Ar lengva eiliniam piliečiui tapti buhalteriu, pastarajam pakelti kvalifikaciją arba būnant direktoriumi, suprasti pagrindinius apskaitos principus? Šiais laikais bazinės apskaitos žinios yra neišvengiama bet kurio vadovaujančio darbuotojo darbo dalis, nekalbant apie apskaitą atstovaujančius asmenis.
b1.lt nemokami apskaitos kursai
b1.lt nemokami apskaitos kursai

Nemokami apskaitos kursai be jokių žvaigždučių

Lietuvoje yra apie pusšimtis mokslo įstaigų, kurios periodiškai padeda, norintiems išmokti buhalterinės apskaitos. Internete yra nemažai interneto puslapių parduodančių nuotolinį mokymą, kur sumokėjus galima parsisiųsti tekstines bylas. Bet ar tai atitinka šiuolaikiško žmogaus poreikius, kuris pripratęs gauti atsakymą po sekundės? Konkurencingi apskaitos kursai ir jų medžiaga turėtų atrodyti taip:

• Turėti savo telefone: nemokamai, aukštos kokybės ir prieinamą bet kada;
• Galimybė mokytis ir atlikti užduotis savarankiškai;
• Baigus studijas, prisiminti tam tikras temų dalis po 1 ar net 25 metų;
• Pradėti mokytis įstaigoje, o prireikus pakartoti kursą namie;
• Praleidus paskaitą ar kursą — pasivyti klasiokus;
• Mokytis, vedant realią įmonės apskaitą.

Deja, bet dar iki 2020 metų vasaros praktiškai visi šie poreikiai buvo sunkiai įgyvendinami. Kelių metų derinimai su tuzinu mokymo įstaigų ir dėstytojais pagaliau pradėjo duoti rezultatus, kuriuos pagreitino karantinas, ir, pagaliau, buvo pradėti nemokami apskaitos kursai su viena lyderiaujančių Lietuvos aukštųjų mokyklų — Kauno Kolegija. Lietuvoje yra apie 3 000 apskaitos įmonių, apie 500 auditorių, daugiau nei 60 000 verslų, kuriems nuolat tvarkoma buhalterija, bet yra itin mažai apskaitos dėstytojų, kurie sistemingai ir gerai dėsto apskaitą, nebijo kamerų ir viešumo. Vieni geriausių iš jų dabar yra kiekvieno Jūsų telefone arba kompiuterio ekrane — tereikia „Google“ arba „Youtube“ platformose parinkti tinkamus žodžius arba aplankyti skiltį „Apskaitos kursai“ B1.lt svetainėje.

Kursai sukurti studentams ir moksleiviams, siekiant suteikti žinias nuo apskaitos ABC iki gilinamojo ciklo. Buvo pastebėta, kad pasirodžius pirmosioms kursų dalims „Buhalterinė apskaita“ ir „Finansinė apskaita“, pamokas peržiūrėjo ne tik apskaitininkai, aukštųjų mokyklų studentai ar užsienyje dirbantys vadovai, bet ir turintys patirties buhalteriai. Išleidus mokomosios medžiagos „Mokesčių apskaita“ ir „Kompiuterizuota apskaita“ dalis, buvo gauti teigiami atsiliepimai dėl žinių pagilinimo. Tai paskatino išleisti mokomosios medžiagos „Gilinamasis ciklas“ dalį, kuri pildoma iki šiol. Pavyzdžiui, neseniai paskelbta „el. prekybos apskaita“ nebuvo dėstoma prieš dešimtį metų, o būtent tada ir baigė mokslus didžioji buhalterių dalis.

Šiuo metu viešai prieinama apie 50 atskirų paskaitų, iš kurių didžiąją dalį sudaro teorija, o likusią — praktinės užduotys. Studijuojantys turi galimybę iškart atlikti praktiką programoje, nes visa mokymosi medžiaga pateikiama nemokamai ir be jokios registracijos. Taip suteikiama galimybė skirtingoms mokymo įstaigoms naudoti pateiktą informaciją savo mokymo procese. Šiuolaikiška dėstymo metodika ne tik padėjo skirtingo segmento apskaitą dėstančioms įstaigoms, bet ir palaipsniui kelia apskaitos dėstymo standartą Lietuvoje.

Ar tik apskaita?

B1.lt atstovo manymu, panašiu metodu išdėstyta medžiaga galėtų atsirasti apie kiekvieną specialybę, kuri turi poreikį Lietuvoje. Tai, kad kursus peržiūrėjo šešiaženklis skaičius vartotojų, VMI atstovai teigiamai atsiliepė ir net rekomendavo sukurti dar keletą dalių, o Užimtumo tarnyba rekomenduoja šiuos kursus savo svetainėje, — parodo tikrą kursų paklausą.

