aA
Maudynių sezonui pasiruošė jau visi trys didžiausi Lietuvos miestai: Vilniaus Kaunas ir Klaipėda. Taip tikina šių miestų paplūdimius prižiūrinčių įmonių ir įstaigų atstovai. Jie neslepia, kad, nors sezonas, rodos, atidarytas sėkmingai, keblumų būta.
Maudynių sezonas prasidėjo: kas siūloma Lietuvos paplūdimiuose
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Anot Vilniaus miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Mikalauskienės, Vilniaus paplūdimiai reikalauja rekonstrukcijos: reikalingi nauji tualetai ir dušai. Tuo metu pajūris vis dar bando atstatyti uragano padarytą žalą.

Smulkesnius darbus pajūris tikisi baigti iki atšilimo

Pasak įmonės „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus Virgilijaus Urbono, Klaipėdoje paplūdimiai jau yra paruošti lankytojams ir tiesiog laukiama geresnio oro. Jo teigimu, atlikta paplūdimių apžiūra pateikė patenkinamą rezultatą.

„Mūsų paplūdimių paruošimas buvo pakoreguotas uragano „Feliksas“, nes buvo sugadinta visa paplūdimių infrastruktūra, dušinių, paplūdimių geriamo vandens fontanėlių vamzdynai. Tai pakoregavo mūsų planus, nes paplūdimiai turėjo būti paruošti anksčiu, bet šiuo metu tai jau padaryta“, – tvirtina V. Urbonas.

Jis priduria, kad kai kur dar gali būti atliekami nedideli darbai: statomi geriamo vandens fontanėliai, dušinės. V. Urbonas tikina, kad iki prognozuojamo atšilimo net ir smulkiausi darbai bus baigti. Jo aiškinimu, siautėjęs uraganas nuplovė daug smėlio, nunešė neseniai padarytus kopų sutvirtinimus. „Kiek pastebime, šis smėlis grįžo prie pakrantės. Paplūdimys lyg ir yra praplatėjęs, tačiau šlaitai tikrai yra statūs ir nunešti bangų“, – perspėja V. Urbonas.

Klaipėdos paplūdimius prižiūrinčios įmonės direktorius pasakoja, kad po uragano paplūdimys buvo nuklotas gausybe šiukšlių, buvo nuniokotos visos vasaros paplūdimio kavinės, jų dalis uraganas taip pat išmėtė po visą paplūdimį.

„Reikėjo tikrai labai daug darbo jėgos. Meras ėmėsi iniciatyvos, tvarkant pajūrį. Gyventojai, kariškiai, aukštosios mokyklos studentai, policijos kolegija, jūreivystės aukštoji mokykla tikrai geranoriškai atsiliepė“, – sako V. Urbonas.

Anot jo, dėl uragano gali būti atidėti planai Smiltynės ir Melnragės paplūdimiams siekti mėlynosios vėliavos, kuri yra pliažų kokybės ženklas. Smiltynė šią vėliavą buvo įgijusi, bet vėliau ji buvo panaikinta dėl reikalavimų neatitikimo.

„Kiek žinau politikų planus, šių metų planas buvo viską atlikti pagal mėlynos vėliavos reikalavimus, o mėlynos vėliavos pačią įsigijimo procedūrą numatyti kitiems metams“, – nurodo V. Urbonas.

Vilniaus paplūdimiams reikalinga rekonstrukcija

Pasak I. Mikalauskienės, maudynių sezonui paruošti ir sostinės paplūdimiai. Čia šiuo metu yra penki oficialūs paplūdimiai: pirmas ir antras Valakupių, Žirmūnų, Žaliųjų ežerų ir Salotės paplūdimiai.

„Juose sutvarkyta infrastruktūra: įrengtos persirengimo kabinos, stalai, suolai, vaikų žaidimų ir sporto aikštelės, atvežta apie 800 kubinių metrų persijoto šviežio smėlio, atlikti vandens tyrimai, paleisti vandens gėrimo fontanėliai, jie taip pat patikrinti. Šiuose paplūdimiuose viskas sutvarkyta“, – tikina I. Mikalauskienė.

Juose sezono metu iš viso budės 17 gelbėtojų. Dar du paplūdimiai – prie Balžio ir Tapelių ežerų, – specialistės teigimu, nėra oficialūs paplūdimiai, nes juose nebudi gelbėtojai, tačiau yra įrengtos poilsio zonos, kuriose atliekami vandens tyrimai, prižiūrima teritorija.

I. Mikalauskienės tvirtinimu, visų minėtų ežerų vanduo atitinka reikalavimus, bet bene daugiausia poilsiautojų sulaukia Salotės ežeras. LRT Radijo pašnekovė svarsto, kaip taip yra todėl, jog jis yra arčiausiai gyvenamųjų rajonų.

Ji pastebi, kad daugiausia problemų ir kelia tokie paplūdimiai, kuriuose susirenka daugiausiai žmonių, nes dauguma lankytojų, nepaisant konteinerių ir šiukšliadėžių gausos, šiukšles vis tiek meta tiesiog į smėlį.

„Dabar jau kreipėmės į mūsų viešosios tvarkos skyrių, laukdami geresnių orų, kad mūsų viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai dažniau kontroliuotų paplūdimių teritorijas ir stebėtų [...], ar poilsiautojai tinkamai elgiasi viešose erdvėse“, – teigia I. Mikalauskienė.

Specialistė pripažįsta, kad sostinės paplūdimiai reikalauja rekonstrukcijos – daugelyje jų derėtų atnaujinti tualetus, įrengti dušus, bet tam, I. Mikalauskienės tvirtinimu, reikalingas nemažas finansavimas, ypač atsižvelgiant į tai, kad tualetai ir dušai bus naudojami tik šiltuoju metų sezonu.

