aA
Atsižvelgiant į šių dienų iššūkius švietime, organizuojamas „Moksleivių praktikos forumas“ – renginys, kurio tikslas supažindinti moksleivius su darbu pažangiose įmonėse, parodyti, kokių įgūdžių reikia norint būti sėkmingam tam tikroje srityje, bei pristatyti tobulėjimo ir praktikos galimybes.
Moksleiviai
© Organizatorių nuotr.

Telefonas, planšetinis ar nešiojamasis kompiuteris, internetas ir apskritai technologijos kasdien linksniuojamos kelerių metų vaiko lūpose. Z kartos atstovai užaugo su telefonu rankose ir mieliau patarimo klausia „Google“, o ne tėvų. Visa apimantis naujųjų technologijų amžius pakeitė ne tik kasdienius įpročius, bet ir sukėlė revoliuciją švietimo srityje. Tačiau ar mes spėjame eiti išvien su pokyčiais?

Technologijos pasaulį padarė gerokai mažesnį

Greita reakcija ir gebėjimas sparčiai perprasti technologijas moksleiviams padeda sužinoti daugiau, greičiau ir paprasčiau. Šį gebėjimą, kaip pastebi vienas iš „Moksleivių praktikos forumo“ pranešėjų ir diskusijos dalyvių Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius, reikia išnaudoti siekiant efektyvaus mokymosi. „Žinioms gauti ir įsisavinti bei apskritai jas perduoti naudojami nešiojamieji kompiuteriai, planšetės, kiti mobilieji prietaisai, kurie pakeitė tradicinius projektorius ar rašymo lentas. Technologijos leidžia didelę dalį studijų vykdyti nuotoliniu būdu, kai studentai ir dėstytojas yra skirtingose šalies ar net pasaulio vietose. Vadinasi, ribų žinioms gauti nebėra – technologijos ir jų pažanga pasaulį padarė gerokai „mažesnį“ ir lengviau pasiekiamą“, – teigiamą technologijų vaidmenį mokymosi procese pabrėžia dr. G. Gecevičius.

Pristatomas išskirtinis renginys moksleiviams: padės apsispręsti dėl būsimos profesijos
© Corbis

Atrandant naujų būdų gauti informaciją, kinta ir metodai. „Tradiciniai žinių perteikimo būdai taip pat nebėra efektyvūs. Dėl šios priežasties taikomi naujausi problemų sprendimu ir komandiniu darbu paremti metodai“, – pokyčius pastebi Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas. Keičiasi ir mokytojo bei dėstytojo vaidmuo – jis nebėra vienintelis žinių šaltinis. „Šiuolaikinėse studijose žinios yra ne perduodamos, o kuriamos, dėstytojas atlieka ne žinių perdavimo, o trenerio funkcijas, taip ugdydamas aukštą pridėtinę vertę gebančias kurti asmenybes“, – teigia dr. G. Gecevičius.

Šalia technologijų išmanymo – kūrybiškumas ir kritinio mąstymo gebėjimai

Darbo rinkoje matyti, kad su inžinerija ir technologijomis susijusios specialybės ypač paklausios ir perspektyvios. Kita vertus, besirenkančiųjų tokias studijas – per mažai. „Inžinerijos ir technologijų mokslai yra pakankamai sudėtingi, todėl ne visi norintys studijuoti mokiniai turi galimybę tai padaryti dėl mokykloje nepakankamai išvystytų įgūdžių ar žinių trūkumo. Šios priežastys dažnai lemia kitų – ne inžinerinių ar technologinių – studijų programų pasirinkimą“, – situaciją aiškina dr. G. Gecevičius.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai technologijos daro vis didesnę įtaką mūsų gyvenimui, neišvengiamai privalo būti vystomi ne tik su informacinėmis technologijomis susiję, bet ir kiti įgūdžiai, kurių technologijos pakeisti negali. „Kaip niekad svarbu tobulinti kūrybiškumo, taip pat loginio, analitinio ir kritinio mąstymo gebėjimus. Nepaisant fakto, kad pasaulis vis dažniau persikelia į virtualybę, gebėjimas dirbti komandoje yra ne ką mažiau svarbus ir privalo būti ugdomas, kadangi naujų technologijų ir sistemų kūrimas yra paremtas daugelio skirtingų krypčių specialistų darbu kartu“, – kryptis tobulintis nurodo Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas.

Forume dėmesys skiriamas moksleiviams ir technologijoms

Suvokiant, kad XXI amžius yra informacijos, technologijų bei nuolatinės kaitos amžius, rugsėjo 21 dieną Kaune vyksiančiame „Moksleivių praktikos forume“ didelis dėmesys bus skirtas edukacinio proceso prisitaikymui prie technologinių pokyčių.

