E. mokėjimų surinkimo paslaugų sektoriaus plėtra tiek Baltijos šalyse, tiek visame pasaulyje yra neatsiejama nuo naujovių ir augančių klientų poreikių. R. Gucu pastebi, kad viena svarbiausių vyraujančių tendencijų šiandien – mokėjimų funkcionalumo supaprastinimas, kuris palengvina ir apsaugo kliento mokėjimo procesą. Pavyzdžiui, pasirinkus apmokėti naudojantis „Apple Pay“ ar „Google Pay“ funkcija, klientai turi galimybę atlikti mokėjimą vieno mygtuko paspaudimu.

Taip pat R. Gucu pastebi, kad vis daugiau dėmesio skiriama siekiui suteikti kuo daugiau kontrolės e. prekybininkams: valdyti išplėstinius įrankius, leidžiančius ne tik surinkti mokėjimus, bet ir atlikti grąžinimus. Tokios funkcijos suteikia e. prekybininkui kontrolę ir lankstumą mokėjimų valdymo srityje.

Pokyčiai, anot SEB banko atstovės, stebimi ne tik vartotojų įpročiuose, bet ir prekybininkų pasikeitusiuose poreikiuose, tarp kurių – surinktų įmokų išmokėjimo trukmės optimizavimas. „Dažniausiai tarptautiniai ir žinomi mokėjimų surinkėjai su e. prekybininkais atsiskaito atidėdami visą ar dalį atsiskaitymo sumos vėlesniems laikotarpiams. Pastebėję augančią paklausą spartesniems mokėjimams gauti, savo klientams siūlome galimybę atlikti momentinius mokėjimus eurais iš pagrindinių Baltijos šalių bankų sąskaitų. Be to, siekiame, kad klientų atsiskaitymai kortele prekybininkui būtų pervedami ne vėliau kaip kitą dieną“, – dalinasi R. Gucu.

Saugūs atsiskaitymai: į ką atkreipti dėmesį e. prekybininkams

Pasak R. Gucu, paspartinus kliento atsiskaitymo procesą, užtikrinus saugius sandorius ir pasiūlius kokybišką užsakymų stebėjimą bei administravimą, e. prekybos įmonės gali net padidinti pardavimus ar be vargo plėsti prekybą kitose rinkose, atsisakydamos brangiai kainuojančių tarptautinių pervedimų. Mokėjimų surinkimų galutinis tikslas paprastas – patogumas klientui ir greitas atsiskaitymas prekybininkui.

Tiesa, anot jos, e. prekybininkai vis dar susiduria su nežinomybe, renkantis mokėjimų surinkėją. Nors dabar e. parduotuvėse dažnai akcentuojamas saugus atsiskaitymas, prekybininkams kyla klausimas – kaip iš tikrųjų užtikrinti atsiskaitymų saugumą. „Svarbiausias patarimas – pasirinkti patikimą mokėjimų partnerį, kuris šiame sektoriuje dirba daug metų ir laikosi visų saugaus atsiskaitymo reikalavimų. Nors iš esmės visi e. atsiskaitymai internetu turėtų būti saugūs, išskiriami tokie atvejai, kai yra taikomi konkrečiam verslui netinkami mokėjimų funkcionalumai ar rizikos prevencijos būdai. Pavyzdžiui, kai kurie mokėjimų surinkėjai netaiko griežto klientų autentifikavimo mažų verčių mokėjimams (iki 30 EUR) ir kt.“, – teigia R. Gucu.

Optimized by JPEGmini 3.18.0.203034881 0xa17565bb

R. Gucu išskiria tris svarbiausias rizikas, kurias turėtų įsivertinti prekybininkas, norėdamas užtikrinti saugius mokėjimus e. komercijoje: ar mokėjimų paslaugos teikėjas kokybiškai tvarko klientų duomenis, ar laikosi tarptautinių banko kortelių organizacijų taisyklių ir ar užtikrina apsaugą, susijusią su sukčiavimu internete. „Pavyzdžiui, bankai aktyviai dirba su prekybininkais ir juos konsultuoja sukčiavimo prevencijos ar mokėjimo saugumo klausimais. Tiesa, R. Gucu pripažįsta – e. mokėjimų surinkimo sprendimuose turi būti aiškus balansas tarp greito atsiskaitymo ir galimos prisiimti rizikos, todėl, anot jos, kiekvienam verslui rekomenduojama pasirinkti individualias saugos priemones ir mokėjimo būdus, siekiant suvaldyti ir mokėjimų efektyvumą, ir galimą riziką.

