aA
Ievos Zasimauskaitės-Kiltinavičienės mama Audronė Zasimauskienė puikiai pamena tą įtampą, kuri jų šeimą buvo apėmusi lygiai prieš metus, kai dukra ruošėsi „Eurovizijos“ konkursui. Moteris tai įvardija kaip vieną sunkiausių periodų. Ir nors Ieva visada šypsosi bei atrodo rami, viduje turi savo pasauly, apie kurį ne viską žino net ir jos mama. Kokia Ieva buvo vaikystėje, apie ką svajojo, kokias šunybes krėtė – apie visa tai tradiciškai atvirame interviu su jos mama.
Ieva Zasimauskaitė su mama Audrone
© Asmeninio albumo nuotr.

– Kokia Ieva buvo vaikystėje?

– Kai gimė Ieva, ji buvo priešingas variantas vyresniajam sūnui Ugniui. Jis buvo labai švelnus, ramesnis, o Ieva nuo mažens buvo vadovaujanti, aktyvi, bet kartu ir paklusni. Ji buvo labai geras vaikas, niekada nekėlė jokių problemų. Labai gerai pamenu, kai sukakus metams, tą pačią ji dieną žengė pirmuosius savarankiškus savo žingsnius. Ji nuo mažens buvo artistė. Visur dainuodavo, vaidindavo, norėjo būti pirma, dominuoti, atkreipti dėmesį. Dabar žiūriu į senas nuotraukas ir matau, kaip stipriai ji pasikeitė. Ji surimtėjo, pagalvoja, ką sako, ką daro. Suaugo. Su „Eurovizijos“ atėjimu matau, kaip vaikas suaugo.

– Polinkis į menus matėsi jau vaikystėje?

– Taip. Darželyje ji šoko pramoginius šokius, nors to gal aš pati labiau norėjau. Norėjau, kad turėtų tinkamą laikyseną. Po to, atsiradus darželyje ansambliui, pradėjo dainuoti. Dalyvaudavo įvairiose miesto šventėse.

Mes neturėjome daug lėšų, ir, kai Ieva pradėjo dainuoti, jos brolis visko atsisakydavo ir sakė, jūs padėkite Ievai
Ievos mama Audronė

– Tas polinkis į meną atėjo gal iš šeimos?

– Mano vyras yra savamokslis muzikantas, labai gražiai groja gitara. Be jo muzikos anksčiau nepraeidavo nė viena šventė. Aš taip pat baigiau muzikos mokyklą, fortepijono klasę. O šeimoje visi padainuodavome kartu. Tai tas noras dainuoti, muzikuoti gal ir atėjo iš šeimos.

– Turėjote kokių nors savo svajonių, kuo Ieva galėtų būti užaugusi?

– Neturėjau, bet visada mačiau, kad ji linkusi į menus. Gal dėl močiučių neparaginome jos toliau mokytis muzikos. Ieva baigė muzikos mokyklą ir ne tik labai gerai dainavo, bet ir grojo fortepijonu. Dėsningas žingsnis būtų buvęs eiti toliau į konservatoriją. Bet vyresnių žmonių požiūris nugalėjo, kad neva iš meno negalėsi normaliai gyventi. Reikia žemiškos profesijos. Susėdę kartu pasitarėme, kas jai dar patiktų be dainavimo, ji pasirinko tai, ką ir baigė – viešbučių administravimą. Kaip suprantu, mokytis jai patiko. Praktika irgi patiko, tik kol kas darbą suderinti su dainavimu nelabai įmanoma. Jei ateity kada norės dirbti pagal specialybę, manau, puikiai tą galės daryti. Bet gailiuosi, kad tada nepalaikiau jos minčių stoti į konservatoriją. Iš pradžių lyg ir planavo studijuoti mediciną, nes mes abu medikai. Ieva eidavo pas tėtį į stomatologijos kabinetą, žiūrėdavo, kaip jis dirba ir pasakė, kad jei mes norime, gali būti stomatologe, bet jai tas nepatinka. Mes to ir neskatinome. Abu vaikus raginome daryti tai, ką jie nori.

Ieva Zasimauskaitė su mama Audrone
Ieva Zasimauskaitė su mama Audrone
© Asmeninio albumo nuotr.

– Kaip sutardavo su broliu?

– Visko būdavo, pešdavosi, bet jei, tarkime, bausdavai ar bardavai kurį vieną, jie susivienydavo į stiprią komandą. Ugnius labai mylėjo ir myli savo sesę. Gimus Ievai jis labai suaugo. Sesė jam buvo viskas. Mes neturėjome daug lėšų, ir, kai Ieva pradėjo dainuoti, Ugnius visko atsisakydavo ir sakė, jūs padėkite Ievai. Ji pati gal to net ir nežino. Ugnius visada sakydavo: jūs žiūrėkite Ievą, nes ji turi talentą ir gali dainuoti. Galima sakyti Ugniaus dėka mes investuodavome į Ievą.

– Nebuvo nerimo, kai Ievos muzikos karjera ėmė sparčiai kopti į viršų, į jos gyvenimą atėjo pramogų pasaulis?