Pristatomas išskirtinis renginys moksleiviams: padės apsispręsti dėl būsimos profesijos
© Corbis

„Moksleivių praktikos forumas“ siekia suvesti technologiškai pažangias Lietuvoje veikiančias įmones ir stipriausias organizacijas su Lietuvos moksleiviais, suteikti jiems reikalingų žinių ir geru pavyzdžiu paskatinti daryti teisingus sprendimus gyvenime“, – forumo naudą moksleiviui pažymi VšĮ „Akadė“ įkūrėjas Donatas Ditkus. Su darbu pažangiose įmonėse jaunuoliai susipažins moksleivių praktikos mugėje, kurioje dalyvaus tokios organizacijos, kaip „Swedbank“, „Telia“, „Devbridge Group“, “Thermo Fisher Scientific“, „Ignitis Group“ (buvusi „Lietuvos energija“), „Revolut“ ir daugelis kitų.

D. Ditkus teigia, kad „Moksleivių praktikos forumo“ turinį lėmė diskusijų su moksleiviais metu išryškėję aktualiausi šių dienų vidurinio lavinimo aspektai, o forumo diskusijų metu rasti sprendimai taps Lietuvos strateginio plano dalimi ir suteiks pagrindą formuojant Lietuvos viziją. Forumo metu bus diskutuojama apie emocinę aplinką, finansinį raštingumą, technologinį švietimą ir tikslingą karjeros kelio pasirinkimą.

Lietuvoje iš viso mokosi 322 tūkst. moksleivių, iš kurių beveik 100 tūkst. mokosi 9–12 (arba I–IV gimnazijos) klasėse. Greitai jie taps žmonėmis, kurie savo sprendimais, pasirinkimais ir veiksmais kurs Lietuvą. Tik padėję atskleisti jaunuolių talentus ir suteikdami galimybių, galima kalbėti apie gerovės valstybę ir stiprios ekonomikos kūrimą. Kaip tai padaryti? Apie tai kalbėsis „Moksleivių praktikos forume“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Ne sau, o kitiems: žvaigždės, kurios savo uždirbtus pinigus skiria likimo nuskriaustiems vaikams (17)

Jie daug uždirba ir gali sau leisti viską. Tačiau ne visos žvaigždės puikuojasi savo milijonais....

Rūkaliams sostinėje įsigalios dar vienas draudimas (18)

Nuo šiol visos Vilniaus vaikų žaidimų aikštelės tampa zona be dūmų: miesto Taryba šiandien...

Festivalis „Vaikų knygų sala“ kviečia į atgijusį mėgstamiausių knygų pasaulį

Nuo Kalėdų šurmulio pabėgęs į lapkritį literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“...

Šią bendravimo su vaikais taisyklę princas Williamas perėmė iš savo mamos: verta įsidėmėti (15)

Pažvelgus į Kembridžo kunigaikščio nuotraukas, kurioje jis kalbasi su sūnumi George‘u, matyti,...

5 japonų tėvų taisyklės, kurias verta išbandyti (8)

Kiekviena tauta turi savo taisyklių, kaip auklėti vaikus. Bet kartais pravartu pažiūrėti, kaip...

Top naujienos

DELFI reportažas iš gaisro iškankinto kaimo: primena Černobylį, nėra žmonių, žūsta gyvūnai (73)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (320)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (90)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Sekmadienį yra didelė tikimybė pagerinti Lietuvos orų rekordą

Šeštadienį mūsų laukia dar viena labai šilta ir graži diena. Naktį vietomis tvyrojęs rūkas...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl „valstiečiams“ nepavyko nukopijuoti Lenkijos valdančiųjų sėkmės? (6)

Jei kitą savaitę Seimo nariai nuspręstų išsilaisvinti nuo tarnystės Lietuvai ir paskelbtų...

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės (149)

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Sprendžiant dėl Britanijos ateities Londone minios „Brexit“ priešininkų renkasi į protestą (3)

Tūkstančiai „Brexit“ priešininkų šeštadienį renkasi Londono centre raginti Jungtinės...

Net pats stipriausias imunitetas gali nepastebėti vėžio: onkoimunologas – apie priemones, kurios sumažina riziką sirgti (64)

Prasidėjus peršalimo ir gripo sezonui, vis daugiau girdime apie imuniteto stiprinimą. Vieni siūlo...

Išskirtinis interviu su „Vaikštančių numirėlių“ žvaigžde Normanu Reedusu - apie Darylo fenomeną ir filmavimų užkulisius

Pirmą kartą „ Vaikštančių numirėlių “ scenarijų perskaitęs Normanas Reedusas sako iškart...

Statybų sektoriuje krizė už durų? Geras naujienas keičia nekokios (70)

Statybos sektoriaus augimas, stebinęs pajamų ir pastatytų kvadratinių metrų ar butų kiekio...