„Vakar vakare, einant pro futbolo akademiją „Žalgiris“, link Neries upes, prieš mane iš parko prabėgo neaiškus žvėrelis, kurį nusivijo varna. Pro akademijos tvorą pralindusį ir prie administracinio pastato pritūpusį pavyko nufotografuoti…

Ne pirmą kartą teko jį (žvėrelį, – „Kas vyksta Kaune“) matyti… Prieš kelias dienas, vedžiojant šunį, jis taip pat šmurkštelėjo prieš akis, tik prieblandoje nepavyko gerai jo įžiūrėti. Įdomu, ar ne bus jis sergantis, kad toks nušiuręs…“ – trečiadienio rytą Vilijampolėje užfiksuotomis nuotraukomis dalijosi „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Aplinkos apsaugos departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad laukiniai gyvūnai ir paukščiai mieste yra natūralus reiškinys dėl miestų plėtros ir gyvūnų buveinių vietos pokyčių. Taip pat primena, kad prie paukščių, laukinių gyvūnų bei jų jauniklių reikėtų nesiartinti ir neliesti.

„Svarbiausia suprasti, kad laukinių gyvūnų ar jų jauniklių gelbėti nereikia, tarkim, gyvūnas atėjęs į gyvenamą ar aptvertą teritoriją tikrai ras kelią iš jos pasišalinti. Tik nesiimkite jokių veiksmų, kurie gyvūnui galėtų sukelti stresą, t. y. artintis prie jo, užspęsti į kampą, imti į rankas, ar glostyti.

Įsitikinkite ar gyvūnas sveikas ir neieško pagalbos, tiesiog jį pastebėkite. Tik jei gyvūnas sužalotas, apie tai praneškite telefonu 112“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Matulevičienė.