– Buvo didžiulis nerimas. Ieva gal visko mums ir nepasakojo, kad nesinervintume. Norėjo apsaugoti nuo neigiamų emocijų. Pati stengiausi dalyvauti visur, kur galėjau, labai daug kalbėdavomės su Ieva ta tema. Gal ne viskas pavyko, bet žiūrėdama į šiandienį jos gyvenimą, matau, kad sugebėjo atsirinkti, kas yra gerai, o kas – ne.

Ieva Zasimauskaitė "Eurovizijos" scenoje
Ieva Zasimauskaitė "Eurovizijos" scenoje
© AP / Scanpix
Ji visada šypsodavosi, atrodė laiminga, bet gal nenorėdama manęs jaudinti, daug ko nepasakydavo
Ievos mama Audronė

– Kaip praėjo paauglystė?

– Atrodė, kad ramiai, nors dabar, kai girdžiu, ką ji pasakoja, suprantu, kad buvo visko. Mes ja pasitikėjome, leidome eiti į vakarėlius, visada grįždavo laiku. Man neteko matyti, kad ji būtų ar išgėrusi, ar rūkytų, todėl keista girdėti, kaip ji pasakoja, kad būdavo visko. Aš to nemačiau. Gal sunkesnis laikotarpis buvo, kai išvažiavo į Ispaniją. Iš pradžių maniau, kad tiesiog buvo prisirišusi prie šeimos, nori, kad kas ją užjaustų. Bet paskui supratau, kad problema didesnė. Ačiū Mariui (Marius Kiltinavičius – dabartinis Ievos vyras – red.past.), kuris nuvažiavo ten ir jai padėjo. Gal per anksti pateko į šou pasaulį ir buvo sunku pačiai susitvarkyti su krūviu, dėmesiu. Nemaniau, kad jai gali būti depresija, atrodė tai tik kalbos. Ji visada šypsodavosi, atrodė laiminga, bet gal nenorėdama manęs jaudinti, daug ko nepasakydavo.

– Šiandien Ieva propaguoja kitokį gyvenimo būdą – jiedu su vyru nevalgo mėsos, vadovaujasi vedine filosofija, vaišnavų tradicijomis. Kaip sutikote šį žingsnį?

– Kol buvau nesusipažinus su šia filosofija, buvo nerimo. Bet pasidomėjus, ateina pasitikėjimas. Matau, kad Ieva spinduliuoja ramybe, meile artimui, visiems aplinkui ir tai leidžia man būti ramiai.

Ievos Zasimauskaitės mama atvirai apie netradicinį dukros gyvenimo būdą, ankstyvą santuoką ir sunkiausią „Eurovizijos“ periodą
© DELFI / Orestas Gurevičius

– Ieva anksti ištekėjo – būdama vos 21-erių. Ar dėl to jums, kaip mamai, nekilo abejonių?

– Ne. Turiu tokį senovišką požiūrį, kad jei jau žmonės nusprendė būti kartu, tai ir turi būti kartu. Ne nuo mano noro viskas priklauso. Mačiau, kad Marius ją labai myli, ji juo pasitiki, jis buvo jai ramstis visame kame. Marius visada buvo šalia. Aš ja pasitikėjau, todėl buvo ramu, kai tekėjo.

– Kaip sutariate su žentu?

– Gerai. Visada pamenu, kaip jis prašė, ar gali su Ieva draugauti. Tai buvo labai gražus momentas.

– Ar įsisukus į pramogų pasaulį, Ievos neapėmė žvaigždžių liga?

– Tikrai ne. Tik sumažėjo dėmesys šeimai. Atsirado daug veiklos, mažai laiko, bet vis tiek nebuvo nė vienos dienos, kai ji mums nepaskambintų ar neparašytų žinutės. Bet sužvaigždėjimo tikrai nepastebėjau. Ji visada jautė didelę atsakomybę, gal net didesnę už mus visus. Ypač sunku buvo per „Euroviziją“.

– Eurovizinį laikotarpį įvardytumėte kaip vieną sunkiausių?

– Taip, visai šeimai tai buvo sunkus etapas. Buvo labai neramu prieš finalą, Ieva buvo pervargusi. Bet kai nuvažiavome ten, apsikabinome, įtampa nuslūgo. Apėmė nuostabus jausmas, kad visa šeima yra kartu.

– Ar šiandien Ieva pasitaria su jumis dėl savo kūrybos?

– Ji visada mums parodo savo kūrinį ir klausia nuomonės. Tėtis labai kritiškas, išsako, kas jam patinka, kas – ne. Ieva dažnai paklauso jo pastabų. O man visada gražu. Kad ir ta paskutinė jos daina. Kai ją išgirdau, užliejo šiluma. Ir galvoju – nejaugi Ieva galėjo tokią dainą parašyti. Man tai didžiulis džiaugsmas.

Ieva Zasimauskaitė su mama Audrone
Ieva Zasimauskaitė su mama Audrone
© Asmeninio albumo nuotr.
Nuo mažens iki vedybų mes buvome neperskiriamos kaip mama ir dukra, kaip draugės. Kai atsirado vyras, jis tapo svarbiausias. Man reikėjo prie to prisitaikyti
Ievos mama Audronė

– Ar skaitote naujienas žiniasklaidoje apie dukrą?

