Viešbučiai perpildyti

Ketvirtadienį viešbutyje „Žuvėdra“ buvo likę vos keli laisvi ekonominės klasės kambariai ir brangiausia 800 eurų kainuojanti studija. „Tačiau penktadienį jų jau nebeliks. Šį savaitgalį visi 100 mūsų viešbučio kambarių užsakyti“, - „Delfi“ sakė viešbučio „Žuvėdra“ administratorė Giedrė.

Ji taip pat patvirtino, kad numerių kainos šiemet didesnės nei pernai. Tačiau pabrangimas esą labai nežymus – vos po kelis eurus. Tiesa, liepą-rugpjūtį kai kurių numerių šiame viešbutyje kainos siekia po 400 eurų už naktį, kai pernai nakvynė juose kainavo apie 300 eurų.

Viešbučio „Palanga“ administratorė, nenorėjusi pasisakyti savo vardo, taip pat patvirtino, kad numeriai aktyviai užsakinėjami. Tačiau nedetalizavo, kiek kambarių užsakyta. Administratorė taip pat atskleidė, kad apgyvendinimo kainas viešbutis koreguoja kasmet. Aišku, į didesniąją pusę. „Bookingo“ duomenimis, viešbutyje „Palanga“ trivietis kambarys dviem suaugusiems ir vienam vaikui kainuoja apie 738 eurus. Į šią kainą ištraukti pusryčiai ir galimybė apsilankyti SPA.

Pirmasis vasaros savaitgalis Palangoje

Dar vieno Palangos viešbučio „Amberton Green Apartaments“ registratūros vadovė Kristina prisipažino, kad visi vasaros savaitgaliai šiame viešbutyje jau užpildyti. „Ne išimtis ir šis. Visi 58 numeriai užsakyti. Kokios kambarių kainos? Jos nuolat kinta. Nelygu, koks oras. Kuo geresni orai, tuo didesnė paklausa. Todėl ir kainos aukštesnės. Neturime fiksuotų kainų, jos dinamiškos, priklauso nuo orų Palangoje“, - paaiškino Kristina.

Kainos svyruoja

Tačiau savaitgalį Palangoje yra iš ko rinktis. Galima rasti net dvi nakvynes už 100 eurų. O „Viloje Lukas“ – dvi naktys kainavo tik 98 eurus, o „A.V namuose“ – 103 eurus. Tačiau vidutiniškai viešnagės Palangoje šį savaitgalį kainos svyruoja nuo 140 iki 200 eurų už dvi naktis trims asmenims.

Šeštadienio ryte į Palangą atvažiavusi šeima iš Kauno sakė, kad išsinuomojo apartamentus už 80 eurų nakčiai. „Aišku, jie tolokai nuo centro ir nuo jūros. Užtat kaina normali. Pastebėjome, kad numerių kainos labai priklauso ir nuo apgyvendinimo įstaigos statuso – viešbutis ar tik vila, nuo atstumo iki jūros ir kitų kriterijų. Kuo arčiau jūros ir J. Basanavičiaus gatvės, tuo brangiau“, - kalbėjo kauniečiai.

Pirmasis vasaros savaitgalis Palangoje

Užtat iš Jonavos penktadienį nuosavu kemperiu atvažiavę Rimantas su Zita nesuko sau galvos dėl nakvynės. „Nakvojome savo namelyje. Bet buvome ir į miestą išėję, vakarieniavome muzikos klube „Palangos žibintas“. Sriuba nelabai patiko, bet cepelinai tikrai buvo skanūs ir nebrangūs. Prieš tai tokioje valgykloje valgėme, tai ten nors ir pigiau, bet cepelinai prastoki. Jei namie žmona tokius išvirtų, tikrai nevalgyčiau“, - juokėsi Rimantas.

Jis taip pat teigė pastebėjęs, kad net produktų kainos parduotuvėje Palangoje skiriasi nuo įprastų kainų Jonavoje. „Vakar nuėjome apsipirkti. Nieko ypatingo nesirinkome, tą patį, ką ir namie. Tai Jonavoje už tokį pirkinių krepšelį būtume sumokėję kokius 50 eurų. Palangoje paliko net 70. Na, brangoka. Bet nesukame dėl tų kainų galvos. Jei jau imsi kiekvieną centą skaičiuoti, tai galva apsisuks. O jei ko nors Palangoje nepirksi, tai kitas nupirks. Atvažiavome paatostogauti, tai nesinerviname“, - juokėsi jonaviškiai.

