„Mūsų įsigyta naujausia įranga – tai pačios moderniausios technologijos, kurias galima rasti popierinių ir neaustinių maišelių gamybos srityje. Įrangos vertė yra daugiau nei 1 mln. Eur. Lyginant su senesne „Bagfactory“ įranga, nauja maišelius gamins 3 kartus greičiau. Verta paminėti ir tai, kad dėl pokyčių gamykloje dar labiau pagerės mūsų gaminamų maišelių kokybė“, – teigia Marius Rumbinas, „Bagfactory“ bendraįkūrėjas, valdybos pirmininkas.

Kaip teigia įmonės atstovai, neaustiniai gamtai draugiški daugkartiniai maišeliai yra gaminami iš mažiausiai 50 % perdirbtų medžiagų. Šie maišeliai yra 100 % perdirbami, gali išlaikyti nuo 15 iki 40 kg. svorį. Tuo tarpu popieriniai maišeliai yra biologiškai suyrantys, daugkartinio naudojimo, perdirbami.

Nauja įranga buvo įsigyta įgyvendinant projektą „Skaitmeninimo sprendimai pirkinių maišelių gamybos procesų modernizavimui (BF GODIGITAL). Projektas finansuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Lietuvos Respublikos biudžeto ir „Bagfactory“ lėšomis.

M. Rumbinas pasakoja, jog įrangos atnaujinimas įvyko pačiu tinkamiausiu metu. Europos Sąjungoje nuo šių metų liepos 3 d. įsigaliojo draudimas gamintojams teikti rinkai kai kuriuos vienkartinius plastiko gaminius. Tarp draudžiamų gaminių atsirado ir vienkartiniai maišeliai, pagaminti iš aerobiškai skaidraus plastiko. Dėl šių pokyčių, anot M. Rumbino, verslo susidomėjimas „Bagfactory“ gaminamais ekologiškais, daugkartiniais maišeliais padidėjo dar labiau ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES.

„Bagfactory“ skaičiuoja, kad 2019 m. ekologiškų maišelių pagamino 10 mln. vienetų. 2020 m. skaičius pasiekė 35 mln. „Bagfactory“ maišelius gamina tokiems užsakovams kaip „Lidl“, „Euronics“, „Coca Cola“, „Shell“. Taip pat stambiausiems Vokietijos, Olandijos, Skandinavijos prekybos tinklams.

Užsakymo nr.: PT_89118463