Populiarėjančios elektroninės kainų etiketės ne veltui grasina išstumti popierines. Kaip atskleidžia mažmeninės prekybos technologinių sprendimų bendrovės „StrongPoint“ vadovas Baltijos šalims Rimantas Mažulis, vis daugiau mažmeninėje rinkoje veikiančių prekybininkų įvertina šios inovacijos naudą taupant laiką, žmogiškuosius ir gamtos išteklius. Prekybininkams antrina ir parduotuvių lankytojai, užsimenantys, kad elektroninės kainų etiketės gali užtikrinti dar geresnę apsipirkimo patirtį.
Elektroninės kainų etiketės
Elektroninės kainų etiketės
© Organizatorių nuotr.

Daugiau dėmesio pirkėjui

Pastarąsias tendencijas patvirtina ir audito, mokesčių ir verslo konsultacijų bendrovės KPMG atliktas tyrimas. Jo duomenimis, net du iš trijų vartotojų (64 proc.) įsitikinę, kad kai parduotuvėje naudojamos elektroninės kainų etiketės, jiems suteikiamas geresnis aptarnavimas. Tai, anot „StrongPoint“ vadovo R. Mažulio, neturėtų stebinti.

„Tokios palyginti nebrangiai kainuojančios technologijos yra puikiai matomos visoje prekybos salėje ir parodo prekybininko siekį tobulėti bei investuoti į lengvesnį apsipirkimą. Taip pat jo darbuotojai, supaprastindami procesus ir rankinio darbo apimtis, gali daugiau laiko ir dėmesio skirti klientų aptarnavimui. Skaičiuojama, kad viena elektroninė etiketė kaskart gali padėti sutaupyti iki 2 minučių darbuotojo laiko. Tereikia tik įsivaizduoti, kas nutinka, kai kainų etikečių vienoje parduotuvėje yra šimtai, o kaip rodo rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenys, jų kas savaitę pakeičiama bent 40 procentų“, – teigia pašnekovas.

Anot pašnekovo, elektroninės kainų etiketės taip pat padeda išvengti su rankiniu kainų kaitaliojimu atsirandančių klaidų. Dažniausios jų: dėl laiku neatnaujintų etikečių nesutampančios kainos, prie vienos prekės esančios kelios kainų etiketės ar jų nebuvimas apskritai.

 Rimantas Mažulis
Rimantas Mažulis
© Organizatorių nuotr.

„Blogiausia, kai darbuotojo padaryta klaida pastebima jau esant kasoje – tuomet kasininkui reikia išspręsti problemą ir palikti klientų eilę, kas sukelia nepatogumų daugybei pirkėjų, gaištamas brangus jų laikas. Nuo to apsaugo skaitmenizavimas – elektroninėse kainų etiketėse būna nurodytas prekių brūkšninis kodas ir kita prekę geriau identifikuoti padedanti informacija. Ekrane netgi galima nurodyti produkto galiojimo datą, maistingumą, turimą likutį, jei jis netenkina, pasinaudojus etiketėje matomu QR kodu prekę galima įsigyti internetu. Aktualu tai, kad prekę galima susirasti prekybininko mobiliojoje aplikacijoje ir parduotuvės plane, o priėjus etiketė sublyksi ir parodo personalizuotą informaciją. Tai vėlgi prisideda prie geresnės kiekvieno pirkėjo patirties ir noro sugrįžti sustiprinimo“, – įsitikinęs R. Mažulis.

Lengva priderinti kainodarą

Prekybos centrų klientai gali išlošti ir tuomet, kai elektroninių kainų etikečių pagalba sureaguojama į besibaigiantį produktų galiojimo laiką – tuomet pritaikomos akcijos gerokai sumažina bendrą pirkėjų krepšelio sąskaitą. Dinamiška kainodara gali būti naudojama ir skirtingomis valandomis siekiant išryškinti tam tikrus, ribotą laiką galiojančius pasiūlymus. Įdomu, kad netgi įmanoma parduotuvę suskirstyti į virtualias zonas, kuriose pirkėjams pateikiami duomenys apie akcijas, kol šie vaikšto po prekybos salę.

„Ši inovacija suteikia galimybes prekybininkams greičiau reaguoti į pokyčius rinkoje norint pasiūlyti geriausią kainą ar sumažinti prekių kiekį prekybos salėse. Prisitaikymas prie konkurentų, savalaikis reagavimas į pokyčius rinkoje ir parduotuvėse bei galimybė keisti kainas visame tinkle tuo pačiu metu gali padidinti pelno maržą net dešimtadaliu“, – privalumus vardija „StrongPoint“ vykdantysis direktorius.

Elektroninės kainų etiketės
Elektroninės kainų etiketės
© Organizatorių nuotr.

Pasak jo, jau beveik visi didieji prekybos centrai, daugybė degalinių ir vaistinių elektronines kainų etiketes pasirinko ir dėl galimybės sutaupyti. Nors popierinės kainų etiketės neatrodo daug kainuojančios, tačiau skaičiuojant tam naudojamo popieriaus, įrangos ir dažų kainą bei darbuotojų darbo valandas, per ilgesnį laikotarpį susidaro didesnė kaina nei įsidiegus elektronines kainų etiketes.

„Svarbu, kad šios etiketės beveik nereikalauja energijos, yra ilgalaikės, gali tarnauti metų metus, per kuriuos popierinėms etiketėms sunaudojama daugybė medžiagos, taip paliekamas nemenkas anglies dvideginio pėdsakas. Kitokią strategiją priėmusi įmonė taptų draugiškesne aplinkai, kas sekant dabartines tendencijas yra jau nebe privalumas, o būtinybė“, – kalba R. Mažulis.

Užsakymo nr.: PT_87808751

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Komandos formavimo renginiai – reikšmingas indėlis kuriant organizacijos kultūrą ir darbuotojų gerovę

Įvairių komandos formavimo renginių organizavimas Lietuvos įmonėse tapo įprasta praktika. Tokie...

Įmonių renginiai ir poilsis: „Roadgames“ komandiniai žaidimai ir darbuotojų gerovė

Aktyvus poilsis vertinamas kaip tinkamiausias įmonių renginių formatas. Didžiulės aktyvaus...

MO muziejus: ar narystės gali tapti nauja mecenavimo forma Lietuvoje?

MO muziejus , kaip ir garsieji pasaulio muziejai, taiko mecenavimo narysčių praktiką. Pasak MO...

Kaip investuotojai gali uždirbti iš dirbtinio intelekto lenktynių

Dirbtinio intelekto pokalbių roboto „ ChatGPT “ populiarumas paskatino technologijų akcijų...

110 metų sėkmingai veikianti įmonė – tikras rojus besisukantiems statybų versle: kviečia į „Partnerių dienas“

Statybinių prekių verslas – toli gražu ne iš lengvųjų. Inovacijoms kasdien žengiant į...

Top naujienos

Kremliaus eteryje – netikėtos kalbos apie rusų sutriuškinimą: suklusti privertė karininkas, kurio prognozės jau pasitvirtino

Ukrainai iš Vakarų perduota šarvuotoji technika jau riaumoja poligonuose ir laukia savo valandos,...

Malinauskas stebisi Šimonytės pasirinkimais (6)

Neseniai daug triukšmo sukėlė Ingridos Šimonytės ir Agnės Širinskienės viešas...

Pasiūlymą pateikęs Lukašenka grasina „pačiu baisiausiu ginklu“

Karą Ukrainoje būtina sustabdyti, kovo 31 dieną savo kalboje Baltarusijos parlamentui ir tautai...

Žiniasklaida: Argentina išsiunčia rusus (2)

Argentinos migracijos tarnybos masiškai atsisako pratęsti rusams turistines vizas. Tai naujienų...

Kas ir kaip Lietuvoje riboja internetą: bent 9 institucijos, du tūkstančiai svetainių, o Seimas ruošiasi išplėsti galias (3)

9 institucijos Lietuvoje turi teisę duoti privalomuosius nurodymus iš interneto šalinti...

Karas Ukrainoje. JAV: dėl Rusijos užmojų turime naujos informacijos Kyjivas: kilo dar viena grėsmė

Vėlų ketvirtadienio vakarą Rusija apšaudė Charkivą. Pirminiais duomenimis, sužeistųjų ar...

Iš Niujorko grįžusi galerijos vadovė Toma Monginė apie žiaurų meno ir mados pasaulį: pažintys ten yra viskas

Šiandien su laidos „ Kasdienybės herojai “ kūrybine komanda lankomės privačioje galerijoje...

Agnės Jagelavičiūtės mama Nijolė prakalbo apie dukros palikimą: prasidėjo sudėtingi etapai (6)

Prieš kelis mėnesius mirusios dukros Agnės Jagelavičiūtės netekusi jos mama Nijolė...

Medvedevo vizitas išdavė rimtas Rusijos bėdas (5)

Socialiniuose tinkluose išplitusiame vaizdo įraše užfiksuotas įspūdingas reginys – vienoje...