aA
Kaip ugdyti savo vaikus, kad jie taptų ateities lyderiais ir lengvai integruotųsi multikultūrinėje aplinkoje? „Šiandienos mokiniams reikalinga mokymo programa, atspindinti XXI amžiaus aktualijas: skatinanti juos būti atvirais, tolerantiškais ir bendradarbiaujančiais individais,“ – įsitikinusi iš Taivano į Lietuvą atvykusi ir jau pusantrų metų Kaune gyvenanti tarptautinio švietimo specialistė Julie Ly Chu.
Švietimo specialistė Julie Ly Chu
© Organizacijos nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Julie Ly Chu yra tarptautinio švietimo specialistė, augusi tarp Taivano, Tailando ir Jungtinės Karalystės. Būdama 9-erių, kartu su šeima persikėlė gyventi į Tailandą, kur mokėsi tarptautinėje Tailando Amerikos, vėliau – Tailando D. Britanijos mokykloje. Sukaupusi solidžią tarpkultūrinių mokslų patirtį, studijų metais Julie nesunkiai įsiliejo į britišką bendruomenę Oksfordo universitete, kur baigė Švietimo tyrimų bakalaurą, vėliau mokslus tęsusi Bristolio universitete, Švietimo konsultavimo magistro studijose.

Šiuo metu tarptautinių programų koordinatore Erudito licėjuje dirbanti Julie tvirtina, kad ši Kaune veikianti privati mokykla eina koja kojon su tarptautinėmis mokyklomis, kuriose jai teko studijuoti ir dirbti. Keliaudama po skirtingas šalis ir ugdymo įstaigas specialistė sakosi pastebėjusi stiprias tarptautines mokyklas vienijančius 4 pagrindinius aspektus: pasirengimas šio amžiaus pasauliui be sienų, emocinio intelekto ugdymas, subalansuotas mokyklos gyvenimas bei įtraukiančios popamokinės veiklos ir, žinoma, profesinės anglų kalbos ugdymas.

Švietimo specialistė Julie Ly Chu
Švietimo specialistė Julie Ly Chu
© Organizacijos nuotr.
Mokymasis tarptautinėje mokykloje padeda vaikui užmegzti ilgalaikius ir tvarius santykius su klasiokais iš kitų šalių
Švietimo specialistė Julie

Pasiruošimas XXI amžiaus pasauliui be sienų

„Tarptautinės mokyklos dažniausiai naudoja tarptautines mokymo programas, pavyzdžiui, Cambridge Assessment International Educationar International Baccalaureate (IB, Tarptautinis Bakalaureatas). Tai visame pasaulyje pripažintos programos, skatinančios pažinti kitas kultūras. Mokydamiesi kartu su iš kitų šalių atvykusiais mokiniais ir mokytojais, vaikai ne tik patiria kultūrų įvairovę, bet ir įgyja pasitikėjimo savimi bendraudami su kitų kultūrų atstovais. Tarptautinių mokyklų mokiniai dažnai pažymi, kad mokymasis kartu su užsieniečiais jiems padėjo geriau suprasti ir vertinti įvairialypį pasaulį,“ – sako Julie.

Emocinis intelektas

Kultūrų ir žmonių skirtumai – svarbus tarptautinių mokyklų akcentas. Prisimindama savo patirtį multikultūrinėse mokyklose, Julie sako anksti pajutusi pasaulyje egzistuojančius kultūrinius skirtumus, ir neabejoja, kad tai padėjo augti jos emociniam intelektui.

Švietimo specialistė Julie Ly Chu
Švietimo specialistė Julie Ly Chu
© Organizacijos nuotr.

„Mokymasis tarptautinėje mokykloje padeda vaikui užmegzti ilgalaikius ir tvarius santykius su klasiokais iš kitų šalių. Kiekvieną dieną bendradarbiaudamas su kitų tautybių bendraklasiais, vaikas išmoksta įveikti tokius kasdienius iššūkius kaip kalbos barjeras ar socialinė integracija. Vaikas mokosi empatijos ir tolerancijos, o kartu ima labiau pasitikėti savimi, tampa nepriklausomas ir labiau subrendęs,“ – sako Julie.

Subalansuotas mokyklos gyvenimas

Dar vienas tarptautinių mokyklų išskirtinumas, kurį keliaudama po pasaulį pastebėjo Julie, yra nestandartinių popamokinių veiklų gausa: jų tikslas – padėti vaikams atrasti ir auginti savo asmenybę bei tapatybę. Kaip pavyzdį Julie pateikia popamokines veiklas Kaune: viešasis kalbėjimas, žurnalistikos klubas, Jungtinių Tautų modulis, robotika ar socialinės verslininkystės klubas išlaisvina vaikų kūrybą ir padeda mokiniams ugdyti unikalią vaizduotę.

„Kai vaikai įgyja naujų kompetencijų ir puoselėja naujai atrastus talentus, jie ne tik ima labiau pasitikėti savimi, lavina saviraišką, bet tuo pačiu sumažėja elgesio problemų. Įdomios popamokinės veiklos padeda ugdyti koncentraciją, vystyti bendradarbiavimo, problemų sprendimo ir kritinio mąstymo įgūdžius,“ – sako ji.

Švietimo specialistė Julie Ly Chu
Švietimo specialistė Julie Ly Chu
© Organizacijos nuotr.