Linijinių šokių festivalyje dalyvavusių merginų palaikyti iš Kaišiadorių atvažiavę vaikinai tiesiog linksminosi. „Mums smagu. Kodėl nešokame? Nes nemokame“, - juokėsi chebra.

Vyrukai pasigyrė, kad surado nakvynę po 20 eurų už lovą. „Prie pat J. Basanavičiaus gatvės. Tokiuose nameliuose ant ratų“, - gyrėsi kaišiadoriškiai.

Pirmasis vasaros savaitgalis Palangoje

Įvairios patiekalų kainos

Pavalgyti Palangoje, kaip minėjo jonaviškiai Rimantas su Zita, galima surasti ir tokių kavinių, kur maistas bus ir skanus ir, palyginti, nebrangus. Paprastai tokios įstaigos įsikūrusios toliau nuo centrinės J. Basanavičiaus gatvės.

Šalia turgaus esanti kavinė dienos pietus siūlo už 5,9 euro. O restoranas J. Basanavičiaus gatvėje – už 7,5 euro. Dienos vakarienė ten pat kainuoja 9,5 euro asmeniui.

Neseniai restoraną „Močiučių rojus“ atidaręs šefas Rokas Galvonas teigė, kad ir jo įstaigoje kainos nėra labai aukštos. „Kai kurie svečiai papietavę net tyčiojasi. Sako, kainos pas tave labai juokingos. Palangoje jie esą tokių kainų nematę. Manau, esame pigiausias restoranas Palangoje. Taip, tiekėjai produktų kainas ir mums pakėlė, tačiau mes orientuojamės į didesnę apyvartą. Ir marža mūsų mažesnė, ir dirbame trumpiau, restorano kolektyvą sudarančios močiutės ne tokios reiklios. Esame netradicinis restoranas. Karbonadas kainuoja 6,9 euro, o šonkauliukai – 11,9 euro“, „Delfi“ sakė restorano „Močiučių rojus“ šefas R. Galvonas.

Pirmasis vasaros savaitgalis Palangoje

Žinoma, ir toje pačioje J. Basanavičiaus gatvėje galima rasti 9-11 eurų kainuojančių picų.
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė gegužės mėnesį prognozavo, kad atsižvelgus į ekonominę situaciją šalyje ir infliaciją, kuri buvo pasiekusi ir 20 proc., kainos šiek tiek kils tam, kad padengtų augančius kaštus. Apgyvendinimas Palangoje šį sezoną brangs preliminariai iki 10 proc., maitinimas - iki 10-15 proc.

Palangos jubiliejus

Palangoje nuo penktadienio šurmuliuoja į kurorto festivalį „Myliu Palangą“ bei miesto 770 metų jubiliejų atvykę dalyviai ir svečiai. Kurorto savivaldybė skelbė, kad tris dienas truksiančiuose renginiuose iš viso dalyvauja per tūkstantį dalyvių – nuo klasikos ir estrados žvaigždžių, teatralų, skrydžių akrobatų iki sporto entuziastų, edukatorių ar savo gėrybes siūlančių tautodailininkų.
Palangos gatvėse ir parkuose visą dieną vyksta įvairūs renginiai – koncertai, spektakliai, sporto varžybos. Kadangi orai nelepina, daugelis kurorto svečių tik nueina iki jūros tilto, apsisuka ir grįžta į miestelį, kur ieško veiklos atitinkančios amžių ir pomėgius.

Šeštadienį vakare prie jūros tilto pasirodymą surengs Lietuvos akrobatinių skrydžių grupė „ANBO“, kuri demonstruos įspūdingus grupinius skrydžius, lydimus dūmų juostų, galingo variklių gausmo ir žiūrovus kerinčiu reginiu. Šią šventės dalį organizatoriai rekomenduoja stebėti paplūdimyje, prie jūros tilto.

Pirmasis vasaros savaitgalis Palangoje

Sekmadienį Jūratės ir Kastyčio skvero scenoje į savo pasirodymus demonstruos Palangos vaikai ir jų vadovai, taip pat su svečiais bendraus, apie savo darbo specifiką pasakos ir įrangą pristatys specialiųjų tarnybų atstovai.

Išgelbėtas senjoras

Palangos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas „Delfi“ informavo, kad nepaisant stingdančiai šalto vandens, besimaudančiųjų jūroje yra. „Penktadienį vakare turėjome vieną skendimą. Ties Nemirseta skendo pagyvenęs vyriškis. Jam į pagalbą suskubo mūsų gelbėtojai. Viskas baigėsi laimingai“, - sakė J. Pirožnikas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės