aA
Paskutinioji DELFI ir „Kidy Tour“ šeimos konkurso šeima-finalininkė – Viktorija ir Gediminas Mažeikai. Jiedu patogų gyvenimą Norvegijoje iškeitė į Lietuvą ir dėl to nė kiek nesigaili. Du vaikus auginanti šeima savo rankomis pasistatė namą, užsiima įvairia bendruomenine veikla ir tikina, kad nėra nieko geriau už savą kraštą.
Mažeikų šeima
© DELFI montažas

– Papasakokite trumpai savo šeimos istoriją: kaip susipažinote, kas vienas kitame patiko?

– Pirmą kartą susitikome, kai gyvenome VGTU bendrabutyje, tai buvo antrame kurse, 2007 metais. Vėliau pasisveikindavome, kaip ir su kitais „matytais veidais“, nieko daugiau. Bet po dviejų metų netyčia susitikome autobuse. Aš važiavau namo į Leipalingį, o Gediminas – į darbą Druskininkuose. Ta kelionė, matyt, ir nuvežė mus bendro gyvenimo kelio link.

Gediminas buvo labai užsispyręs, o man visada patiko neišsprendžiamos užduotys. Aš manau, kad esame tas meilės istorijos pavyzdys, kai savo pirmą ir vienintelę meilę sutinki brandžiame amžiuje ir neieškai, kas patinka ar nepatinka, tiesiog žmogus žmogui tinka.

Mes stengiamės kartu priimti visus sprendimus. Nesvarbu – ar smulkmena, ar svarbus gyvenimo įvykis. Gal todėl Gediminas ar aš nesipiršome, o tiesiog nusprendėme susituokti, ir padarėme tai po 3 mėnesių. O įdomiausia, kad artimiausia ir tinkamiausia mums diena buvo 2013 m. balandžio 1.

– Kuo užsiimate?

– Šiuo metu pagrindinė darbinė veikla – namo įrengimas. Jau likę tik smulkmenos, tad greitu metu ruošiamės įkurtuvėms. Mergaitės lanko darželį. O po visų darbų, turime šokių repeticijas, su kitais aktyvistais statome spektaklį. Šiaip nuolat esame kokios nors veiklos sūkuryje. Būdami mažo miestelio bendruomenės nariais, turime puikią terpę aktyviai dalyvauti renginiuose arba juos stebėti. Jau antrus metus vyksta Šeimų sporto šventė, tai vienas smagiausių renginių visai šeimai ir ne tik.

Mažeikų šeima
Mažeikų šeima
© Asmeninio albumo nuotr.

– Kurį laiką gyvenote Norvegijoje, bet galiausiai grįžote į gimtinę. Kodėl?

– Niekada neplanavome likti Norvegijoje. Gal užtrukome ilgiau, nei tikėjomės, bet ta keista trauka Lietuvai neapleido. Nors Norvegijoje nebuvome vieni, Lietuvoje buvo daug daugiau žmonių, su kuriais norisi matytis dažniau, nei tik per didžiąsias šventes. Abu esame iš puikių šeimų, tad norisi, kad ir vaikai matytų tas tikrąsias bendravimo vertybes.

– Ką veikėte Norvegijoje ir kuo ten jūsų gyvenimas buvo ypatingas?

– Gyvenome vienkiemyje, dideliame name su brolio šeima ir dar keliais lietuviais. Turėjome daržą, šiltnamį, kurie yra retas reginys Norvegijoje, pagal mūsų tradicijas, visad gausiu būriu šventėme visas šventes, gimtadienius, tai gal tai ir yra ypatinga, kad susikuri savo mažą Lietuvėlę ten, kur esi. Vyras dirbo staliumi statybų įmonėje, aš – įmonėje, kuri turėjo kelis verslus: tai ir vaikiški vėžimėliai, kėdutės ir prekyba grindimis. Tai buvo įvairūs darbai fizinėje parduotuvėje bei internetinės prekybos administravimas. Norvegijoje sudarytos puikios sąlygos aktyviai leisti laiką. Ten tikrai nėra nei amžiaus, nei jokio kitokio limito būti aktyviam ir tai užkrečia. Taigi pagal galimybes leisdavomės į ilgesnes keliones arba lankydavome įvarius objektus šalia gyvenamosios vietos. Žiemą visada slidinėdavome kalnuose arba lygumų trasose.

– Lietuvoje pasistatėte patys namą. Kas buvo sunkiausia?

– Sunkiausia statant namą buvo nedirbti 24 valandas per parą ir išsirinkti svetainei grindis. Abu esame statybų inžinieriai. Vyras yra pastatęs ne vieną namą kitiems, taigi statyti sau, kaip sakoma, malonus nuovargis.

– Kada pradėjote planuoti šeimos pagausėjimą?

– Kai labai myli – planuoti nereikia, tiesiog lauki. Nes kai mes planuojame, Dievas juokiasi. O Jo planas buvo atsiųsti mums mažą mergytę kiek daugiau nei metai po vestuvių. O su antrąja norėjome, kad būtų panašiai dviejų metų skirtumas, Dievas kiek pakoregavęs, bet patvirtino mūsų planą.

Mažeikų šeima
Mažeikų šeima
© Asmeninio albumo nuotr.

– Ko jus iki dabar išmokė motinystė?

– Kantrybės ir įsiklausymo, nes tik tada gali pamatyti, kad vaikai yra tavo atspindys.

– Apibūdinkite savo partnerį kaip mamą ir kaip tėtį?

