Lietuvoje net 82 proc. gyventojų, apsiperkančių elektroniniu būdu, prieš įsigydami produktus patikrina ir palygina prekių kainas internete. Tai – didžiausia pirkėjų dalis, lyginant su Latvija, kurioje šis rodiklis siekia 77 procentus, ir Estija, kurioje prekių kainas e. parduotuvėse patikrina 74 proc. pirkėjų. Tokios išvados paaiškėjo kompanijai „Norstat“ atlikus reprezentatyvų tyrimą, kurio metu buvo apklausti 3000 pirkėjų trijose Baltijos šalyse.
Kristina Liškauskaitė
Kristina Liškauskaitė
© Autorių nuotr.

Tarp Lietuvos pirkėjų daugiausia ir tų, kurie kainas tikrina skirtinguose interneto šaltiniuose – 65 procentai. Nustatyta, kad 17 proc. pirkėjų Lietuvoje kainas palygina vien savo pamėgtose e. parduotuvėse. Latvijoje skirtinguose šaltiniuose kainas tikrina 56 proc. pirkėjų, o pamėgtose e. parduotuvėse – 21 proc. pirkėjų. Estijoje šie rodikliai sudaro 47 ir 27 procentus.

„Tyrimas patvirtino, kad apsiperkantieji internetu yra racionalūs ir linkę sutaupyti visose Baltijos šalyse. Pamatėme, kad daugelis pirkėjų išnaudoja galimybę patogiai ir ypač greitai palyginti daugybės prekių kainas. Tai – viena pagrindinių apsipirkimo internetu naudų, kurią aktyviai išnaudoja visi pirkėjai. Kainos tampa ypač aktualios šiuo metu, kai auga infliacija, brangsta energijos ištekliai ir nemaža dalis gyventojų yra priversti taupyti ar racionaliau pažvelgti į savo pirkinius“ , – konstatuoja Kristina Liškauskaitė, „PHH Group“ ir „Pigu.lt“ pardavimų vadovė.

Kainų lyginimo čempionai – vyrai

Kainų nelyginantys atsakė tik 7 proc. apklaustųjų Lietuvoje ir Latvijoje ir 10 proc. Estijos pirkėjų. Neapsiperkantys internete nurodė 8 proc. Lietuvos pirkėjų ir po 11 proc. apklaustųjų Latvijoje ir Estijoje.

Tyrimo duomenimis, visose Baltijos šalyse tikrinti kainas yra labiau linkę vyrai. Lietuvoje kainas lygina 84 proc. vyrų ir 79 proc. moterų pirkėjų, Latvijoje – 81 proc. vyrų ir 75 proc. moterų, Estijoje – 75 proc. vyriškos ir 74 proc. moteriškos lyties atstovių.

Kainas mažiausiai tikrina vyresni pirkėjai

Gausiausiai – net 90 procentų – tarp prekių kainas internete lyginančių pirkėjų Lietuvoje yra 18-29 metų amžiaus grupėje. Mažiausias rodiklis – tarp 60-74 metų amžiaus gyventojų, iš kurių kainas tikrina 71 procentas.

Latvijoje daugiausiai pirkėjų – 83 procentai – kainas lygina 30-39 metų amžiaus grupėje, o mažiausiai – 64 procentai – tarp 60-74 metų amžiaus senjorų. Estijoje kainų lyginimo lyderiai su 88 procentais – taip pat 30-39 metų amžiaus grupės gyventojai. Žemiausias rodiklis – 53 procentai – tarp 60-74 metų amžiaus pirkėjų.

„Tik 7 procentai 60-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų, perkančių internete, nelygina kainų, o vos 17 procentų nurodė neapsiperkantys internetu. Galime daryti išvadą, kad apsipirkti internetu moka jau visi – ir jaunesni, ir vyresnio amžiaus pirkėjai, daugeliui tai tapo įprasta rutina “, – sako K. Liškauskaitė.

Latvijoje kainų nelygina 6 procentai, o internetu neapsiperka 22 proc. 60-74 metų amžiaus gyventojų. Estijoje kainų netikrina 14 procentų, o internetu neperka net 28 proc. pirkėjų šioje amžiaus grupėje.

