„Mes labai mėgstam keliaudami apsilankyti vietiniame turguje, nes ten pamatai vietovės dvasią ir gali suprasti, kuo gyvena ta teritorija“, – sakė P. Jurkevičius.
Žinomas maisto kritikas ir knygų apie Romą autorius kalbėjo, kad ir Italijoje dažniai vaikštinėja po turgų.
„Turguje visada dairausi gastronomijos, bet ne tik maisto, o ir visko, kas susiję su maistu. Pavyzdžiui, virtuvės įrankių. Kadangi aš esu misto žmogus, gerokai „atšokęs“ nuo Lietuvos, tai man įdomu pasižiūrėti į daiktus, kuriuos kažkada mačiau. Pavyzdžiui, žinojau, kad egzistuoja bučius (žvejybos įrankis žuvų gaudyklė), bet dabar jį iš arti pamačiau“, – pasakojo ponas Paulius.
Būtent tų, kaip pats sakė, „kaimo įrankių“, turgaus svečio nuomone Veisiejuose mažoka. O kai papasakojau jam aptikęs mėlynių šukas už 8 eurus, turėjau paaiškinti, kam jos naudojamos.
„Ir maisto nedaug. Įsivaizdavau, kad Dzūkijos skonio čia daugiau yra. Pavyzdžiui, lazdyno riešutų – man sunku suvokti, kodėl juos reikia iš Lenkijos vežtis“, – stebėjosi P. Jurkevičius.
Maisto kritikas teigė tokiose vietose labiausiai vertinantis galimybę pabendrauti su žmonėmis. Šiuo požiūriu Veisiejų turgus nebuvo labai dėkinga vieta.
„Nelabai kas ten leidosi į šnekas, bet prie pat įėjimo prekiavo moteris iš Šlavantų ir pagyvenęs vyras iš Mikyčių. Pokalbio tema – juodieji serbentai“, – pasakojo maisto kritikas.
Viešėdami Lietuvoje Jurkevičiai jau spėjo nusipirkti juodųjų serbentų, bet sakė, kad negalėjo jų valgyti dėl rūgštumo. O Veisiejuose rado saldžių.
„Pardavėjas mums paaiškino, kad ten turbūt buvo pramoninai. O čia – saldūs, jo paties Dzūkijoje užauginti. Iškart pasakė: nedarykit uogienės, sugadinsit. Jie verti daugiau, sutrinkite žalius su cukrumi, tada jie atskleis visą sveikatingumą ir skonį. Kai taip pasišneki, tada jauti, kad esi turguje“, – sakė P. Jurkevičius.
Veisiejuose Jurkevičiai nusipirko ne tik juodųjų serbentų, bet ir kopūstą, kalafiorą bei lazdyno riešutų.
„Antikvariatas yra senoviniai daiktai, o modernariatas – daiktai, kuriuos galbūt naudojo mūsų tėvai ar seneliai ir mes dar juos prisimename. Tokių vieną kitą mačiau, bet tikėjausi rasti daugiau. Pavyzdžiui, vos įėjęs į turgų pamačiau „Nerijos“ plokštelę su visais ūsuotais vyrais ant voko, ir iškart kažką iš tų laikų prisiminiau. Ėjimas į turgų man yra atminties dalykas, grįžimas į mano gyvenimą. O mums, kaip senokai išvykusiems iš Lietuvos, tai yra labai svarbu“, – kalbėjo Italijoje gyvenantis lietuvis.
Svečiai prasitarė, kad Veisiejų turgus nustebino jį savo dydžiu, tik aukščiau pakilusi vidudienio saulė neleido ilgiau pavaikštinėti. Todėl dar spėjo paragauti kavos vietinėje picerijoje, pavartyti jos meniu ir pasidžiaugti nevilnietiškomis patiekalų kainomis. „Karšta beveik kaip Italijoje“, – sakė P. Jurkevičius.
