aA
Kaip ugdyti savo vaikus, kad jie taptų ateities lyderiais ir lengvai integruotųsi multikultūrinėje aplinkoje? „Šiandienos mokiniams reikalinga mokymo programa, atspindinti XXI amžiaus aktualijas: skatinanti juos būti atvirais, tolerantiškais ir bendradarbiaujančiais individais,“ – įsitikinusi iš Taivano į Lietuvą atvykusi ir jau pusantrų metų Kaune gyvenanti tarptautinio švietimo specialistė Julie Ly Chu.
Švietimo specialistė Julie Ly Chu
© Organizacijos nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Julie Ly Chu yra tarptautinio švietimo specialistė, augusi tarp Taivano, Tailando ir Jungtinės Karalystės. Būdama 9-erių, kartu su šeima persikėlė gyventi į Tailandą, kur mokėsi tarptautinėje Tailando Amerikos, vėliau – Tailando D. Britanijos mokykloje. Sukaupusi solidžią tarpkultūrinių mokslų patirtį, studijų metais Julie nesunkiai įsiliejo į britišką bendruomenę Oksfordo universitete, kur baigė Švietimo tyrimų bakalaurą, vėliau mokslus tęsusi Bristolio universitete, Švietimo konsultavimo magistro studijose.

Šiuo metu tarptautinių programų koordinatore Erudito licėjuje dirbanti Julie tvirtina, kad ši Kaune veikianti privati mokykla eina koja kojon su tarptautinėmis mokyklomis, kuriose jai teko studijuoti ir dirbti. Keliaudama po skirtingas šalis ir ugdymo įstaigas specialistė sakosi pastebėjusi stiprias tarptautines mokyklas vienijančius 4 pagrindinius aspektus: pasirengimas šio amžiaus pasauliui be sienų, emocinio intelekto ugdymas, subalansuotas mokyklos gyvenimas bei įtraukiančios popamokinės veiklos ir, žinoma, profesinės anglų kalbos ugdymas.

Švietimo specialistė Julie Ly Chu
Švietimo specialistė Julie Ly Chu
© Organizacijos nuotr.
Mokymasis tarptautinėje mokykloje padeda vaikui užmegzti ilgalaikius ir tvarius santykius su klasiokais iš kitų šalių
Švietimo specialistė Julie

Pasiruošimas XXI amžiaus pasauliui be sienų

„Tarptautinės mokyklos dažniausiai naudoja tarptautines mokymo programas, pavyzdžiui, Cambridge Assessment International Educationar International Baccalaureate (IB, Tarptautinis Bakalaureatas). Tai visame pasaulyje pripažintos programos, skatinančios pažinti kitas kultūras. Mokydamiesi kartu su iš kitų šalių atvykusiais mokiniais ir mokytojais, vaikai ne tik patiria kultūrų įvairovę, bet ir įgyja pasitikėjimo savimi bendraudami su kitų kultūrų atstovais. Tarptautinių mokyklų mokiniai dažnai pažymi, kad mokymasis kartu su užsieniečiais jiems padėjo geriau suprasti ir vertinti įvairialypį pasaulį,“ – sako Julie.

Emocinis intelektas

Kultūrų ir žmonių skirtumai – svarbus tarptautinių mokyklų akcentas. Prisimindama savo patirtį multikultūrinėse mokyklose, Julie sako anksti pajutusi pasaulyje egzistuojančius kultūrinius skirtumus, ir neabejoja, kad tai padėjo augti jos emociniam intelektui.

Švietimo specialistė Julie Ly Chu
Švietimo specialistė Julie Ly Chu
© Organizacijos nuotr.

„Mokymasis tarptautinėje mokykloje padeda vaikui užmegzti ilgalaikius ir tvarius santykius su klasiokais iš kitų šalių. Kiekvieną dieną bendradarbiaudamas su kitų tautybių bendraklasiais, vaikas išmoksta įveikti tokius kasdienius iššūkius kaip kalbos barjeras ar socialinė integracija. Vaikas mokosi empatijos ir tolerancijos, o kartu ima labiau pasitikėti savimi, tampa nepriklausomas ir labiau subrendęs,“ – sako Julie.

Subalansuotas mokyklos gyvenimas

Dar vienas tarptautinių mokyklų išskirtinumas, kurį keliaudama po pasaulį pastebėjo Julie, yra nestandartinių popamokinių veiklų gausa: jų tikslas – padėti vaikams atrasti ir auginti savo asmenybę bei tapatybę. Kaip pavyzdį Julie pateikia popamokines veiklas Kaune: viešasis kalbėjimas, žurnalistikos klubas, Jungtinių Tautų modulis, robotika ar socialinės verslininkystės klubas išlaisvina vaikų kūrybą ir padeda mokiniams ugdyti unikalią vaizduotę.

„Kai vaikai įgyja naujų kompetencijų ir puoselėja naujai atrastus talentus, jie ne tik ima labiau pasitikėti savimi, lavina saviraišką, bet tuo pačiu sumažėja elgesio problemų. Įdomios popamokinės veiklos padeda ugdyti koncentraciją, vystyti bendradarbiavimo, problemų sprendimo ir kritinio mąstymo įgūdžius,“ – sako ji.

Švietimo specialistė Julie Ly Chu
Švietimo specialistė Julie Ly Chu
© Organizacijos nuotr.