„Pavyzdžiui, turime projektinių pasiūlymų Valakupių antrajame paplūdimyje modernizuoti tualetą, bet ten nėra įrengti inžineriniai takai, vanduo, nei elektra. Norint įrengti tualetą, susidaro nemaža suma“, – atkreipia dėmesį I. Mikalauskienė.

Vanduo dviejuose Kauno marių paplūdimiuose skiriasi

Anot Kauno miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, Kauno mieste eksploatuojami trys paplūdimiai. Du iš jų įkurti prie Kauno marių, vienas – Lampėdžiuose. „Be abejo, dar yra prie Raudondvario plento kartu su kempingu įrengtas populiarus paplūdimys. Manau, kad jie skirtingai išsidėstę miesto ribose, bet visi keturi yra gana gausiai lankomi“, – įsitikinęs A. Pakalniškis.

Jis akcentuoja, kad pirmajame ir antrajame prie Kauno marių įkurtuose paplūdimiuose vandens kokybės tyrimai atliekami atskirai. Nors paplūdimiai ir yra arti vienas nuo kito, tyrimai rodo, kad vandens kokybė skiriasi.

„Manau, kad taip yra dėl Nemuno srovių. Vienas paplūdimys yra arčiau hidroelektrinės. Ten, matyt, yra didesnė srovė. Kitas paplūdimys yra labiau atitolęs. Tikėtina, kad taip yra dėl to“, – svarsto A. Pakalniškis.

Jo tvirtinimu, kaip ir kiekvienais metais jau yra įvykdyti visi higienos normų reikalavimai, parinktas gelbėjimo personalas, apmokytas medicininis personalas, pažymėtos plaukiojimo zonos, įrengtos persirengimo kabinos.

Maudynių sezonas Lietuvoje trunka nuo birželio 1 d. ir iki rugsėjo 15 d.

www.lrt.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Klaipėdoje – neeilinė gelbėjimo operacija (21)

Penktadienį Klaipėdos uoste teko vykdyti neįprastą operaciją – pora dešimčių rudagalvių...

Dviračių takas į gražiausią Lietuvos kurortą tapo tikra gėda: važiuojant gali išbyrėti dantys (117)

Kuršių nerija traukia dviratininkus. Nors daugelis jų žino, kad infrastruktūra šiai transporto...

Lietuvos laukuose prisirpusių braškių turguje dar galite neieškoti: prognozuoja, kada atsiras ir kiek už jas mokėsime (72)

Braškes Lazdijų rajone auginantis Kęstutis Matulevičius sako, kad lauke prisirpusių uogų šiemet...

Istorinė diena: iš Kauno į Nidą pagaliau išplaukė legendinis laivas „Raketa“ (384)

Atsinaujinęs legendinis greitaeigis laivas „Raketa“ ketvirtadienį pirmą kartą su keleiviais...

Dzūkijos miškus kurį laiką geriau aplenkite: iš lėktuvo pradedama purkšti pavojingus kenkėjus (86)

Ketvirtadienį, birželio 4 d., numatoma pradėti biologiniu preparatu iš lėktuvo purkšti šilus...

Top naujienos

Po Estijos nusikalstamo pasaulio „krikštatėvio“ nužudymo – chaosas: nieko panašaus dar nebuvo (26)

Kodėl po Estijos nusikalstamo pasaulio „krikštatėviu“ vadinamo Nikolajaus Tarankovo mirties...

Tokios krizės automobilių prekeiviai dar nematė: pirkėjų nė kvapo (29)

Dėl koronaviruso paskelbtas karantinas paralyžiavo visą Lietuvos verslą, bet automobilių prekyba...

Orai: per Lietuvą keliaus audros debesys (1)

Sekmadienį virš Rytų Žemaitija nusidrieks kontrastingas atmosferos frontas. Vakariniuose rajonuose...

Priversta saviizoliuotis iš Norvegijos grįžusi lietuvė: man aiškiai parodė, kad esu emigrantė ir antrarūšė budulė (643)

Karantinas Lietuvoje šiuo metu yra labai sušvelnintas, o nuo birželio 1 d. buvo ir išplėstas...

COVID-19 sirgęs vyras apibūdino ligos pradžią: net nejuto, kad smarkiai karščiuoja (128)

„Įprastai, kai turi temperatūros, jauti šaltkrėtį, nuovargį, o šįkart to nebuvo“, –...

Statė namą sau, bet neliko nepastebėtas didelio koncerno: lietuvio būsto idėja sulaukė pasisekimo (194)

Tomui Petrauskui – 26-eri, tačiau jis šiandien savomis rankomis stato modulinius ekologiškus...

Tragedija, pakeitusi fechtavimosi sportą: olimpinis čempionas mirė nuo lūžusios rapyros dūrio į akį (41)

Šiuolaikiniame fechtavimosi sporte traumos – didelė retenybė: kostiumai ir kaukės patikimai...

Bedarbio statusas: kaip mokėti PSD ir kokių naujų išmokų tikėtis jau netrukus (91)

Vienuoliktą karantino savaitę Užimtumo tarnyba „suskaičiavo viščiukus“. Karantininės...

Kruvinas vakaras Kroatijoje: Golubickui lūžo žandikaulis – reikalinga operacija

Atnaujintas Kroatijos futbolo čempionatas itin prastai prasidėjo 20-mečiui saugui iš Lietuvos...

Paulius Jurkevičius. Kava su sviestu ir kiti klausimai daktarui (106)

Vieni jį dievina. Kiti keiksnoja. Vieni giria jo profesijos išmanymą. Kiti be gailesčio...

|Maža didelių žinių kaina