– Mano motinystė manau yra įgimta, instinktyvi. Tokia mama ir stengiuosi būti – pasikliauju viskuo, ką jaučiu. Na, o jei jau labai keblu, tai dar yra močiutė, knygos ir visagalis internetas. Dar, ko gero, daug patirties įgijau šeimoje, kurioje pati užaugau – buvau antroji septynių vaikų šeimoje. Tėčio patirtis kiek kitokia – jis visko mokėsi kartu su augančiu vaiku. Tačiau jam puikiai sekasi, nes turime mylintį, atsidavusį, logiškai mąstantį tėvelį. Mes abu esame gan universalūs, taigi nuo pat pradžių galėjome pasidalinti įvairiais darbais ir užduotimis. Taigi vaikai, bet kokiu klausimu gali kreiptis tiek į tėtį, tiek į mamą.

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduriate, augindami vaikus?

– Didžiausias iššūkis yra, kad mergaitės būtų sveikos. O visą kitą galima išspręsti.

– Įsimintiniausia istorija, kuri nutiko jūsų šeimai?

– Tikriausiai niekada nepamiršime, kaip išsirinkome vietą mūsų šeimos namui. Ne nuolat, bet vis stebėdavome nekilnojamojo turto pardavimų skelbimus. Ir vieną dieną radau skelbimą, kuriame netoli mano gimtojo buvo parduodama apgriuvusi sodyba, bet kaip iš mūsų svajonių ir vizijų: ant kalniuko, prie upelio, su šimtamečiais medžiais. Paprašiau savo tėčio, kad nuvažiuotų apžiūrėti. Po poros savaičių mūsų draugas jau tvarkė pirkimo–pardavimo dokumentus. Savo pirkinį realiai išvydome tik po 3–4 mėnesių. Iki šiol nesigailime dėl šios avantiūros.

– Kaip dažnai keliaujate su visa šeima? Kur toliausiai buvote? Kas sunkiausia?

– Lietuvoje keliaujame gan dažnai. Dabar vis stiprėja tradicija, kad vietoj gimtadienio šventės darome mini išvyką. Į užsienį paprastai išvykstam 2 kartus per metus – kai pavasarį arba rudenį norisi saulės, o žiemą aukštesnių kalnų nei Liepkalnis. Toliausiai esame nusibeldę iki puikios, mažos Kanarų salos Fuertaventūros. Šiais laikais keliauti su vaikais yra sukurta tūkstančiai puikių priemonių, o ir mūsų mergaitės labai lengvai prisitaiko prie esamų sąlygų. Gal kiek sunkoka apžiūrinėti kalnuotus miestus, nes vyras patampa vilkiku, bet ir mes, ir mergaitės esame kantrūs.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(75 žmonės įvertino)
3.7067

Keturių vaikų šeima vos per plauką neliko be tėčio: gydytojai tai vadina stebuklu (59)

Dainius ir Vita Lūžai – šeima, verta didžiausių pagyrų. Keturis vaikučius auginantys...

Lietuvė iki šiol prisimena pažintį su būsimu vyru: atvažiavau pas draugę, o išvažiavau su vyru (5)

Ina ir Vitalijus Denisovai – paskutiniosios DELFI ir „ Kidy Tour “ šeimų konkurso savaitės...

Keturių vaikų mama apie skyrybas ir iš naujo atrastą gyvenimo džiaugsmą: nežinau, ar ši gyvenimo pamoka kada nors baigsis (27)

Oksana ir Darius Avlasevičiai – trečioji praėjusios savaitės šeima DELFI ir „ Kidy Tour “...

Top naujienos

Pinigai dar ne viskas: į Lietuvą grįžo dirbti už keturiskart mažesnį atlyginimą ir nesigaili (46)

Prieš dvejus su puse metų iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą gyventi grįžęs Gytis Kašėta...

Plaukimo meistras atsakė, kokią klaidą darome beveik visi: toks jūsų veiksmas gali baigtis tragiškai (21)

Lietuvą užklupęs karštis reikalauja aukų. Gelbėtojai praneša jau apie 6 skenduolius, tačiau...

Mėnuo su „OnePlus 7 Pro”: lietuvių dar neatrastas telefonas sužavėjo daugeliu atžvilgiu

Nors „ OnePlus “ išmaniųjų telefonų prekės ženklas savo krepšelyje jau turi net 11...

Po Petrikytės koncerto kilusio skandalo Vitulskienė sulaukė atsako: dabar provokuoja ir net prakeikė vaikus (531)

Pastarieji metai, kai pradėjo veikti verslininkės Erikos Vitulskienės mados namai, žinomai...

Gydytojų gudrybė naciams įvarė panišką baimę: mirtinos ligos „protrūkis“ išgelbėjo tūkstančius (48)

Antrojo pasaulinio karo metais vienas žmogus kreipėsi į gydytoją Lenkijos Rozvadovo mieste dėl...

Užkalnis Vilniuje rado geriausius sušius ir dar vieną patiekalą, geriausią Europoje (99)

Pradedame nuo to, kad nuo sekmadienio, birželio 16 d., jūs nebegausite ten vietų be rezervacijos....

Mama naujų mokslo metų laukia su siaubu: mus šokiravo, kiek kainuos pirmoko laikas mokykloje (147)

Esu būsimo pirmoko mama . Kadangi esame mažesnes nei vidutines pajamas uždirbanti šeima,...

Gražiai odai ir plaukams: kaip panaudoti arbatos pakelius

Neskubėkite išmesti naudotų arbatos pakelių. Naudoti arbatos pakeliai dar gali būti...

Maisto produktai karštą dieną: pavalgę jausitės puikiai ir atvėsite 10 gudrybių (9)

Mažiau angliavandenių ir baltymų – užtikrintas būdas ištverti svilinanti vasaros karštį,...

Apie „švytinčią“ piloto profesiją arba mergaitėms taip pat reikėjo (33)

Panašu, jog populiarios dainos „Reikėjo berniukams“ žodžius greitai teks perrašyti –...