Didesnės galimybės ateityje

„Man atrodo, kad geriausia dovana, kokią tėvai gali padovanoti savo vaikams, tai galimybė studijuoti arba dirbti tarptautinėse bendruomenėse įvairiose pasaulio šalyse. Tarkime, vaikas, gavęs tarptautinį anglų kalbos sertifikatą, jau bus įgijęs pranašumą, lyginant su kitais, ir didins savo galimybes dalyvauti pripažintuose tarptautiniuose projektuose, praktikose ar tarpkultūriniuose mainuose,“ – sako švietimo specialistė.

Julie tvirtinimu, nors anglų kalbos mokymasis yra svarbus bet kuriame amžiuje, vis dėlto mokytis reikėtų pradėti kuo anksčiau: jaunam žmogui, kuris žvelgia pirmiausiai į akademinį, o vėliau ir į darbo pasaulį, geros anglų kalbos žinios jau savaime tampa didele pridedamąja verte. „Šiandien darbdaviai ieško žmonių, kurie yra ne tik profesionalūs specifinėse srityse, moka užsienio kalbų, bet ir geba efektyviai bendradarbiauti multikultūrinėje aplinkoje. Tarptautinių mokyklų auklėtiniai gali jaustis užtikrinti ieškodami karjeros galimybių, nes šias savybes jie ugdo nuo mažumės,“ – įsitikinusi Kaune dirbanti tarptautinio švietimo specialistė.

Ugdymas

Išsamius ir profesionalius specialistų atsakymus į daugelį jūsų klausimų kiekvieną savaitę rasite rubrikoje Ugdymas.

Jei turite klausimų apie vaikų auklėjimą ir ugdymą, jei susiduriate su problemomis ugdymo įstaigoje ir nerandate atsakymo, galite užduoti klausimus vaikų ugdymo specialistams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
4.3333

Apsilankė Italijos, Graikijos ir Olandijos vaikų darželiuose: vienas skirtumas – akivaizdus (11)

„Moterys auklėtojos ir vyrai auklėtojai yra vienodai svarbūs ugdant vaiką“, – įsitikinęs...

Dilemą – kas geriau darželis ar močiutė – pabandė išspręsti ir psichologė: šis apsisprendimas gali lemti vaiko ateitį (77)

Galime pasidžiaugti, jog Lietuvoje motinystės ar tėvystės atostogos yra gana ilgos lyginant su...

Tėvų skubėjimas gali tapti vaikų traumų priežastimi: ką būtina žinoti, sustojus prie mokyklos?

Nors pirmasis mokslo metų mėnuo baigėsi, prie ugdymo įstaigų rytais dar itin sunku išvengti...

Saikas svarbu, bet drausti nereikia: specialistas pasakė, kaip suvaldyti vaiko praleidžiamą laiką prie kompiuterio (2)

Kaip rodo Šiaurės ir Baltijos šalyse „ Telia “ atliktas tyrimas, tėvai savo atžalas ragina...

Kaip patiems išugdyti vaikų emocinį intelektą: bus lengviau, jei žinosite šias gudrybes (6)

Emocinio intelekto ugdymas padeda vaikams geriau suprasti ir kontroliuoti savo emocijas. Taip pat,...

Top naujienos

NT mokesčio mokėtojų paieškos parlamente: mokėsiu, ir daug (125)

Dalis tarp turtingiausių šalies politikų patenkančių Seimo narių net nebando išsisukinėti ir...

Pinigai teka į NT: įspūdingai išaugo turinčių 5 ir daugiau butų skaičius (213)

Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie turi ne po vieną butą, bet ir po du, tris ar net penkis ir...

Prieš oficialią JAV sąjungininkę Trumpas ėmėsi neįprastų veiksmų Pence'as: Trumpas Erdogano prašė sustabdyti invaziją (126)

JAV iždo departamentas, reaguodamas į Ankaros puolimą Sirijos šiaurėje, pirmadienį įvedė...

Chuliganizmas tribūnose: dėl rasizmo rungtynės tarp Bulgarijos ir Anglijos buvo sustabdytos du kartus (18)

2020-ųjų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse Anglijos rinktinė 6:0 išvykoje sudorojo...

Populiariausias Kauno rajonas po 10 metų gali tapti neatpažįstamu (64)

Vilijampolė – vienas aktyviausiai besikeičiančių Kauno rajonų, išsidėstęs palei Neries ir...

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis apie jam atliktą vazektomiją: ilgą laiką artimieji manė, kad aš juokauju (194)

Kai kam nors pasakai, kad pasidarei vazektomiją, reakcija būna daugmaž vienoda. Pirma tavimi...

7 patarimai pakeis jūsų gyvenimą: naudodamiesi jais padidinsite savo optimizmą ir sumažinsite nerimą (24)

„Žvelgiant iš psichologinės pusės, nerimas yra savotiškas apsirikimas. Jis atsiranda, kai...

Dvejų metukų mergaitei gresia deportacija, nors abu tėvai turi britiškus pasus

Vos dvejų metukų amžiaus mažylė Lucy Dutton Jungtinėje Karalystėje nėra pragyvenusi 7 metų,...

Neteko kantrybės dėl siuntinių pristatymo chaoso: ar klientai „Lietuvos paštui“ trukdo dirbti? (19)

Papasakosiu, kaip „Lietuvos paštui“ klientai trukdo dirbti. Rašau netekusi kantrybės nuolat...