Inovatyvų investavimo būdą pasiūlęs lietuvių startuolis „InRento“ plečia veiklą ir atveria naujas galimybes savo investuotojams: rinkoje įsitvirtinusi pirmoji ir didžiausia ES licencijuota sutelktinio finansavimo platforma, leidžianti investuoti į NT nuomos projektus, nuo šiol dirbs su nekilnojamojo turto objektais ne tik Lietuvoje ir Ispanijoje, bet ir kaimyninėje Lenkijoje.
Varšuva
Varšuva
© Shutterstock

Praėję metai investuotojams buvo itin sėkmingi

Nors 2022 metai finansų rinkoje išsiskyrė nemenkais iššūkiais ir stabilumo nežadėjo, „InRento“ investuotojams jie buvo sėkmingi: pagal vidutinį palūkanų dydį platforma buvo pirmoje vietoje Lietuvoje, realizuoti projektai vidutiniškai sugeneravo 15,35 proc. metinę grąžą. Uždirbti solidesnę metinę grąžą investuotojams leido apgalvoti investicijų sprendimai – palūkanų indeksavimas bei galimybė papildomai uždirbti iš kapitalo prieaugio, įsigytą turtą pardavus brangiau už pirminę kainą.

„Aukšta infliacija praėjusiais metais sukėlė nemažai rūpesčių, tačiau netapo kliūtimi mūsų investuotojams, mat daugelis „InRento“ projektų turi palūkanų indeksavimą. Tai reiškia, kad net ir itin sparčiai augant infliacijos lygiui, reali investicijų grąža galimai nemažėja. Infliacijos metu turto vertė turi tendenciją augti, todėl uždirbti galima ne tik iš palūkanų, bet ir sėkmingai turtą realizavus. Tokiu atveju iš vertės pabrangimo uždirbtas pelnas padalijamas tarp projekto savininko ir investuotojų“, – sako geriausia investavimo technologija Europoje pripažinto „InRento“ įkūrėjas ir vadovas Gustas Germanavičius.

NT nuomos rinka Lenkijoje – itin patraukli

Iki šiol daugiau nei 15 tūkstančių investuotojų bendruomenę vienijanti platforma „InRento“ siūlė investuoti į vystomus NT nuomos projektus Lietuvoje ir Ispanijoje, o nuo šių metų kovo mėnesio atveria kelius ir į Lenkijos rinką.

„Šalių, kuriose grąža iš NT nuomos yra išties aukšta, Europoje nėra daug – išskirčiau Lietuvą, Ispaniją, Airiją ir Lenkiją. Pastarosios rinka yra išsivysčiusi, subrendusi ir investuotojams tikrai patraukli“, – sako G. Germanavičius.

Gustas Germanavičius
Gustas Germanavičius
© Organizatorių nuotr.

„InRento“ vadovas atkreipia dėmesį, kad šiuo metu investuoti į NT nuomos projektus Lenkijoje yra itin palankus laikas, nes nuomojamo būsto paklausa tendencingai auga. Įtakos tam turėjo ne tik natūraliai auganti imigracija šalyje, bet ir karas Ukrainoje.

„Didėjantis migrantų skaičius padarė didelę įtaką NT nuomos rinkai – didėjant paklausai, brango būsto nuoma. Lenkijoje migrantų skaičius buvo dešimtimis kartų didesnis nei Lietuvoje, tad ir nuomojamo būsto poreikis gerokai išaugo, išsinuomoti NT tiek mažesniuose, tiek didžiuosiuose miestuose pasidarė sudėtingiau, – sako G. Germanavičius ir priduria, kad nekilnojamojo turto vystytojai intensyviai dirba siekdami sukurti kuo didesnę pasiūlą tiek per nekilnojamojo turto plėtrą statant naujus namus, tiek per nekilnojamojo turto konversijas, pavyzdžiui, perdarant gamyklas į gyventojams patrauklius gyvenamuosius loftus.

