi vyrai. Visgi, 67 proc. respondentų nėra atkreipę dėmesio arba jiems nepavyko identifikuoti tokių nuotraukų“, – kalba I. Aukštuolytė.

 Sveti Stefanas Juodkalnija

Keliautojų apklausos duomenys rodo, kad respondentai viešina suvaidintas nuotraukas savo socialiniuose tinkluose, nes nenori atsilikti nuo kitų atostogaujančiųjų.

„5 proc. respondentų prisipažino, kad tokias nuotraukas kartais paviešina, nes siekia sukelti aplinkiniams pavydą arba nenorėdami atsilikti nuo draugų, kurie atostogauja dažniau. Lygiai tiek pat apklaustųjų netikras nuotraukas viešina tiesiog norėdami pašmaikštauti“, – pranešime žiniasklaidai dalijasi I. Aukštuolytė.

Klaidingas įspūdis apie nuotraukų tikrumą gali susidaryti ir tada, jei nuotraukos į socialinius tinklus įkeliamos po atostogų. Tokiomis nuotraukomis savo socialiniuose tinkluose dažniau dalijasi moterys (11 proc.) nei vyrai (8 proc.).

Keliautojų apklausa atlikta 2023 m. balandžio 19–23 dienomis. Apklausa reprezentuoja 18–64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų nuomonę, ją atliko „Intra Research“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės