Ypač pakiliai nusiteikusių svečių būrys tradiciškai sugūžėjo į bravoro prieigose įkurtą aludarystės kvartalą, kuris šventinį vakarą buvo kupinas ne tik puikios nuotaikos, bet ir smalsumo bei susidomėjimo. Šias emocijas šventės dalyviams sukėlė ir specialiai renginiui pirmąkart sukurta unikalios koncepcijos erdvė – alaus sodas ir išskirtinė edukacinė programa, šiemet sutelkta į aludarystės meno pažinimą įvairiomis formomis.

Kaune įsikūręs „Volfas Engelman“ aludarystės kvartalas liepos viduryje tradiciškai prisipildo šurmulio, pozityvios energijos ir puikios nuotaikos. To priežastis – bravoro organizuojama Tarptautinė aludarių diena, šiemet vykusi jau šeštą kartą.

Tradiciškai nealkoholinio alaus statinaitės kelionė po Kauno miestą prasidėjo Rotušės aikštėje – į šventę ji buvo atvežta istorinių automobilių kortežu. Šventinį maršrutą vainikavo simbolinis statinaitės atkimšimas ant renginio scenos ir sveikinimo žodžiai „Volfas Engelman“ aludariams – Petrui Sadovskiui ir Giedriui Valančiui.

Tokia ilgametė renginio tradicija sukūrė jau patikrintą šventinio vakaro receptą. Tačiau bravoro tikslas – kaskart nustebinti šventės svečius. Atrodo, kad tai pavyko padaryti ir šiais metais. Atkimšę alaus statinaitę, šventės organizatoriai pakvietė aplankyti unikalią renginio erdvę – alaus sodą (vok. biergarten). Ji šiemet buvo sukurta pirmąsyk ir tapo pagrindiniu viso vakaro traukos centru.

Anot „Volfas Engelman“ Alaus kompetencijų centro koordinatorės Audronės Saulėnienės, tokios erdvės idėja atsirado Bavarijoje XIX amžiuje. Nuo to laiko visoje Vokietijoje šie sodai tapo itin populiari pasisėdėjimų vieta, sukviečianti žmones atsigaivinti gėrimais, atsinešti savo užkandžių ir tiesiog mėgautis vienas kito draugija.

„Šiemet bravoras švenčia 170-ąjį savo veiklos jubiliejų. Jo proga pavasarį pasirašėme partnerystės sutartį su Bavarijos princo Luitpoldo valdoma įmone „König Ludwig International“. To rezultatas – pradėtas virti karališkas gėrimas, o kartu mūsų bravoro paskelbimas oficialiu bavariškų tradicijų ambasadoriumi Lietuvoje.

Todėl Aludarių dienai sukūrę šį alaus sodą, šventės dalyviams norėjome pristatyti ne tik karališką gėrimą, bet ir kuo ypatinga Bavarija, kurie krašto papročiai yra patys unikaliausi. Džiaugėmės, kad žmonės tai įvertino, noriai naujoje erdvėje leido vakarą ir degustavo šventinius gėrimus“, – pasakoja A. Saulėnienė.

Jos teigimu, specialiai šių metų šventei bravoro aludariai P. Sadovskis ir G. Valančius išvirė 4 rūšių kraftinius gėrimus su pasiflorų, kavos, juodųjų serbentų natomis. Tačiau šventės dalyviams pasiūlytos ne tik jų degustacijos – svečių laukė ir žaidimai, atrakcijos, ypač didelį smalsuolių būrį suviliojo ekskursijos po didįjį bravorą.

„Šio renginio esmė yra aludarystės meno pristatymas kuo platesniam žmonių ratui. Todėl šiemet didelę dalį šventės nusprendėme skirti edukacijai. Mums svarbu parodyti, kad bravore gaminamas gėrimas turi savo vartojimo kultūrą, o gėrimo gamyba – savitų paslapčių ir subtilybių. Pristatydami jas, pakvietėme į ekskursijas po didįjį bravorą, paruošėme edukacinę programą. Smagu, kad visa tai sulaukė ne mažesnio susidomėjimo nei tradicinės vakaro linksmybės“, – sako A. Saulėnienė.

Renginio šventę vainikavo DJ Jovani, Augustės Nombeko ir Kastyčio Kerbedžio pasirodymai. „Aludarių diena kasmet auga ir ji tapo ne tik gražia miesto tradicija, bet ir puikiu kultūros, edukacijos, bendruomenės renginiu. Šie metai mums yra išties ypatingi, todėl norėjome su bičiuliais pasidalinti išskirtinėmis emocijomis bei iškilminga nuotaika, kuria pastaruoju metu gyvename. Šventės svečių įvertinimai rodo, kad mums tai pavyko“, – šypsosi A. Saulėnienė.