aA
Aktyviai paminėti Baltijos kelią norinčios įmonės ir organizacijos dešimtimis registruojasi į „Einančio Baltijos kelio“ iššūkį. Žmonės per dvi iššūkio dienas žingsniuos, bėgs, žais golfą ir susikibs rankomis skaičiuodami žingsnius Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir bet kuriame pasaulio kampelyje. Jų žingsniai bus gyvai rodomi svetainėje www.3free.eu, rašoma pranešime spaudai.
Vaikščiojimas
© Organizatoriai

„Labai džiaugiamės, kad prie „Einančio Baltijos kelio“ iššūkio prisijungė tiek daug skirtingų įmonių, organizacijų, iniciatyvų. Šio projekto tikslas yra užsiregistruoti iššūkiui #walk15 programėlėje ir dalyvauti, kartu siekiant bendro tikslo – nueiti tūkstantį Baltijos kelių“, – sako idėjos autorė, #walk15 įkūrėja Vlada Musvydaitė.

Jeigu 33 žmonės nueitų po 30 tūkst. žingsnių, tai jie įveiktų kartu 650 kilometrų – tiek tęsėsi Baltijos kelias. Daugelis Lietuvos įmonių ir organizacijų, norinčių inovatyviai paminėti svarbų įvykį, vienija po kelis šimtus žmonių, todėl tikisi kartu nueiti po kelis Baltijos kelius.

Susikibs rankomis, o paskui nueis šimtus Baltijos kelių!

Gyva susikibusių rankomis žmonių grandinė rugpjūčio 23 d. nuvingiuos nuo Gedimino pilies iki Ukmergės plente esančio Vilniaus ženklo. „Baltijos kelias 2019 – Tai Mes“ organizuojamas minėjimas apjungs tuos, kurie prieš 30 metų stovėjo Baltijos kelyje, ir tuos, kurie tuo metu dar nebuvo gimę. Planuojama sulaukti apie 7 tūkst. žmonių. Jie ne tik stovės susikibę rankomis, bet ir žingsniuos.

„Kadangi mūsų grandinės ilgis yra apie 10 kilometrų, o žmonių dalyvaus nemažai, tikimės su dalyviais nueiti bent 100-500 Baltijos kelių“, – žada Tomas Aleknavičius, Baltijos kelio savanorių koordinatorius.

Tikrojo Baltijos kelio metu jis dar nebuvo gimęs, todėl džiaugiasi galimybe pajusti tuomet tvyrojusią vienybės ir laisvės dvasią.

„Laisvės piknike“ – Laisvas Baltijos kelias

Ar girdėjote Baltijos kelio mitą? Ši istorija dažnai pasakojama kaip tikra: susikibę už rankų žmonės iš Talino į Vilnių vienas kitam perdavė žodį „Laisvė“. Pakartoti šią iniciatyvą kviečia renginio „Laisvės piknikas 2019. Idėjų festivalis“ organizatoriai. Jie skatina susikibti šimtą ir daugiau žmonių, sustoti į gyvą grandinę, ir dalyvauti laidos „Laikykitės ten“ organizuojamame Laisvame Baltijos kelyje. Gyvos grandinės metu bus ištartas žodis „Laisvė“, ir bandoma išsiaiškinti, kiek laiko užtruks, kol žodis nukeliaus per visą grandinę.

„Visus norinčius dalyvauti eksperimente kviečiame rugpjūčio 24 d., 12 val., kibtis į grandinę Kauno Nemuno saloje“, – teigia „Laisvės pikniko 2019“ organizatoriai.

Vienam Baltijos keliui – 56 žingsniuojantys golfo žaidėjai

Baltijos kelyje, apylankoje prie Panevėžio, kartu su tėvais stovėjęs Europos centro golfo klubo direktorius Mindaugas Glinskis prisimena, kaip jį žavėjo ir kėlė klausimų suaugusiųjų, nusprendusių susikibti rankomis, elgesys. Pradėjęs klausinėti, iš tėvų sužinojo, kad taip visi siekia laisvės. Norėdamas paminėti šį svarbų įvykį, kartu su Europos geografiniame centre įsikūrusio golfo klubo kolektyvu šeštadienio rytą pradės skaičiuoti žingsnius. Daugelis bendradarbių jau seniai naudoja programėlę #walk15, teliks grožintis gamta žingsniuoti golfo laukais apeinant visas 18 duobučių.

„Norime Baltijos keliui dedikuoti ir žaidimą, todėl savaitgalį kviesime visus žaidėjus įsijungti programėlę. Per dvi dienas maždaug 56 žaidėjai turėtų apeiti 18 golfo duobučių, tai sudarytų apie 15 tūkst. žingsnių. Visiškai realu, kad taip nueisime 853 tūkst. žingsnių, vieną Baltijos kelią“, – suskaičiavo klubo vadovas M. Glinskis.

