aA
Atsižvelgiant į šių dienų iššūkius švietime, organizuojamas „Moksleivių praktikos forumas“ – renginys, kurio tikslas supažindinti moksleivius su darbu pažangiose įmonėse, parodyti, kokių įgūdžių reikia norint būti sėkmingam tam tikroje srityje, bei pristatyti tobulėjimo ir praktikos galimybes.
Moksleiviai
© Organizatorių nuotr.

Telefonas, planšetinis ar nešiojamasis kompiuteris, internetas ir apskritai technologijos kasdien linksniuojamos kelerių metų vaiko lūpose. Z kartos atstovai užaugo su telefonu rankose ir mieliau patarimo klausia „Google“, o ne tėvų. Visa apimantis naujųjų technologijų amžius pakeitė ne tik kasdienius įpročius, bet ir sukėlė revoliuciją švietimo srityje. Tačiau ar mes spėjame eiti išvien su pokyčiais?

Technologijos pasaulį padarė gerokai mažesnį

Greita reakcija ir gebėjimas sparčiai perprasti technologijas moksleiviams padeda sužinoti daugiau, greičiau ir paprasčiau. Šį gebėjimą, kaip pastebi vienas iš „Moksleivių praktikos forumo“ pranešėjų ir diskusijos dalyvių Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius, reikia išnaudoti siekiant efektyvaus mokymosi. „Žinioms gauti ir įsisavinti bei apskritai jas perduoti naudojami nešiojamieji kompiuteriai, planšetės, kiti mobilieji prietaisai, kurie pakeitė tradicinius projektorius ar rašymo lentas. Technologijos leidžia didelę dalį studijų vykdyti nuotoliniu būdu, kai studentai ir dėstytojas yra skirtingose šalies ar net pasaulio vietose. Vadinasi, ribų žinioms gauti nebėra – technologijos ir jų pažanga pasaulį padarė gerokai „mažesnį“ ir lengviau pasiekiamą“, – teigiamą technologijų vaidmenį mokymosi procese pabrėžia dr. G. Gecevičius.

Pristatomas išskirtinis renginys moksleiviams: padės apsispręsti dėl būsimos profesijos
© Corbis

Atrandant naujų būdų gauti informaciją, kinta ir metodai. „Tradiciniai žinių perteikimo būdai taip pat nebėra efektyvūs. Dėl šios priežasties taikomi naujausi problemų sprendimu ir komandiniu darbu paremti metodai“, – pokyčius pastebi Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas. Keičiasi ir mokytojo bei dėstytojo vaidmuo – jis nebėra vienintelis žinių šaltinis. „Šiuolaikinėse studijose žinios yra ne perduodamos, o kuriamos, dėstytojas atlieka ne žinių perdavimo, o trenerio funkcijas, taip ugdydamas aukštą pridėtinę vertę gebančias kurti asmenybes“, – teigia dr. G. Gecevičius.

Šalia technologijų išmanymo – kūrybiškumas ir kritinio mąstymo gebėjimai

Darbo rinkoje matyti, kad su inžinerija ir technologijomis susijusios specialybės ypač paklausios ir perspektyvios. Kita vertus, besirenkančiųjų tokias studijas – per mažai. „Inžinerijos ir technologijų mokslai yra pakankamai sudėtingi, todėl ne visi norintys studijuoti mokiniai turi galimybę tai padaryti dėl mokykloje nepakankamai išvystytų įgūdžių ar žinių trūkumo. Šios priežastys dažnai lemia kitų – ne inžinerinių ar technologinių – studijų programų pasirinkimą“, – situaciją aiškina dr. G. Gecevičius.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai technologijos daro vis didesnę įtaką mūsų gyvenimui, neišvengiamai privalo būti vystomi ne tik su informacinėmis technologijomis susiję, bet ir kiti įgūdžiai, kurių technologijos pakeisti negali. „Kaip niekad svarbu tobulinti kūrybiškumo, taip pat loginio, analitinio ir kritinio mąstymo gebėjimus. Nepaisant fakto, kad pasaulis vis dažniau persikelia į virtualybę, gebėjimas dirbti komandoje yra ne ką mažiau svarbus ir privalo būti ugdomas, kadangi naujų technologijų ir sistemų kūrimas yra paremtas daugelio skirtingų krypčių specialistų darbu kartu“, – kryptis tobulintis nurodo Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas.

Forume dėmesys skiriamas moksleiviams ir technologijoms

Suvokiant, kad XXI amžius yra informacijos, technologijų bei nuolatinės kaitos amžius, rugsėjo 21 dieną Kaune vyksiančiame „Moksleivių praktikos forume“ didelis dėmesys bus skirtas edukacinio proceso prisitaikymui prie technologinių pokyčių.

