Nuo vienerių iki dešimties metų sėkmingai veikiantys verslai apdovanoti šiose nominacijose: „Už drąsą rizikuoti“, „Tvarus verslas“, „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“, „Metų atradimas“, „Šeimos verslas“, „Socialinis verslas“. Juos rinko patyrusi komisija.

Savo balsą atidavė ir portalo skaitytojai, išrinkę „Lrytas.lt skaitytojų favoritų“ titulo vertus verslus.

„Ilgametis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ pasiekė dar vieną finišo tiesiąją. Viena didžiausių projekto stiprybių – kad iš tiesų projektas sulig šia data nesibaigia, mat perskaitę daugybę nuostabių istorijų skaitytojai keliauja po Lietuvą ir pasižymi šių verslų koordinates, aplanko jaunojo verslo atstovus ir taip su jais susipažįsta gyvai. Taigi ir verslininkams šis projektas suteikia ne tik daugiau viešumo, bet ir dar daugiau klientų.

Noriu padėkoti lrytas.lt Verslo skyriaus žurnalistėms, kurios įdomiai ir turiningai aprašė daugiau nei pusšimtį istorijų, taip pat visiems kitiems žiniasklaidos priemonės darbuotojams, reikšmingai prisidėjusiems prie šventės sukūrimo“, – teigė lrytas.lt Verslo skyriaus redaktorius Vytenis Radžiūnas.

Komisijos nutarimu, už „Tvarų verslą“ apdovanotas Simonas Sonkinas, riedlenčių perdirbimo dirbtuvių „Commune DIY“ įkūrėjas. Supratęs, kiek daug šiukšlių palieka riedlentininkai, mat lentos gali lūžti kas savaitę ar kone kasdien, vyras nusprendė, jog tai tęstis nebegali, reikia ką nors keisti. Tad dabar iš sulūžusių riedlenčių gamina kone viską – automobilių vairus, pavarų svirties rankenėles, trofėjus, medalius, MDF plokštes.

„Už drąsą rizikuoti“ apdovanota Raimonda Radvilavičienė, vystanti „Mr.Clay“ prekės ženklą. Ji paėmė į savo rankas seną „Alytaus keramikos“ verslą, sustabdė šią investicijų niekada nemačiusią molio plytų gamyklą, atleido kone visus darbuotojus, o tada, ėmusis molio tinko mišinių gamybos, ištraukė bendrovę iš bankroto nasrų.

Komisija nusprendė, kad „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“ apdovanojimas atitenka Eivanui Maksvyčiui, robotikos laboratorijos „Tavo robotas“ įkūrėjui. Jis krimto taikomosios matematikos mokslus, vėliau dirbo įvairiose tarptautinėse kompanijose, tarp jų – ir „Ericsson“ tyrimų centre, tačiau galų gale vis tiek grįžo į Lietuvą ir apsigyveno Šilutėje. Vos tik parvykęs jis įkūrė robotikos laboratoriją „Tavo robotas“, kurioje ne tik pats kuria robotus, bet robotikos inžinerijos, dirbtinio intelekto subtilybių moko ir vaikus bei vyresniuosius.

„Socialiniu verslu“ tapo Vidos Greičiuvienės įkurta organizacija „Senjorų pasaulis“. Ji suburia senjorus į nuotolines paskaitas, diskusijas, šie mokosi ir užsienio kalbų, daug vaikšto ir motyvuoja vienas kitą.

„Metų atradimu“ nominuotas Editos Janulevičienės verslas „Stebuklingas veltinis“. Ir velia ji ne bet ką, o įvairius gyvūnėlius. Moteris taip išlavino įgūdžius, kad kai kurie jos rankomis sukurti šuniukai ar kačiukai iš pirmo žvilgsnio net gali pasirodyti gyvi.

„Šeimos verslo“ apdovanojimas atiteko Biržų krašto šeimai, užsiimančiai taktinės ekipuotės gamyba. Kadangi Tautvydas Matuzevičius kariuomenėje tarnauja daugiau nei 20 metų, jis puikiai žino, ką kariui reiškia gera taktinė ekipuotė. Iš pradžių jis gautą vis pats pasitobulindavo ar pasisiūdavo naują, vėliau prašymų sulaukė ir iš kolegų, taip paklausai vis augant jis nusprendė iš to net sukurti savo verslą.

Šiemet portalo lrytas.lt skaitytojai buvo itin aktyvūs – balsų beveik triskart daugiau nei pernai. Visi verslai skirtingi ir unikalūs, tad iki pat paskutinės minutės stebėta įnirtinga kova, balsavimas vyko taškas į tašką ir „Lrytas.lt skaitytojų favoritais“ tapo du verslai.

Apdovanojimai įteikti verslams „Upaitė“ ir „Starli“.

Vandens turizmo centro „Upaitė“ vadovė Aurelija Kalvaitienė turizmu pradėjo užsiimti dar visai neseniai – 2019 m. Iki tol ji dirbo samdomą darbą, kurį, pradėjusi savo verslą, galų gale metė ir visai to nesigaili. Ji įkūrė kelionių agentūrą, vėliau kartu su vyru dar nusipirko ir laivų, ėmė jais po Šilutės kraštą plukdyti klientus, pasakoti jiems apie šios vietos įdomybes.

O štai po „Starli“ pavadinimu slepiasi Martynos Bartkutės kuriami papuošalai, kurių dizainą kūrėjai pasufleruoja pati gamta. Unikalūs sidabriniai dirbiniai išliejami iš tikro bičių korio ar pavasarinių pumpurų.

„Kiekvienais metais šis projektas maloniai nustebina, kiek mūsų šalyje yra talento, ambicijų, atkaklumo ir pergalių. Lietuvoje besikuriantis ir įsitvirtinantis verslas yra tai, kuo galime džiaugtis, didžiuotis ir dėkoti. Šie jauni ir originalūs žmonės kuria stebuklus, kuriuos portalas lrytas.lt su malonumu pristato savo skaitytojams“, – sako lrytas.lt vadovas Tautvydas Mikalajūnas.

„Dėl projekto „Verslo genas“ mažėja sakančių, kad viešojoje erdvėje nėra ar nesimato gerų, įkvepiančių istorijų. Projektą puoselėjančių kolegų, žurnalistų dėka pamatome mūsų kūrybiškus, drąsius ir išradingus Lietuvos žmones. Ir visai nesvarbu, kokiame Lietuvos krašte, miestelyje ar kaime gimsta verslo idėja, jos sėkmę lemia ne vieta, o žmonės. Tai patvirtina ir didžiausi pasaulio išradėjai, savo verslus pradėję garažuose, bendrabučio kambariukuose. O „Verslo genas“ ir parodo žmones, pagrindų pagrindą“, – pabrėžė lrytas.lt Vystymo vadovė Greta Ališauskaitė-Bagušauskienė.

Nugalėtojus rinko patyrusi komisija: Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų departamento direktorė Patricija Reut, portalo lrytas.lt Verslo ir Auto skyrių redaktorius Vytenis Radžiūnas, Tarptautinio profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Marija Šaraitė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Tarptautinės rinkodaros ir vadybos programos vadovė dr. Lineta Ramonienė, verslo finansuotojo „Noviti Finance“ vadovas Linas Armalys bei komisijos pirmininkas, Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas.

Specialiai šiems apdovanojimams menininkas Remigijus Kriukas sukūrė stiklo skulptūras.