Apgalvoti saugikliai padeda uždirbti ir apsaugoti investicijas

Nors Lenkijos NT nuomos rinka buvo patraukli ir anksčiau, iki šiol potencialius investuotojus nuo investicijų į NT nuomą šioje šalyje neretai stabdydavo išliekanti valiutos rizika.

„Lenkija turi savo valiutą ir vykdo savo monetarinę politiką. Tai reiškia, kad investuotojai turi įvertinti valiutos kursą ir prisiimti valiutos riziką, jei kursas keistųsi investuotojui nepalankia linkme. „InRento“ savo investuotojų bendruomenei suteikia galimybę investicijas atlikti eurais, taigi tiesioginę valiutos riziką prisiima ne investuotojas, o projekto savininkas“, – apie sukurtus saugiklius pasakoja platformos įkūrėjas.

InRento
InRento
© Organizatorių nuotr.

Vystyti NT nuomos projektus planuojama didžiuosiuose Lenkijos miestuose, išsiskiriančiuose aukšta nekilnojamojo turto nuomos paklausa ir leidžiančiuose uždirbti solidžią, dažnu atveju dviženklę grąžą.

Pagrindinė investicijų į NT nuomą kryptis Lenkijoje – gyvenamieji būstai ir trumpalaikė nuoma. Būtent tokio tipo projektai šiuo metu sudaro apie 60 proc. „InRento“ portfelio. Tokia strategija, anot G. Germanavičiaus, pasirinkta neatsitiktinai:

„Būsto įperkamumas yra ir bus viena didžiausių XXI amžiaus problemų Europoje. Populiacijos dalis, turinti nuosavo nekilnojamojo turto, tendencingai mažėja, ir ši tendencija, panašu, nesikeis. Kitas dalykas – gyvenamųjų būstų segmentas istoriškai yra saugesnis nei komercinių projektų segmentas. Nors pastarasis dažnu atveju leidžia uždirbti didesnę grąžą, tuo pačiu tai įprastai reiškia ir didesnės rizikos prisiėmimą“.

Pirmąjį projektą Lenkijoje vysto lietuviai

Pirmąjį projektą Pietų Lenkijoje esančiame Nowy Sącz (Naujasis Sončas) mieste, į kurį investuoti siūlo „InRento“, vysto stambus lietuvių vystytojas.

Nowy Sącz – Lenkijos mastu yra sąlyginai nedidelio ploto ir gyventojų skaičiaus miestas. Remiantis 2021 m. statistika, 1 tūkst. šio miesto gyventojų teko 370 būstų, o tai rodo žemą turto nuosavybę ir aukštesnę nuomojamo turto paklausą.

Anot G. Germanavičiaus, naujasis daugiau nei 2 700 kv. m pastatas, pritraukus reikiamų lėšų konversijos darbų pabaigimui, virs gyvenamųjų butų pastatu nekilnojamojo turto nuomos projekto vystymui. Šis projektas investuotojų bendruomenei patrauklus ne tik dėl potencialiai aukštesnės grąžos, bet ir dėl sąlyginai žemos rizikos, nes vystytojas rinkoje gerai žinomas ir turi sukaupęs išties didelę sėkmingos veiklos patirtį.

„Per trejus mūsų veiklos metus nesame turėję nė vieno vėluojančio projekto. Daugelio projektų grąža, kurią projekto savininkas generuoja iš nuomos, yra didesnė nei palūkanos, kurias reikia mokėti investuotojams. Tokia rizikos politika leidžia gerokai sumažinti projekto savininko nemokumo riziką.