Papasakojo, kaip rengtis į vestuves: itin drąsi šių metų tendencija ir įprotis, kurio vyrai niekaip negali atsikratyti didžiausios jaunųjų ir svečių aprangos klaidos (1)
Nors vasara jau pasiekė savo finišo tiesiąją, vestuvių sezonas dar nesibaigia. Jei gavote...
Toksikologė nurodė ypač pavojingą maisto derinį – tai tiesus kelias į kasos uždegimą
Lietuvoje auga apie 400 rūšių grybų , iš kurių nuodingomis laikomos apie 40. Visus...
Taip rinkti uogas Lietuvos miškuose draudžiama: keli gudruoliai jau užsidirbo baudų
Atėjus uogavimo metui, vieni į mišką traukia, kukliai nešini mažu krepšeliu, su viltimi jį...
Prasidėjo didysis hortenzijų žydėjimas vienoje gausiausių kolekcijų Baltijos šalyse: žiedais apsipylė šimtai krūmų
Nuo 2014 metų kaupiamoje hortenzijų kolekcijoje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode...
Pro Žemės orbitą praskriejus kometai – įspūdingas reiškinys nakties danguje: meteorų lietaus pikas prasidės netrukus
Kai 1992 metais Swift-Tuttle kometa pasiekė perihelį – arčiausią atstumą iki Saulės – nuo to...
Top naujienos
Užkalnis. Pavojingiausi priešai – ne Rusijoje (15)
Rusijos žmonės, nepalaikantys karo (arba sakantys, kad yra už taiką) pyksta ir yra įsižeidę,...
Ukrainiečiui – „Regitros“ spyris
Be vertėjo į praktinį vairavimo egzaminą atvykusio ukrainiečio laukė netikėtumas. Vaikinui ne...
Vilniuje senolės neapykanta paspirtukams peržengė ribas: pro šalį važiavusi vairuotoja liko be žado (5)
Vieną trečiadienį sutarusi nuvykti į verslo pietus, vilnietė Beatričė Paškevičiūtė į...
Paaiškino, kas slypi už savo paslaugas internete siūlančio chatbot'o: neapsigaukite – tam tikrus klausimus pamato kai kas daugiau nei virtualus konsultantas
Ieškodami internete informacijos ar užsukę į vieną ar kitą interneto puslapį susidūrėte su...
Papasakojo, kaip rengtis į vestuves: itin drąsi šių metų tendencija ir įprotis, kurio vyrai niekaip negali atsikratyti didžiausios jaunųjų ir svečių aprangos klaidos (1)
Nors vasara jau pasiekė savo finišo tiesiąją, vestuvių sezonas dar nesibaigia. Jei gavote...
Kėdainiuose desertinę atidariusi Indrė: aplinkiniai sakė, kad verslas žlugs, tačiau sunkiausia buvo atlaikyti didelį klientų srautą
Praėjusiais metais Kėdainiuose, ant Nevėžio kranto, duris atvėrė nauja vieta – desertinė „...
Lietuvoje populiarėja tik suaugusiems skirti poilsio namai ir viešbučiai: ko juose tikėtis ir kiek kainuos romantiškas pabėgimas dviese?
Per savo medaus mėnesį ar vestuvių metines greičiausiai norite mėgautis romantika, o ne klausytis...
Karas Ukrainoje. Ukraina skelbia smogusi svarbiam okupantų logistikos objektui „Minus 9 okupantų lėktuvai“: Ukraina skelbia apie Rusijos nuostolius Kryme (2)
Virš Zaporižės regiono Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė dvi priešo raketas. Tai paskelbė...
Garsiausias Tarpukario Lietuvos plėšikas, kurio niekas taip ir nesugavo: kaip eilinis recidyvistas tapo legenda?
1933 m., išvedus kalinius per 24 kilometrus nuo kalėjimo padirbėti, Stepas Rickus , nutaikęs...