„Pigu.lt“ priklauso didžiausiai Baltijos šalyse e. prekybos bendrovei „PHH Group“. Ji buvo suformuota „Pigu.lt“ susijungus su Suomijos prekybos milžine „Hobby Hall“. „PHH Group“ valdo e. parduotuves ir prekybos platformas Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Grupės valdomoje Marketplace ekosistemoje (e. prekyvietėse) prekiauja daugiau nei 4000 pardavėjų, asortimentą sudaro daugiau nei 2 mln. prekių. Sesijų skaičius per metus siekia apie 150 milijonų.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Ne priešas, o sąjungininkas: kodėl e. parduotuvės turėtų užtikrinti galimybę prekes grąžinti kuo paprasčiau?

E. komercijai užimant vis svarbesnę rolę vartotojų gyvenime, Lietuvos pardavėjai privalės skirti...

Prabangus NT projektas Kunigiškėse dar nebaigtas, o jau rezervuota daugiau nei pusė būstų – architektūra ir kaina įspūdinga

Jau spalio mėnesį bus užbaigtas naujas, nišinis pajūrio NT projektas , kurį sudaro tik 8...

Kaune dvi dienas ūžė „Oktoberfestas“: šventės vizija – tapti artimiausia Baltijos regiono alternatyva Miunchenui (1)

Nuotaikingos bavariškos melodijos, šokiai ant suolų, specialiai šventei išvirti gėrimai, gardus...

„Pigu.lt“: marketplace’o pardavimai kitąmet pasieks 100 mln. eurų

Trečius veiklos metus mininti „ Pigu.lt Marketplace“ prekyvietė per šį laikotarpį pasiekė...

Aplink pasaulį – per 30 dienų. Sveikus įpročius kurianti Workland bendruomenė įveikė iššūkį

Sveiko gyvenimo būdo svarbą supranta kiekvienas, o apie tokios gyvensenos įtaką ilgaamžiškumui...

Top naujienos

Karybos ekspertas Ždanovas – apie tai, ką daro Rusijos generolai: vaizdo įrašai parodo kraupią realybę (7)

Ukrainos kariuomenei toliau sėkmingai puolant, viešoje erdvėje gausiu filmuotos medžiagos,...

Leonid Bershidsky

„Bloomberg“: Putino laukia nelinksmas gimtadienis, situacija jam darosi pavojinga (4)

Dabar jau žinome: net ir tokioje griežtai kontroliuojamoje šalyje kaip Rusija karinių...

Karas Ukrainoje. Išlaisvintame Lymane – sukrečiantis radinys: aptikta masinė kapavietė Ukrainiečiai skelbia smogę viešbučiui Chersone su rusų pareigūnais (6)

Ukrainos pajėgos dar labiau veržiasi link Rusijos okupuoto Chersono miesto, antradienį...

Stiprus vėjas trukdys pasidžiaugti sugrįžtančia šiluma: termometrai rodys seniai nematytus skaičius

Ketvirtadienio dieną per Lietuvą slinks mažai aktyvus šaltasis atmosferos frontas. Debesuotumas...

Kraupi avarija Priekulės aplinkkelyje: kaktomuša susidūrė du automobiliai, vienos moters būklė sunki dėl avarijos kelias buvo nepravažiuojamas  (1)

Trečiadienio vakarą Priekulės aplinkkelyje du automobiliai susidūrė kaktomuša, sužaloto du...

Tarptautiniame fronte – čempionų meistriškumo pamoka „Rytui“

Pergalingai vietiniame fronte startavęs Vilniaus „Rytas“ trečiadienį vakare patyrė pirmą...

Vilniaus gatvėje – drastiškas vaizdas: tai nufilmavę žmonės atpažino garsų advokatą (32)

Vilniuje gatvėje žmonės tapo liudininkais, kaip išsiskyrusių tėvų konflikto įkarštyje vaikas...

Zelenskis patvirtino: Ukraina sieks priimti pasaulio čempionato kovas (2)

Ukraina prisijungė prie jungtinės Ispanijos ir Portugalijos paraiškos surengti FIFA 2030 metų...

Sniego pilys

Silpnavalis, nekonfliktiškas ir mėgstantis išgerti – taip žvalgyba apibūdino Brežnevo sūnų, tuo tarpu proproanūkis elgetauja Turkijoje

Teigiama, kad įtakingų tėvų vaikai gimsta „su auksiniu šaukštu burnoje“. Tačiau SSRS...

SuTaupyk

Apsipirkdamas Lenkijoje lietuvis rado gudrų būdą išleisti dar mažiau: dauguma apie tai net nežino Vardija pasikeitusias lenkiškas kainas ir kas vis dar pigiau nei Lietuvoje (3)

Reguliariai Lenkijoje apsipirkinėjantys Pietų Lietuvos rajonų gyventojai pastebi, kad kaimyninėje...