Prieš renkantis mokėjimų surinkėją rekomenduojama įsitikinti, ar šis turi integraciją su e. parduotuvės palaikymo platforma, jei tokia reikalinga. „Pavyzdžiui, SEB bankas turi nemokamas integracijas su „WooCommerce“, „OpenCart“, „Magento2“, „PrestaShop“, „Voog“, „ShopRoller“ ar naujausia „Verskis.lt“ versija. Kita vertus, nebūtina valdyti e. parduotuvę, norint tapti e. prekybininku. Ką tik į rinką žengusiems verslams arba fizinėms parduotuvėms siūlome paprasčiausią mokėjimų surinkimo metodą be papildomos integracijos, kai savitarnoje yra sukuriama mokėjimo nuoroda, kuri yra pateikiama klientams, norint gauti apmokėjimą“, – pasakoja R. Gucu.

Taip pat besidairantiems mokėjimų partnerio smulkiojo verslo savininkams, SEB banko atstovė rekomenduoja rinktis savo finansinį partnerį. Pasak jos, tokiu būdu paprasčiausia valdyti mokėjimų srautus ir skirtingus mokėjimų būdus (pavyzdžiui, mokėjimai interneto banke, mokėjimo kortelės) ir užtikrinti galimybę klientams pasirinkti jiems patogiausią atsiskaitymo būdą.

Stambiajam verslui – individualizuoti sprendimai

Kalbant apie stambesnius verslus, R. Gucu pasakoja, kad šiems dažniausiai kuriami individualūs sprendimai ir sudėtingesni mokėjimo funkcionalumai pagal poreikį. Pavyzdžiui, kliento kortelės duomenų išsaugojimas kitam apsipirkimui, lėšų rezervavimo ir atšaukimo funkcija bei kt. Pasak SEB banko atstovės, tokiems verslams banke dažniausiai formuojama net atskira komanda, kuri kuria individualius sprendimus.

Optimized by JPEGmini 3.18.0.203034881 0x6b9e0060

Konsultacijos su skirtingais e. komercijos sprendimų tiekėjais vienoje vietoje – „Ecomexpo‘23”

Augant e. prekybininkų finansiniam raštingumui ir tobulėjant mokėjimų surinkimo procesams, e. prekybos aplinka tampa dar dinamiškesne. Šia ir kitomis temomis bus daugiau diskutuojama svarbiausioje Baltijos šalių e. komercijos konferencijoje ir parodoje „Ecomexpo‘23”, kuri vyks jau š. m. spalio 5 d., Vilniuje. Konferencijoje laukia daugiau nei 30 pranešėjų skirtingomis e. komercijos temomis, tarp kurių ir SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas, kuris dalinsis įžvalgomis, kokią reikšmę turės pirkėjo finansinė padėtis 2024 m. e. komercijoje.

Renginyje laukia ir parodos erdvė, kurioje įsikurs daugiau nei 50 įmonių, siūlančių sprendimus e. komercijai, pasirodys ir tokie finansinių sprendimų teikėjai kaip „Mangopay“, „Klix by Citadele“, „Coingate“, „Walleto“, „Rivilė“, „BNM Finance“, „ArcaPay“ ir kt. Anot „Ecomexpo‘23” organizatorių, tai puiki proga susipažinti su naujausiomis rinkos tendencijomis, suprasti, kuo gyvena konkurentai ir e. komercijos lyderiai, bei galiausiai, rasti individualius sprendimus e. prekybai konsultuojantis su savo srities profesionalais.

Norintiems dalyvauti „Ecomexpo‘23” verta paskubėti įsigyti bilietus jau dabar, nes pastarieji nuo spalio 1 d. brangsta. Visa informacija ir bilietai – www.ecomexpo.eu/lt.