aA
Kas dar jei ne mama, geriausiai žino, koks yra jos vaikas. Daugeliui pagalbos ranką šiandien ištiesianti „TV pagalbos“ reporterė Gerda Žemaitė su mama sutaria kaip su savo drauge. Jos kasdien susiskambina ir dalijasi savo džiaugsmais bei rūpesčiais. Gerdos mama Aldona, paprašyta prisiminti Gerdos vaikystę, papasakojo įvykių, kurie iki šiol buvo žinomi tik artimųjų ratui.
Gerda Žemaitė su mama
© DELFI montažas

– Nusikelkime į praeitį. Kokia Gerda buvo vaikystėje?

– Ji visada buvo labai drąsi, užsispyrusi, aktyvi, visur turėjo būti pirma. Pamenu, darželyje, kai jai buvo gal du metukai, vyko fotosesija. Vienas iš vaikų turėjo būti gydytojas, o kiti – pacientai. Ji pasakė, jei nebus gydytoja, išvis nedalyvaus fotosesijoje. Ir buvo gydytoja. Ji nežaisdavo su lėlėmis, o laipiodavo po aukščiausius medžius, nors mes ją ir bardavome dėl to. Pamenu, atsikraustėme į naują rajoną, aplink dar vyko statybos. Išeidavo Gerda į kiemą, aš žvilgteriu pro langą, o jos jau nėra kieme – nuėjo laipioti po statybas. Ji labai mėgo dainuoti, sakyti eilėraščius. Amžiną atilsį tėtis mokino ją groti gitara. Visas Butkutės dainas mokėjo. Ir dainuodavo Butkutės balsu, mes sakydavome: „Dainuok savo balsu“, bet jai jau net neišeidavo.

– Apie kokią profesiją svajojo Gerda?

– Dainininkės. Ji visada norėjo būti scenoje. Lankė dramos būrelį, bažnytinį chorą, giedojo psalmes, viską mokėjo. Į muzikos mokyklą buvo įstojusi tris kartus. Mokėsi groti ir smuiku, ir fortepijonu. Modelių agentūrą lankė. Visada norėjo būti scenoje. Turėjo labai gerą atmintį, pamokų jai ruošti nereikėdavo. Ji labai gerai klausydavosi per pamokas ir viską prisimindavo. Mokėsi labai gerai. Ir šiaip buvo gera mergaitė. Tik po mokyklos ne visada tiesiai į namus eidavo, o pas drauges. Užsibūna kur nors, tai mes su tėčiu jau važiuojame ieškoti.

Gerda Žemaitė su mama
Gerda Žemaitė su mama
© Asmeninio albumo nuotr.
Tėtis buvo griežtas, bet net ir šiandien abi dukros sako, kad yra jam labai dėkingos, kad teisingai išauklėjo
Gerdos Žemaitės mama Aldona

– Ar tekdavo kokias bausmes skirti?

– Apsieidavome su pokalbiais, nes ji labai tėtės klausydavosi. Tėtis buvo griežtas, bet net ir šiandien abi dukros sako, kad yra jam labai dėkingos, kad teisingai išauklėjo. Pamenu, kai Gerda buvo kokių 6 metų, kartą pastačiau ją į kampą. Sakiau, kad stovės tol, kol neateis atsiprašyti. Atsiprašyti ji taip ir neatėjo. Aš atėjau jos atsiprašyti.

Turėjome tetą, kuri gyveno kaime ir turėjo 8 vaikus, Gerda labai norėdavo ten važiuoti. Galėdavo daryti ką nori. Kartą atvažiavome ir radome ją prūde kartu su ančiukais besiturškiančią, visą baisią, purviną. Kad važiuotume namo, pirmiau reikėjo ją gerai išmaudyti.

– Užauginote ne tik Gerdą, bet ir keliais metais jaunesnę dar vieną dukrą. Kokie jūsų santykiai su dukromis buvo? Daugiau kaip draugės ar vis tiek griežtesnio žodžio nevengėte?

– Visada kaip draugės. Ir tuomet, ir dabar. Mes visos trys labai gerai sutariame. Kai vyras numirė, net ir tų draugių per daug neturiu. Geriausios draugės man yra vaikai.

– Gal turėtumėte kokį patarimą, kaip atrasti tą aukso vidurį tarp mamos ir draugės?