Didesnės galimybės ateityje

„Man atrodo, kad geriausia dovana, kokią tėvai gali padovanoti savo vaikams, tai galimybė studijuoti arba dirbti tarptautinėse bendruomenėse įvairiose pasaulio šalyse. Tarkime, vaikas, gavęs tarptautinį anglų kalbos sertifikatą, jau bus įgijęs pranašumą, lyginant su kitais, ir didins savo galimybes dalyvauti pripažintuose tarptautiniuose projektuose, praktikose ar tarpkultūriniuose mainuose,“ – sako švietimo specialistė.

Julie tvirtinimu, nors anglų kalbos mokymasis yra svarbus bet kuriame amžiuje, vis dėlto mokytis reikėtų pradėti kuo anksčiau: jaunam žmogui, kuris žvelgia pirmiausiai į akademinį, o vėliau ir į darbo pasaulį, geros anglų kalbos žinios jau savaime tampa didele pridedamąja verte. „Šiandien darbdaviai ieško žmonių, kurie yra ne tik profesionalūs specifinėse srityse, moka užsienio kalbų, bet ir geba efektyviai bendradarbiauti multikultūrinėje aplinkoje. Tarptautinių mokyklų auklėtiniai gali jaustis užtikrinti ieškodami karjeros galimybių, nes šias savybes jie ugdo nuo mažumės,“ – įsitikinusi Kaune dirbanti tarptautinio švietimo specialistė.

Ugdymas

Išsamius ir profesionalius specialistų atsakymus į daugelį jūsų klausimų kiekvieną savaitę rasite rubrikoje Ugdymas.

Jei turite klausimų apie vaikų auklėjimą ir ugdymą, jei susiduriate su problemomis ugdymo įstaigoje ir nerandate atsakymo, galite užduoti klausimus vaikų ugdymo specialistams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
4.3333

Sportas, menas ar technologijos: patarimai, padėsiantys apsispręsti, kokį būrelį išrinkti vaikui (4)

Šiandien, turbūt, mažai yra vaikų, po pamokų nelankančių nei vieno būrelio. Neformalaus ugdymo...

Tokia proga pasitaiko itin retai: moksleiviai turės galimybę išbandyti savo jėgas didžiausiose šalies įmonėse (3)

Dažnas šių dienų moksleivis teigia, kad atrasti praktikos galimybių ir jomis pasinaudoti labai...

Darželis ir mokykla: išvardijo, ko vaikai turėtų išmokti kiekviename iš jų (4)

Kiekvieni mokslo metai atneša naujų iššūkių ne tik pedagogams ir tėvams, bet pirmiausia...

Atsakę į šiuos klausimus, suprasite, ar tinka vaikui parinktas būrelis, o kada užsiėmimus nutraukti (3)

Prasidėjus mokslo metams, tėvams kyla nemažai nerimo ir klausimų dėl vaikų būrelių. „Tėvų...

Mokytojos palygino, kokie mokiniai buvo „anais laikais“ ir dabar: anksčiau buvo ramesni ir kultūringesni (64)

Dažniausiai jos susitinka vasarą, kuomet Violeta Puzarienė iš miesto vasaroti grįžta į...

Top naujienos

Po sumaišties dėl vaikų palikimo seneliams pateikė tikslų paaiškinimą: tėvai panikuoja be reikalo (31)

Ketvirtadienį Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba išplatino pranešimą, kad vaikai...

Į laisvę lygtinai paleistas garsus nusikaltėlis paspruko iš Lietuvos: gražuolės žudiko ieško jau kaip dingusio be žinios (119)

Dėl grožio konkurso nugalėtojos nužudymo ir milijonais eurų įvertintų 70 kg narkotinių...

Tarp valdančiųjų – užuominos apie naujus mokesčius: įkvėpė Lenkijos pavyzdys (217)

Artėjant biudžeto svarstymo metui tarp valdančiųjų pasigirdo užuominų apie svarstymus...

Auditorė: mažose kaimo mokyklose auga išmokų gavėjų dinastijos (57)

Valstybės kontrolė perspėja, kad vaikų ugdymas mažose kaimų mokyklose valstybei kainuoja vis...

Žvejų ir valdininkų rietenos atskleidė chaosą: žvejai ir institucijos vadovaujasi skirtingais įstatymais (1)

Šiuo metu lašišoms yra ypatingas laikas: jos migruoja ir ieško nerštaviečių. Sėkmingai ir...

3 nematyti būdai, kaip dėvėti klasikinius baltus marškinius

Klasikiniai marškiniai – drabužis be kurio neapsieina nei viena spinta. Jie patogūs, tinkantys...

Vilniui pabodo „A“ juostas užėmę „nelegalai“: rado sprendimą, kurį pamatysime jau spalį (83)

Viešajam transportui skirtas eismo juostas okupavę automobilių vairuotojai ne juokais pykdo ir...

Ukraina: vakar „Normandijos formato“ susitikimas neįvyko dėl Rusijos kaltės papildyta (154)

Ukrainos užsienio reikalų ministro Vadimo Pristaiko teigimu, prezidentas Volodymyras Zelenskis...

Už Lietuvai itin svarbaus sprendimo kyšo Europos galingųjų ausys: milijardus kainuosiantis įstatymas vėl pajudėjo DELFI iš Briuselio (176)

Dar viena galimybė sustabdyti Lietuvos vežėjus ypač bauginantį ir šalies ekonomikai neabejotinai...

Originalu: kaimo Kėdainių rajone gyventojai važinės karieta (3)

Ir kas pasakys, kad Kėdainių rajono žmonės neišradingi. Štai Pelėdnagių seniūnijos...