Jau šeštus metus gyvuojanti „Robotikos akademija“ gilina 4–12 metų vaikų STEAM (mokslas, technologijos, inžinerijos, kūryba, matematika) žinias. Būrelis, kuriame taikomos išmaniausios technologijos ir naujausi mokymo metodai, vyksta kiekvieną savaitę ir veikia daugiau nei 300 vietų visoje Lietuvoje. Tačiau čia organizacijos siekiai nesibaigia. Jų planuose – dešimtmetė akademija, kuri paruoštų vaikus gimnazijai.
Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Naudoja pažangiausias technologijas

„Matėme, kad Lietuvoje atsiranda nemažai įstaigų, mokančių vaikus technologijų, tačiau niekada nepajutome, ko vaikai ten išmoksta. Būtina suprasti, kad visi dabartiniai robotai, su kuriais vaikai dirba, po dešimties metų bus visiškai nebenaudojami ir nebereikalingi. Taigi supratome, kad mūsų misija – mokyti vaikus to, kas bus naudinga visą gyvenimą“, – apie įmonės idėją pasakoja vienas iš būrelio įkūrėjų – Kristijonas Vasiliauskas.

Kristijonas Vasiliauskas
Kristijonas Vasiliauskas
© Organizatorių nuotr.

Tai, pasak jo, nulėmė jų sprendimą mokyti 4–10 metų amžiaus vaikus inžinerinio mąstymo metodų, kai mažamečiai ugdomi spręsti problemas pažangiausiais įrankiais. „Kadangi šiandien pažangiausi yra robotai, būtent juos mes ir naudojame, – teigia K. Vasiliauskas ir priduria. – Tarkime, pirmokas pradeda lankyti šį būrelį. Jo metu mes teorines vaiko žinias, įgytas mokykloje, užtvirtiname praktikoje.“

Ruoš vaikus gimnazijai

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.


Dabar būrelį lanko tiek darželinukai (nuo keturių metų), tiek penktokai. Vis dėlto organizacijos įkūrėjų planuose – dešimtmetė akademija. Tuomet „Robotikos akademijoje“ mokytųsi vaikai nuo keturių iki keturiolikos metų ir būtų ruošiami gimnazijai.

„Norėdami to pasiekti, kiekvienais metais pridedame po naują programą. Šiemet labai stipriai dirbsime su penktokais, kadangi po metų jie jau pereis į kitą kategoriją. Iki penktos klasės vaikai mokomi inžineriniu mąstymo metodu, o vėliau – mokslinio mąstymo metodu“, – pasakoja Kristijonas Vasiliauskas.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Pastarasis metodas, pasak K. Vasiliausko, padės vaikams atsakyti į bet kokį galimą klausimą: „Vaikas gauna klausimą, patikrina, ar jis nėra atsakytas, iškelia hipotezę, sukuria eksperimentą arba renka argumentus ją patvirtinti ar paneigti, ir jeigu tai pavyksta, pateikia savo rezultatą“.

Pašnekovas priduria, kad akademijos būreliai padeda vaikams gauti geresnius pažymius mokyklose. Rezultatą pasiekti ypač padeda robotai ir jų pačių sukurtos pratybos. „Robotikos akademija“ – pirmasis būrelis Lietuvoje, sukūręs robotikos pratybas skirtas vaikams nuo darželinukų iki 4 klasės.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Be to, vaikai yra mokomi integruotose programose, kai teorinės žinios įprasminamos praktikos metu. Būrelyje užtvirtinama tai, ką tą savaitę vaikai mokosi mokykloje ar darželyje. Tarkime, jeigu matematikoje mokomasi skaičiuoti, o pasaulio pažinime – apie pėsčiųjų perėjas, ženklus, saugumą kelyje, tuomet būrelyje vaikai konstruos robotizuotą perėją, kurios signalas pasikeičia priartėjus pėsčiajam, kai bus saugus atstumas nuo pravažiavusio automobilio (pirmokų turinys).

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Visos užduotys ir iššūkiai užsiėmimų metu visiškai atitinka vaiko kompetenciją. „Jeigu matome, kad kažkuriam vaikui užduotis yra per lengva, ją pasunkiname. Ir priešingai, jeigu ji per sunki – suteikiame vaikui daugiau kompetencijų, kad galėtų susitvarkyti su užduotimi“, – sako organizacijos įkūrėjas.

Įtraukė ir pačius mažiausius

„Robotikos akademijos“ mažiausios grupės iki šiol ruošė vaikus nuo 4 iki 6 metų. 4–5 metų vaikai mokėsi minus pirmojoje klasėje, o 5–6 metų – nulinėje.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Keturių metų vaikai pirmiausia susipažįsta su „LEGO education“ rinkiniu, kuriame naudojamos įprastos, smulkios detalės, todėl iš pradžių jie mokosi paprastų, primityvių dalykų. Jie išsiaiškina, kaip viena detalė jungiasi su kita, kaip sudaro pamokoje konstruojamą mechanizmą. Vėliau – dirba su motoru, supranta, kad jis gali pakeisti rankų darbą.

Kristina Paukštytė
Kristina Paukštytė
© Organizatorių nuotr.

Kaip teigia, „Robotikos akademijos“ mažųjų grupių programas ruošianti Kristina Paukštytė, iš pradžių teko domėtis, ką sugeba atlikti 4–6 metų vaikai.