Natūralu, kad ne tik privatus sektorius turėtų rūpintis nemokamais kursais, o ir valstybinės įstaigos su jiems skirtu protingu biudžetu. B1.lt atstovas tiki, kad Lietuvoje atsiras ir daugiau tokių iniciatyvų. Jeigu JAV ir Didžiosios Britanijos lyderiaujančios mokslo įstaigos dalinasi profesionalia medžiaga viešai, kodėl Lietuvos įstaigos praleidžia šį „trendą“? Kodėl ir mokyklų visa dėstymo medžiaga su uždaviniais ir atsakymais negalėtų būti prieinama kiekvienam ir be jokios registracijos?

Ar bus daugiau viešų projektų?

Pasak B1.lt atstovo, remti visas sritis yra neįmanoma, bet greituoju metu pasirodys dar du edukaciniai projektai, kurie taps flagmanais savo nišoje ir turės potencialą nemokamai padėti kiekvienam mažam ir vidutiniam verslui Lietuvoje.

2022 metų pavasarį startuos tikrai maloni staigmena apskaitos srityje, kuri turėtų pakeisti kiekvieno pažangaus apskaitininko, buhalterio ar auditoriaus dienotvarkę.

Užsakymo nr.: PT_88521861

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
4.8235

Kelias į laimingo kliento širdį grįstas greičiu ir paprastumu. Kaip to pasiekti?

Klientų aptarnavimas vaidina svarbų vaidmenį sudarant kliento pirmąjį įspūdį apie...

Verslo ir mokslo bendradarbiavimas: nauja finansų laboratorija skatins rinkoje trūkstamų specialistų profesinį augimą

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) duris atvėrė šiuolaikiška „Metso Outotec...

„Naujasis pajūris“ projekto kotedžai ir namai beveik išparduoti – investuotojai ir gyventojai įvertino saulės jėgainių ir kitus privalumus

Renkantis tiek investiciją, tiek gyvenamąją vietą ar antrąjį būstą, vis labiau vertinama ne...

Kalakutų ūkį įkūrę lietuviai turi kuo didžiuotis – pirkėjai vertina ir išskirtinį skonį, ir kokybę

Beveik tris dešimtis metų Kalniškiuose Kretingos rajone plėtojamas kalakutų ūkis gerą vardą...

„Pigu.lt“: „Fiksuojame aktyvų Juodojo penktadienio startą“ (1)

Juodojo penktadienio proga į prekybos centrą internete „ Pigu.lt “ plūsta pirkėjai....

Top naujienos

Laukia precedento neturintis migrantų antplūdis: 3 milijardai žmonių liks be namų, naujakurių sulauksime ir Lietuvoje (3)

Kaip katastrofinio scenarijaus filme, potvyniai, tropinės audros ir uraganai, gaisrai ir sausros...

Garantinis elektros tiekimas gruodį bus brangesnis – į rinką sugrįžo kainų augimas papildyta

Garantinis elektros tiekimas gruodį, palyginti su lapkričiu, brangsta apie 20 proc., rodo...

Žiniasklaida: Kinija nutildė Putiną su Medvedevu (9)

Agresyvi aukščiausiosios Rusijos vadovybės retorika, kurioje pasauliui buvo grasinama pirmuoju...

Karas Ukrainoje. Politologas: Putino bunkeryje – esminis įvykis Stoltenbergas: turime būti pasirengę naujiems išpuoliams (6)

Rusijos pajėgoms pasitraukus iš Chersono, įvyko esminis įvykis – Rusijos prezidento Vladimiro...

Ramūnas Bogdanas

Ar tikrai Pakistanas išmoko pamokas? Faktai byloja, kad ne klimato atšilimas kaltas dėl baisių potvynių

Pakistanas yra valstybė, susikūrusi musulmoniškoje britų Indijos dalyje 1947 m. Šiaurėje ji...

Policija paviešino dramatiškus vaizdus: išgelbėtos į tvenkinį įlūžusios dvi mergaitės nuskendo du žvejai

Ugniagesiams Raseinių ir Rokiškio rajonuose teko traukti nuskendusių vyrų kūnus. Mažeikiuose...

Kai tikrasis Neymaras karščiavo viešbutyje, ažiotažą Dohoje kėlė jo antrininkas

Čiurnos traumą patyrusi Brazilijos futbolo superžvaigždė Neymaras antrąsias pasaulio...

Augalinis advento stalas: trys receptai nuostabiam skoniui nenaudojant gyvulinės kilmės produktų

Pasak gilių prasidėjusio advento tradicijų, Kalėdas reikia sutikti pasninkaujant: iki švenčių...