– Nežinau, aš visur leisdavau joms eiti, kur norėdavo. Labai pasitikėdavome jomis. Leisdavome į šokius, bet būdavo pasakyta, kad 23 val. atvažiuos tėtis parsivežti. Gerdai tas labai nepatikdavo, nes visi draugai dar likdavo ir namo pareidavo smagiai pėsčiomis, o jos tėtis atvažiuodavo. Bet taip buvo iki baigė mokyklą.

– Ar davėte kokių nors patarimų, renkantis profesiją?

– Ne. Ką ji norėjo, tą ir mokėsi. Ji buvo labai daug išbandžiusi ir kadangi labai norėjo būti matoma, pati nuėjo į Marijampolės televiziją. Priėmė ją. Paskui Vilniuje baigė žurnalistikos kursus, perėjo konkursą į „Super LT“, paskui dirbo Lietuvos ryto televizijoje ir galiausiai pateko į laidą „24 valandos“.

– Ar nebuvo nerimo, kad televizija sugadins dukrą?

– Ne, aš ja labai pasitikėjau. Ir dabar, kai būna jos reportažai, visada žiūriu. Turiu daug pažįstamų ir nė vienas jų nėra pasakęs, kad Gerda kažką ne taip daro. Sako, kad įsijungia televizorių vien tam, kad Gerdos paklausytų. Ji labai gerai mokėsi, gražiai rašinėlius rašydavo. Buvo visada visų mylima.

– Ar nepasikeitė po to, kai tapo žinoma?

– Ne. Visiškai. Stebiu kitas merginas, matau, kad kitos pasidaro „pasikėlusios“. O Gerda kaip ir, tarkime, Irūna liko tokia pati.

Gerda Žemaitė su mama
Gerda Žemaitė su mama
© Asmeninio albumo nuotr.
Kai šį pavasarį susilaukė Nikolo, į motinystę ėmė žiūrėti visaip kitaip. Net juokauju, kad augina tarsi būtų kokia močiutė
Gerdos Žemaitės mama Aldona

– O kaip motinystė pakeitė Gerdą?

– Kai būdama dvidešimt kelių metų susilaukė Marko, ji buvo dar labai jauna. Kai šį pavasarį susilaukė Nikolo, į motinystę ėmė žiūrėti visaip kitaip. Net juokauju, kad augina tarsi būtų kokia močiutė. Ji jau labiau rūpinasi, turi daugiau atsakomybės – tokia tikra mama. Gal dėl to ir reikia tų vaikų susilaukti vyresniame amžiuje, kad jais labiau rūpintumeisi. Tą leliuką ji labai myli.

– Ar matote skirtumų tarp to, kaip vaikus augina Gerda, šiandienės mamos, ir kaip auginote jūs pati?

– Gal dabar daugiau visko yra vaikams: ir būrelių daug, ir pramogų. Mano laikais to nebuvo. Dabar ir tos sauskelnės. Mes gyvenome be patogumų, vandens reikėdavo patiems parsinešti. Nebūdavo tiek laiko, kad galėtum užsiimti su vaikais, kiek dabar tėvai turi. Aišku, ir dabar jie bėga, skuba, daug darbų turi, bet dabar daug kas lengviau.

– Bet daugelis dabar kaip tik skundžiasi, kaip sunku...

– Taip, ką sakytų anuomet... būdavo pareinu namo, o kampe – kalnas vystyklų, viską reikia išskalbti. Dabar dar ir tų visokių mišinukų pilna, tyrelių, o aš pati viską darydavau, virdavau tuos ryžių klijus... siaubas, kiek darbų būdavo.

Gerda Žemaitė ir Andrius Žemaitis
Gerda Žemaitė ir Andrius Žemaitis
© DELFI / Domantas Pipas

– O kaip praėjo Gerdos paauglystė? Ar buvo bemiegių naktų?

– Buvo vieną kartą, bet tuomet Gerdai buvo jau 20 metų. Ji išvažiavo su draugais, telefonų dar nebuvo, ir sugedo jiems miške automobilis. Aš jos pralaukiau iki 4 valandų ryto.

– Ar šiandien juntate, kad dukra yra žinoma?

– Taip, labai. Ypač tai juntama Marijampolėje. Jei Gerda atvažiuoja į namus, nepažįstami žmonės sveikinasi ir tikrai labai gražiai kalba. Nebuvo nė vieno atvejo, kad pašieptų ar kokį piktą žodį pasakytų.

– Ar šiandien Gerda skambina jums, klausia kokių nors patarimų?

– Dėl vaikų auklėjimo tai neklausia, bet šiaip visokių patarimų teiraujasi. Kasdien susiskambiname po kelis kartus. Labai daug bendraujame. Beveik kiekvieną savaitgalį atvažiuoja.