„Mes suprantame, kad tai yra mūsų patys mažiausi vaikai, todėl jų kompetencijos keičiasi labiausiai. Pavyzdžiui, keturių metų vaikas sugeba klausytis, žaisti, tyrinėti aplinką, tačiau nesugeba priimti sprendimų ir jų įgyvendinti. Tam yra mokytojas, kuris padeda viską įgyvendinti“, – aiškina pašnekovė.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Šiais metais organizacija nusprendė pasižiūrėti, kaip robotika sektųsi dar mažesniems, t. y. trijų metų vaikams, todėl jau ruošia programą ir planuoja nuo spalio mėnėsio kviesti į užsiėmimus Vilniuje. Moters teigimu, šie vaikai dirbtų su daug didesnėmis detalėmis nei dirba keturmečiai, mat didesnės detalės apsaugos vaikus nuo galimybės jomis susižeisti.

Robotikos akademija
Robotikos akademija
© Organizatorių nuotr.

Trimečiai mokytųsi pažinti aplinkinį pasaulį, kuris pilnas ankstyvosios matematikos, mokslo ir kalbos bei logikos žinių. Patirtinis mokymasis, įtraukiantis tyrinėjimas naudojant LEGO kaladėles ir specializuotas detales įžiebtų mažųjų smalsumą ir skatintų pasinerti į atradimus. Tad vaikai turės galimybę pradėti savo išradėjo kelionę jau nuo trijų metų“, – pasakoja Kristina Paukštytė.

Užsakymo nr.: PT_79102817

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Unikalu: gimnazistai atliks praktiką didžiausiose verslo organizacijose Lietuvoje

Pirmosios Lietuvoje Vilniaus privačios gimnazijos moksleiviai turi unikalią galimybę išbandyti...

Vaikų taryba: ugdymo procese svarbiausia bendrystė ir gebėjimas girdėti kitus

Vaikų taryba – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos patariamasis balsas –...

Papasakojo, kaip atrodo išskirtinė mokykla Lietuvoje: čia vertinami ne tik mokinių pasiekimai

Iki priešmokyklinuko amžiaus ūgtelėjęs mažasis šeimos narys įžengia į naują atradimų...

Laidoje „Ateitis dabarčiai“ – pažintis su dar dviem populiariais socialiniais tinklais

Kiekvieną savaitę projektas „Ateitis dabarčiai“ primena, kad išmokti naudotis socialinių...

Laidoje „Ateitis dabarčiai“ – nepaprastos „Facebook“ atveriamos galimybės bendrauti, atrasti ir dalintis

Projektas „Ateitis dabarčiai“ įrodo, kad norint būti aktyviu socialinių tinklų vartotoju...

Top naujienos

Verslas PliusEdgaras Savickas

Su Baltarusija visiškai sąsajas nutraukiantis „Audimas“ atlieka paskutinius veiksmus: gamykla stovi tuščia

Lietuvoje populiari sportinės aprangos įmonė „ Audimas “ prasidėjus karui Ukrainoje nutraukė...

Delfi PliusVytautas Bruveris, laida „Kaip pas žmones“, Virginija Spurytė

Tūpčiojimą prieš Rusiją įvertino buvęs Estijos prezidentas: siaubingai susimovėme (7)

Ukraina jau puolama dviem frontais – ji ne tik turi gintis nuo Rusijos agresijos, bet ir nuo...

Karas Ukrainoje. Rusijos gynybos ministerija skelbia užėmusi strategiškai svarbų Lymano miestą Rusijos pajėgos įžengė į Sjeverodonecką, Luhansko regione – 10 tūkst. rusų karių

Jau 94-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino...

Užkalnis: sovietmečio kvapo reliktas jūsų muziejui

Jūs jau žinote, kad beveik niekada nerašau apžvalgų, parfumerijos bendrovių prašomas (esu...

Žiniasklaida: Putino artimiausiųjų rate – nauja pavardė šaltiniai: problemos jau matomos ir juntamos (5)

Nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą praėjo jau trys mėnesiai. Per tą laiką daug Rusijos elito...

Mindaugas Stasiulis – kaip niekada atviras: neseniai įvykusios sužadėtuvės su mylimąja Milda nebuvo itin sklandžios

Televizijos laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis niekuomet nebuvo linkęs atvirauti apie savo...

Tiesioginė transliacija / LOGIN 2022. Kaip prakalbinti skaičius ir kodėl brandžios įmonės duomenis kaupia vienoje vietoje? ir Renata Mackevičienė apie tai, kodėl statistika kartais gali meluoti

Šį kartą laidoje su „ Salesforce “ Smulkaus ir vidutinio verslo pardavimų vadovu Baltijos...

Stačiatikių bažnyčia Lietuvoje Maskvos patriarchato prašo savarankiškos bažnyčios statuso (1)

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus kreipėsi į Maskvos patriarchatą su prašymu suteikti...

Čempionų lygos finalas: „Real“ serija, „Liverpool“ motyvacija, strategai, svečias, pinigai ir lietuviai apklausa: kas laimės? (1)

Šeštadienį vakare Paryžiuje Čempionų lygos finalu finišuos klubinio futbolo sezonas, o jo...