– Meluočiau, jei sakyčiau, kad ne. Iš manęs net šeima juokiasi, kad žinau visas naujienas. Seku ir man svarbu ir laiku patarti, nors gal jau dabar tų patarimų tiek ir nereikia. Jau Ieva man gali patarti. Ji apgalvoja savo veiksmus ir daro taip, kaip jai atrodo geriausiai.

– Ar kaip nors pasikeitė jųdviejų santykiai?

– Nuo mažens iki vedybų mes buvome neperskiriamos kaip mama ir dukra, kaip draugės. Kai atsirado vyras, jis tapo svarbiausias. Man reikėjo prie to prisitaikyti, bet aš matau, kad mūsų santykiai dabar tapo tvirtesni. Galbūt kaip mama per daug dalyvavau jos gyvenime. Kai atsitrauki, leidi pačiam siekti, daug geriau sekasi. Gal ta mamiška meilė kartais neleidžia iki galo atsiskleisti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(39 žmonės įvertino)
3.7436

Tris vaikus užauginusi Jurga Anusauskienė: matyt, ne veltui Evelinos vaikinai man buvo davę „pitbulio“ pravardę (89)

Trijų vaikų mama Jurga Anusauskienė semtis žinių, kaip auklėti ir lavinti vaikus, turėjo...

Viktorija Mauručaitė apie ankstyvą motinystę ir lemtingą klaidą: paklausiusi draugės, padarė tai, dėl ko gailisi iki šiol (35)

Dainininkė Viktorija Mauručaitė šiandien turi kuo džiaugtis. Jos vyresnioji dukra Gabrielė ir...

Lietuvą garsinančios Mirgos Gražinytės mama atvirai apie dukros kelią ir lūžį, kuris padėjo apsispręsti (60)

Pianistė ir dainininkė Sigutė Gražinienė šiandien su šypsena prisimena, kaip su visais trimis...

Tokiems pokalbiams ryžtasi retas vyras: Gerūtos Griniūtės tėtis atvirai apie dukrą ir joje slypintį „velniuką“ (20)

Nors Tėčio diena nėra tokia populiari kaip mamos, psichologai sutaria, kad tėčio vaidmuo vaikų...

Viktorijos Siegel mama apie gyvenimo pamokas dukrai: visada sakiau, kad grožis tai atsakomybė, o ne pasididžiavimas (146)

Pažvelgus į Viktorijos Siegel socialinius tinklus, dažnas pasvajoja apie tokį gyvenimą –...

Top naujienos

Sukrečianti šeimos drama: tėvų geriausias draugas pagrobė ir ilgus metus tvirkino jų dukrą (13)

Jan Broberg košmaras prasidėjo, kai ji atsibudo gulinti lovoje su pririštomis kojomis ir rankomis,...

Būdama mokine neteko mamos, o po kelių metų išgirdo ir skaudžią diagnozę: gedėti nebuvo kada (4)

Jau dvylika metų cukriniu diabetu sergančiai Kotrynai Ignatavičienei gyvenimas negailėjo...

Ne močiučių Palanga: kokias madas ilgąjį savaitgalį demonstravo pajūrio poilsiautojai (145)

DELFI Stilius tęsia gatvės mados reportažus ir šįkart sostinę išmainė į pajūrį. Ilgąjį...

Didelės gaudynės Vilniuje: įtariamąjį persekiojo daug patrulių, bėglys perplaukė Nerį, policininkas irgi (115)

Pirmadienio pavakarę Vilniuje didelės policijos pajėgos gaudė jauną vyrą, įtariamą smurtu...

Škotijoje, gatvėje, rastas nužudytas jaunas lietuvis (10)

Penktadienio naktį Falkirko mieste Škotijoje buvo rastas jauno vyro kūnas. Kaip paaiškėjo, tai...

Talento išteklių skirtumai: kurios rinktinės turės daugiausiai NBA žaidėjų Pasaulio krepšinio čempionate? (5)

Artėjantis Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje suburs didžiąją dalį ryškiausių šios...

Lietuvos kariuomenės analitikė apie Vanagaitę: ji melagė, nes ji ir dabar meluoja (435)

Ar sumažėjo Rusijos propagandos Lietuvoje? Tokį klausimą „Žinių radijo“ laidos „Greiti...

Pasiturinčių lietuvių vaikų atostogos: už specialias stovyklas negailima ir keturženklių sumų (88)

2-6 tūkst. Eur – tiek lietuviai yra linkę mokėti už Kembridžo, Oksfordo ar Kolorado...

Per plauką nuo avarijos po sprogusios padangos likęs vyras vietoje paguodos gavo nurodymą susimokėti (116)

Elektromobilį išsinuomojęs ir juo namo grįžti ketinęs vilnietis sėkmingai kelionės tikslo...

Kaip gyvenimą mato laimingi ir nelaimingi žmonės: pateikė taisykles, jei norite tapti laimingesniu (3)

Anglų psichologas ir keleto knygų autorius Richardas Wisemanas atliko ištisą dešimtmetį...