Ekonomikoje gali būti sunku ką nors tiksliai numatyti, nes vienas pagrindinių ekonominės veiklos elementų yra žmonės ir jų elgesys, dažnai neracionalus, nes gyvenimas pilnas paradoksų. Pavyzdžiui, taupumo paradoksas: jei taupoma, o ne išleidžiama krizės metu, paklausa sumažės, dėl to sumažės atlyginimai ir toliau smuks ekonomika. Tarp dėsningumų, kurie teigiamai veikia produktyvumą ir ekonomikos augimą, yra Jevonso paradoksas: jei dėl technologinės pažangos tam tikri ištekliai naudojami efektyviau, tai gali paskatinti jų suvartojimo didėjimą, o ne mažėjimą. Šioje mintyje yra atsakymas į pagrindinį metų klausimą: ar pokalbių roboto su dirbtinio intelekto elementais įdiegimas padės ekonomikos vystymuisi, ar atvirkščiai?

Jevonso paradokso įgyvendinimo praktikoje pavyzdys – XIX amžiaus anglies vartojimo istorija: vis efektyvesnis šio resurso panaudojimas paskatino jo naudojimą įvairiose srityse. Ši koncepcija atsispindėjo ir plėtojant aukštąsias technologijas. Kai septintajame dešimtmetyje IBM paskelbė apie savo elektroninį skaičiuotuvą, buvo teigiama, kad jis gali pakeisti 150 inžinierių. Atsiradus naujoms kompiuterinėms technologijoms, produktyvumas tik didėjo, o inžinierių paklausa sustiprėjo. Keitėsi tik problemų sudėtingumas ir jų sprendimo kokybė. Taigi kalbos, kad dirbtinis intelektas paliks žmones be darbo ir sukels ekonominį sąstingį, neturi tvirto pagrindo šiai argumentacijai paremti. Priešingai, dirbtinio intelekto pagrindu veikiantys pokalbių robotai padės padidinti verslo efektyvumą.

Įmonės darbuotojas vargu ar gali surinkti kompiuterį ar sukurti operacinę sistemą, bet naudojasi abiem kasdienėms užduotims ir problemoms kuo greičiau ir efektyviau išspręsti. Taigi šiandien prasminga pabrėžti šią tendenciją, nes kokybinis dirbtinio intelekto technologijos vystymosi pokytis tęsis dešimtmečius. Šiais laikais, renkantis ilgalaikę investavimo strategiją, neapsieinama be su dirbtiniu intelektu susijusių įmonių. Šiuo atžvilgiu NVIDIA yra gana pajėgi konkuruoti su ‘Apple” (AAPL) lenktynėse dėl 10 trilijonų dolerių kapitalizacijos. Investicijas į šią sritį dabar galima palyginti su investicijomis į „Cisco“ (CSCO) ar „Amazon“ (AMZN) dot-com krizės įkarštyje: jų akcijos išlaiko labai didelį augimo potencialą 20–30 metų laikotarpiu.

Prekiauti bendrovių akcijomis galima per platformą „Freedom24“.