Pristatomas išskirtinis renginys moksleiviams: padės apsispręsti dėl būsimos profesijos
© Corbis

„Moksleivių praktikos forumas“ siekia suvesti technologiškai pažangias Lietuvoje veikiančias įmones ir stipriausias organizacijas su Lietuvos moksleiviais, suteikti jiems reikalingų žinių ir geru pavyzdžiu paskatinti daryti teisingus sprendimus gyvenime“, – forumo naudą moksleiviui pažymi VšĮ „Akadė“ įkūrėjas Donatas Ditkus. Su darbu pažangiose įmonėse jaunuoliai susipažins moksleivių praktikos mugėje, kurioje dalyvaus tokios organizacijos, kaip „Swedbank“, „Telia“, „Devbridge Group“, “Thermo Fisher Scientific“, „Ignitis Group“ (buvusi „Lietuvos energija“), „Revolut“ ir daugelis kitų.

D. Ditkus teigia, kad „Moksleivių praktikos forumo“ turinį lėmė diskusijų su moksleiviais metu išryškėję aktualiausi šių dienų vidurinio lavinimo aspektai, o forumo diskusijų metu rasti sprendimai taps Lietuvos strateginio plano dalimi ir suteiks pagrindą formuojant Lietuvos viziją. Forumo metu bus diskutuojama apie emocinę aplinką, finansinį raštingumą, technologinį švietimą ir tikslingą karjeros kelio pasirinkimą.

Lietuvoje iš viso mokosi 322 tūkst. moksleivių, iš kurių beveik 100 tūkst. mokosi 9–12 (arba I–IV gimnazijos) klasėse. Greitai jie taps žmonėmis, kurie savo sprendimais, pasirinkimais ir veiksmais kurs Lietuvą. Tik padėję atskleisti jaunuolių talentus ir suteikdami galimybių, galima kalbėti apie gerovės valstybę ir stiprios ekonomikos kūrimą. Kaip tai padaryti? Apie tai kalbėsis „Moksleivių praktikos forume“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Kad kelionė nesibaigtų dar net neprasidėjusi: kada vien paso vaikui neužteks? (1)

Pasibaigus vasarai, šeimos kelionių sezonas tęsiasi dar mažiausiai porą mėnesių. Šiandieninės...

Pasidalino būdu, kaip dukrą atpratino nuo čiulptuko: kritikuojantiems rėždavo tokią frazę, kad kaipmat pakeisdavo temą (78)

Galėčiau apie tiūtę pasakoti ilgai, nes ji tikrai buvo svarbi mano (dukros) gyvenime. Su viena...

Lauko darželių galimai laukia pokyčiai: bus nustatyti konkretūs reikalavimai (3)

Seimas po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlymui reglamentuoti...

Norint rasti auklę, teks paplušėti: papasakojo, kokius reikalavimus kelia tėvai, o kokių užgaidų turi auklės (74)

Prasidėjus rudeniui, daugelis mamų grįžta į darbus, o vaikai keliauja į darželius. Jei vietą...

Arūnas Valinskas prisiminė sunkią savo ligą: ne kartą buvo, kad vakare su palatos draugu kalbiesi, o ryte jį randi užklotą (135)

Darganą pirmadienio rytą Vilniaus Katedros aikštėje buvo pristatytas „Vienos kėdės...

Top naujienos

Ateityje Alzheimeriu sirgs vis daugiau žmonių: simptomai sunkiai pastebimi ir gali būti labai subtilūs (54)

Atminties, intelekto praradimas, pažintinių funkcijų globalūs pakenkimai. Tai tik keli požymiai,...

Čimbaro sūnui – blogos žinios dėl viceministro posto (211)

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas DELFI teigė, kad, jo nuomone, Modesto Čimbaro...

Dėl vienos darbuotojos žinoma įmonė verčiasi per galvą: kas ta paslaptingoji Pija? (243)

„Pija, pasilik!” – tokius užrašus ant automobilių šįryt turėjo pastebėti vilniečiai...

Buvęs Vilniaus „Ryto“ žaidėjas nušautas Dalase (52)

Lietuvos sostinės klubui atstovavęs 37 metų Andre Emmettas tragiškai žuvo Dalase. JAV...

Putinas žaidžia žiaurų žaidimą „pagauk-paleisk“ (213)

Jau tampa panašu į sistemą: Rusijos teisėsaugos institucijos sulaiko kokį nors asmenį pagal...

Oficialiai išsiskyrė Monika ir Andrius Šedžiai, bet karas nesibaigė: paaiškėjo su kuo gyvens poros vaikas (98)

Andriaus ir Monikos Šedžių skyrybų procesas pasiekė finišo tiesiąją – pora oficialiai nebe...

Žinomi žmonės papasakojo, kaip (ne)naršo telefone prie vairo: vaizdai socialiniuose tinkluose gali apgauti (1)

Atėjus rugsėjui didžiųjų miestų gatvėse padaugėjo automobilių, o tai reiškia ne tik...

Po atostogų grįžusi šeima patyrė šoką: iš pradžių automobilis dingo „be žinios“, vėliau – pasipylė tepalai (169)

Įsivaizduokite situaciją: išsirengiate į atostogas ir šeimos automobilį paliekate stovėjimo...

Ryškiausias kada nors užfiksuotas žybsnis: mūsų Galaktikos juodoji skylė tampa vis alkanesnė (13)

Mūsų Galaktikos centre esanti juodoji skylė Šaulio A* yra neaktyvi – nors aplink ją yra...