Po rekordinio važiavimo žingsniuos trijose šalyse

Šimtai automobilių ir motociklų rugpjūčio 23 dieną vienu metu pajudės iš dviejų sostinių, Talino ir Vilniaus. Baltijos kelio 30-mečiui skirto ratuoto žygio dalyviai susitiks Rygoje – tikimasi ne tik atkartoti Baltijos kelią, bet ir pasiekti didžiausio automobilių renginio Baltijos šalyse rekordą. Automobilininkai ir motociklininkai pasiruošę ir pažingsniuoti.

„Prieš išvažiuodami visi mūsiškiai rinksis 7 val. ryto ir žingsniuos. Tie žmonės, kurie nuvažiuos į Taliną, penktadienį pastatys automobilius ir likusį penktadienį, šeštadienį skirs ėjimui. Lygiai taip pat darys tie, kurie nuvažiuos į Vilnių: esame su kolektyvu susitarę, kad statome automobilius ir pėdiname!“ – sako automobilių ir motociklų žygio organizatorius, VšĮ „Jeep club Lithuania“ prezidentas Nerijus Laurinaitis.

Važiavime dalyvaus 60 pagrindinių automobilių, kurių komandų nariai vien besiruošdami renginiams nueina po 30-40 tūkst. žingsnių. Tuo metu užsiregistravusių automobilininkų ir motociklininkų skaičius viršija 6 tūkst. – N. Laurinaičio skaičiavimais, į „Einančio Baltijos kelio“ sąskaitą tiek žmonių įneš galingą indėlį.

Žingsniavimo maršrutas per tris šalių sostines – tokį tikslą išsikėlė vilnietė Živilė Sabaliauskaitė. Kartu su šeima ji taip pat dalyvaus automobilių ir motociklų žygyje. Kiekvienos šalies sostinėje visa šeima nepatingės išlipti iš ratų ir žingsniuoti.

„Tai bus du viename – ir važiavimas automobiliais, ir ėjimas“, – planuoja Ž. Sabaliauskaitė.
Aktyvų gyvenimo būdą mėgstanti automobilių ir žingsnių iššūkio dalyvė įsitikinusi, kad toks būdas judesį derinti su istorijos pažinimu, visai šaliai svarbaus įvykio minėjimu – puikus sumanymas.
Linksmai žingsniuoti ruošiasi ir „Einančio Baltijos kelio“ idėją palaikantys Kauno technologijos universiteto studentai, darbuotojai. Jau kurį laiką jie yra lyderiai #walk15 „Aukštųjų mokyklų iššūkyje“, todėl planuoja rimtai prisidėti prie iniciatyvos.

Nori nueiti bent tris Baltijos kelius

Bent po 30 tūkst. žingsnių nueiti arba nubėgti ruošiasi VšĮ „Bėgimo klubas“ nariai, kurių dalis pasklidę po visa pasaulį nuo Italijos iki Australijos. „Kukliausiais paskaičiavimais planuojame nueiti bent tris kelius, – žada klubo įkūrėja Agnė Siaurytė. – Aš eisiu Olandijoje, žinau, kad bus einančių Italijoje, Airijoje, kitose šalyse“.

„Bėgimo klubo“ nariai per dieną nueina po milijoną žingsnių. Todėl rinkti žingsnius naujam tikslui aktyviai komandai nebus sunku. „Jau kurį laiką dalinamės prisiminimais apie Baltijos kelią – daugeliui mūsų daugiau nei 30 metų, tada buvome vaikai, įspūdžiai labai panašūs, geriausiai atsimename patį susikibimą rankomis“, – sako A. Siaurytė.

„Einančio Baltijos kelio“ dienomis klubo nariai dalinsis nueitų žingsnių skaičiumi ir nuotraukomis klubo paskyroje „Facebook“, palaikys vienas kitą virtualiai.

Kurį laiką įmonių žingsniavimo iššūkyje aktyviai dalyvaujanti Registrų centro darbuotojų komanda jaučiasi pasitreniravusi eiti ir Baltijos kelio proga.