Pirmasis „InRento“ NT nuomos projektas Lenkijoje taip pat išsiskiria sąlyginai žema rizika, nes įkeisto turto ir paskolos vertės santykis siekia vos 53 proc. Tai reiškia, kad investuotojų bendruomenės investicijos užtikrinamos beveik dvigubai didesne pastato verte“, – sako G. Germanavičius.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Įmonių renginiai ir poilsis: „Roadgames“ komandiniai žaidimai ir darbuotojų gerovė

Aktyvus poilsis vertinamas kaip tinkamiausias įmonių renginių formatas. Didžiulės aktyvaus...

MO muziejus: ar narystės gali tapti nauja mecenavimo forma Lietuvoje?

MO muziejus , kaip ir garsieji pasaulio muziejai, taiko mecenavimo narysčių praktiką. Pasak MO...

Kaip investuotojai gali uždirbti iš dirbtinio intelekto lenktynių

Dirbtinio intelekto pokalbių roboto „ ChatGPT “ populiarumas paskatino technologijų akcijų...

110 metų sėkmingai veikianti įmonė – tikras rojus besisukantiems statybų versle: kviečia į „Partnerių dienas“

Statybinių prekių verslas – toli gražu ne iš lengvųjų. Inovacijoms kasdien žengiant į...

Ar turėtume tikėtis akcijų rinkos atsigavimo 2023-aisiais?

Tai, ar akcijų rinka pasieks dugną lemia daugiausia infliacija, pasaulio centrinių bankų...

Top naujienos

Utenos ligoninėje – kritinė situacija: teko atidėti dalį operacijų (1)

Utenos ligoninėje trečiadienį neveikia abu įstaigos turimi medicinos įrankių dezinfekavimo...

Įvertino rusų istoriko grasinimus apie branduolinį smūgį Lietuvai: taip Rusija ir pasiekia savo tikslą (8)

Lietuvai ir Lenkijai iki šio rudens Baltarusija smogs branduoliniais ginklais, tada šalis...

Liudininkai apie per vakarėlį ištartus Peskovo žodžius: buvo labai nejauku (3)

Rusijos politikos ir kultūros elito atstovai buvo perspėti, jog laukti karo pabaigos neverta. Tokią...

Diskusija dėl ribojimų įkaito: Kasčiūnas Rusijos pilietę ramino pakeltu tonu (7)

Trečiadienį posėdžiavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ( NSGK ) pritarė, kad...

Keturi „Žalgirio“ finalai: kiek iš jų privalu laimėti ir kuriuos konkurentus realu aplenkti? (2)

Viskas. Kauno „Žalgiriui“ (15-15) nebėra, kur trauktis: per artimiausias dvi su trupučiu...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Buvęs JAV karinių pajėgų Europoje vadas sukritikavo Lietuvos gynybos parengtį: ar ne per ilgai miegojote? (2)

Žmonės mėgsta apibendrinimus. Taip pat žmonės gerbia ir išklauso autoritetus. Nepamirškime ir...

Kiek Ugnei Siparei teko aukotis dėl solidaus laidų vedėjos įvaizdžio: sakė – blakstienos per ryškios, nagai per ilgi (6)

Jei pažvelgtume į žinomos žurnalistės ir laidų vedėjos Ugnės Siparės socialinius tinklus,...

Karas Ukrainoje. Mūšyje dėl Bachmuto – akivaizdus lūžis Ukrainos pajėgos smogė okupantams Melitopolyje (2)

Jau ne vieną mėnesį besitęsiantys arčiausi Rusijos ir Ukrainos mūšiai dėl Bachmuto ,...

Avdijivkai gresia „antrojo Bachmuto“ likimas: mėnesius trukę kariniai veiksmai iš miesto palieka vien griuvėsius

Kaime netoliese Avdijivkos gyvenantys garbaus amžiaus ukrainiečiai atsisako palikti namus, nors...

Klaipėdos sporto bendruomenėje – skaudi netektis: mirė šalies čempionas, buvęs „Neptūno“ strategas

Klaipėdos sporto bendruomenę pasiekė skaudi žinia – į Amžinybę iškeliavo žinomas Klaipėdos...