– O kaip dėl širdies reikalų, ar tardavosi su jumis?

– Žinokite, kad ji tų vaikinų ne tiek daug ir turėjo. Ji draugavo su savo klasioku, už kurio ir ištekėjo. O Andrius jai yra antras. O tų meilės paslapčių daug patikėjusi man buvo. Bet nepasakyčiau, kad labai paisydavo mano nuomonės. Turėjo ir savąją tvirtą nuomonę. Aš nė į vienos dukros gyvenimą nesikišu. Patarti patariu, bet kad mokinčiau, kaip gyventi, ne. Leidžiu nuspręsti pačioms. Labai nenorėjau, kad į mano kištųsi, ir pati nesikišu. Gal dėl to ir draugės esame.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(43 žmonės įvertino)
2.8837

Antra santuoka ir motinystės iššūkiai virš 35-erių: Gerdos Žemaitės mama atvirai papasakojo apie dukros gyvenimą (81)

Kas dar jei ne mama , geriausiai žino, koks yra jos vaikas. Daugeliui pagalbos ranką šiandien...

Viena Naglį užauginusi jo mama ryžosi atvirai išpažinčiai: jei žinomumas būtų jį užklupęs anksčiau, būtų su juo nesusitvarkęs (159)

Vienas žinomiausių Lietuvos influencerių Naglis Bierancas šiandien gali pasigirti tūkstančiais...

Gabrielės Martirosianaitės mama apie dukros auklėjimą su armėniškais „prieskoniais“: su vyru sutardavome ne visais klausimais (58)

Žinomos televizijos ir radijo laidų vedėjos Gabrielės Martirosianaitės mama Lina neslepia, kad...

Tris vaikus užauginusi Jurga Anusauskienė: matyt, ne veltui Evelinos vaikinai man buvo davę „pitbulio“ pravardę (93)

Trijų vaikų mama Jurga Anusauskienė semtis žinių, kaip auklėti ir lavinti vaikus, turėjo...

Viktorija Mauručaitė apie ankstyvą motinystę ir lemtingą klaidą: paklausiusi draugės, padarė tai, dėl ko gailisi iki šiol (35)

Dainininkė Viktorija Mauručaitė šiandien turi kuo džiaugtis. Jos vyresnioji dukra Gabrielė ir...

Top naujienos

Bakas: Skvernelis yra Seimo valdančiųjų partijų lyderių įkaitas (61)

Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų ( LVŽS ) frakcijos durimis Seime trenkęs...

Milžinų keliais Šiaurės Airijoje keliavę lietuviai: sunku patikėti, kad tai sukūrė gamta (10)

Pirmoje pasakojimo apie Šiaurės Airiją dalyje pasakojau, kad šią Jungtinės Karalystės...

Žiniasklaida: „Swedbank“ susijęs su cheminio ginklo programa Sirijoje, mini ir Lietuvą (30)

„Swedbank“ minimas dar vienoje skandalingoje istorijoje. Žiniasklaidoje rašoma, kad bankas...

Patarėjai prisiminimus apie darbą su Grybauskaite išliejo feisbuke (287)

Dešimt metų Lietuvai vadovavusi Dalia Grybauskaitė penktadienį perdavė naujajam prezidentui...

Nausėda turi konkrečių pasiūlymų dėl moterų į ministrų postus žada susitikti su valdančiaisiais (10)

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina šią savaitę susitikti su valdančiųjų partijų atstovais...

Gyvai / Čempionų lyga: „Crvena Zvezda“ – „Sūduva“ 1:0 (24)

Antradienį vakare Čempionų lygos pirmo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse Marijampolės...

Nausėda svarsto dialogą su Baltarusija

Prezidentas Gitanas Nausėda sako esantis pasirengęs gerinti santykius su Baltarusija, bet žada...

Europos Parlamentas išrinko Ursulą von der Leyen naująja Europos Komisijos vadove (94)

Vokiečių politikė Ursula von der Leyen antradienį užsitikrino Europos Parlamento palaikymą ir...

Istorinis Farerų salų klubo triumfas: „Riteriai“ neįveikė futbolo nykštukų barjero baigė kovas Europoje (24)

Europos lygos pirmo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse Farerų salose Vilniaus „Riteriai“...

Kodėl Merkel vis nevalingai dreba: lietuvių gydytoja turi savo spėjimą (113)

Visa Europa jau kurį laiką svarsto, kodėl dreba Vokietijos kanclerė Angela Merke l. Užsienio...