„Puoselėjame patriotiškumą ir pagarbą Lietuvai, todėl su polėkiu įsitraukiame į Einančio Baltijos kelio iššūkį. Jis puikiai sutampa ir su mūsų siekiu rūpintis Registrų centro žmonių sveika gyvensena ir fiziniu aktyvumu. Kolegos jau kurį laiką aktyviai dalyvauja įmonių žingsniavimo iššūkyje, tačiau Baltijos kelio 30-čiui skirta iniciatyva yra išskirtinė – joje dalyvaudamas kiekvienas gali prisidėti prie mūsų valstybės istorijos įprasminimo,“ – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

Registrų centre dirba beveik pusantro tūkstančio darbuotojų, tad žingsnių derlius žada būti gausus.
„Einančio Baltijos kelio“ iššūkis

„Visus kviečiame dalyvauti „Einančio Baltijos kelio“ iššūkyje, kur svarbus kiekvienas jūsų žingsnis! Specialiai sukurtoje svetainėje www.3free.eu bus galima matyti visų prie iššūkio prisiregistravusių žingsnius ir tiesiogiai stebėti, kiek mes kartu nuėjome Baltijos kelių“ – kviečia V. Musvydaitė.

„Einančio Baltijos kelio“ organizatoriai kviečia rugpjūčio 23-24 dienomis prisijungti prie iššūkio, o surinkusius per dvi dienas – 30000 žingsnių – apdovanos išskirtiniais Baltijos kelio 30-mečio diplomais. Kaip prisijungti? www.3free.eu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
5.0000

Kaip išnaikinti tarakonus? (74)

Tarakonai – bene geriausiai prisitaikę kenkėjai, kurių suskaičiuojama daugiau nei 4000...

Mokslininkai paaiškino, kas vyksta su rudeniu: pokyčių bus ir daugiau, o žiema gali smarkiai nustebinti (107)

Vis ilgėjanti vasara ir vėlyvas ruduo – klimatologų ir meteorologų teigimu, netrukus šis...

Panevėžietė įrodė, kad Lietuvoje arbūzai puikiausiai auga: užsiaugino tiek, kad neturi kur dėti (47)

300 kilogramų arbūzų – tokiu derliumi šiemet gali pasidžiaugti Panevėžio rajone, Bartkūnų...

Per Lietuvą ketvirtadienį keliauja lietus: užsidegė elektros skydinė, virto medžiai (29)

Per Lietuvą ketvirtadienį keliauja lietingi ir audringi orai: užsidegė elektros skydinė, virto...

Žada, kad kainos sumažės perpus: kiek rugsėjį kainuos nakvynė Palangoje ir Nidoje? (89)

Jeigu Palangoje liepos pabaigoje viešbučių ir apartamentų paieškos sistemoje booking.com vienai...

Top naujienos

Žiemelis negali atsakyti, kam turėtų priklausyti Krymas: nenoriu politikuoti (419)

„Mes darome verslą Ukrainoje. Mes ten turime pakankamai nemažą dalį pajamų iš kuro ir kitų...

Apetitas auga bevalgant: Klaipėdos universitetą į teismą padavusio indo ieškiniai perkopė per 70 milijonų eurų (366)

Už neįtikusias studijas Klaipėdos universitete (KU) kone 5 tūkstančių eurų reikalavęs...

Lietuvių pamėgtos pigios atostogos Tbilisyje: patikrintos vietos, kurias privalo aplankyti kiekvienas (63)

Lietuviai masiškai ėmė keliauti į Gruzijos sostinę Tbilisį, tačiau patenkinti lieka ne visi....

Mados apžvalgininkas: kodėl moterys Lietuvoje plaikstosi po pilnas drabužių parduotuves, o vyrams nėra ką pirkti (42)

Verslo konsultantas ir Mados verslo instituto bendrakūrėjis Arnoldas Remeika , paklaustas, kaip...

Šalnos tik pradžia: galime sulaukti ir pirmojo sniego (10)

Šiandien Lietuvos orus vis dar lems vakarykščio, į šiaurės rytus tolstančio ciklono pakraštys.

Siaubas keleiviniame lėktuve: laineris smigo žemyn beveik 9 kilometrus (44)

„Delta“ skrydžių bendrovės keleiviniame lėktuve iš Atlantos miesto skridę žmonės pasakoja...

Būkite budrūs: prisidengiant žinomų įmonių vardais Lietuvoje platinami kompiuteriniai virusai (13)

IT saugumo specialistas Marius Pareščius lietuvius perspėja, kad prisidengiant žinomų...

Rudens karalius – moliūgas: 4 gardūs patiekalai (6)

Nors moliūgų kilmė nėra susijusi su Lietuva – į Europą iš Pietų Amerikos jie atvyko tik XVI...

Lygiai prieš 30 metų: kosminis Sabonio debiutas Ispanijoje – 34 taškai ir disko metiko stiliaus perdavimas (32)

Lygiai prieš 30-metų – 1989-ųjų rugsėjo 19-ąją – Ispanijos krepšinio lygoje su Valjadolido...

Vilniuje vyksta greičio mėgėjų gaudynės: „VW Lupo“ vairuotojas per pusvalandį įkliuvo du kartus (41)

Pastaruoju metu Vilniuje transporto priemonių greitį Kelių policijos pareigūnai tikrina beveik...