Tvarumo politiką verslui formuoti ne tik rekomenduojama: jau greitai dauguma įmonių privalės atitikti tvarumo standartus

Tvarumas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, o jau visai netrukus tvarumo ataskaitos taps privalomos visoms įmonėms, todėl „Delfi“ pristato jau antrus metus iš eilės vyksiančią atsakingo verslo konferenciją „Tvarumo kursas“, kurią visiškai nemokamai nuotoliniu būdu rugsėjo 27 dieną galės stebėti visi norintys.

Renginyje bus nagrinėjami aplinkosauginiai, socialiniai bei verslo valdymo (ESG) veiksniai bei jų svarba verslo strategijai. Tai – išplėstinė tvarumo konferencija verslui, kurioje dalyviai susipažins su vertingomis Lietuvos ir užsienio ekspertų praktikomis, išgirs realius tvaraus verslo patarimus ir pavyzdžius bei sužinos veiksmų planą, norintiems įgyvendinti tvarumo tikslus savo organizacijoje. O juos visai netrukus įgyvendinti bus privaloma. Jau nuo 2026 metų visos įmonės, kurios atitinka bent du iš trijų kriterijų, turės teikti tvarumo ataskaitas. Šis renginys – puiki galimybė koncentruotai sužinoti, kaip reikės tą daryti.

„Suklusti turi visos įmonės, ne tik didžiosios. Juk tam, kad galėtum būti tos didelės įmonės tiekėjas, kuri jau teiks ataskaitas, turi atitikti tos įmonės tiekėjui keliamus reikalavimus. Tai reiškia, kad jei įmonė maža, kad ir su dviem, vienu ar penkiais darbuotojais, bet nori būti didelio verslo grandinėje bei teikti jam tam tikras paslaugas, ji turės atitikti ir keliamus reikalavimus. Ši konferencija ir yra skirta platesniam ratui žmonių. Norisi, kad pasikeitusią tvarką suvoktų ne tik tos įmonės, kurios yra didelės ir, tikėtina, turi vidinių resursų daugiau pasigilinti bei leisti sau samdyti konsultantus. Konferencijoje labai daug naudingos informacijos išgirs ir tų įmonių atstovai, kurie galvoja „gal čia ne man“ arba „praslysiu“. Ne, nebereikia galvoti, kad kažkas dar tik bus, viskas vyksta jau dabar“, – teigia Delfi.lt administracijos vadovė ir „Tvarumo kurso“ organizatorė Sandra Meškauskaitė-Stepšienė.

Sandra Meškauskaitė-Stepšienė

Organizatorių pagrindinis tikslas – paskatinti, kad tvarumas nebūtų tik pokalbių tema, o taptų konkrečių veiksmų planu.

Tvarus verslas tampa žymiai pranašesnis: konferencijoje – sėkmės pavyzdžiai ir konkretūs patarimai

Viena iš sričių, kuri konferencijoje bus detaliai nagrinėjama – tvarus verslo valdymas. Renginyje bus kalbama apie tvarumo valdyseną Europoje, o dalyviai galės susipažinti su naujovėmis, galimybėmis ir dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis. Pastarosios verslų atstovų gali būti padaromos dėl elementaraus nežinojimo.

„Tam, kad patenkinti naminių gyvūnų mitybos poreikius, pasaulyje kiekvienais metais reikalinga Didžiosios Britanijos dydžio teritorija. Dėl to ieškoma labiau aplinkai draugiškų būdų pamaitinti mūsų keturkojus draugus. Jau keletą metų baltymų šaltiniu pradėti naudoti vabzdžių baltymai. Vienam kilogramui vabzdžių baltymų „užauginti“, lyginant su gyvūninės kilmės baltymais, reikia tik 2 % žemės ploto ir 4 % vandens. Be to, vabzdžių baltymai nesukelia alergijų, o jų įsisavinimas siekia 90 %. Taip pat, „Brit Care Sustainable“ sauso maisto šunims naujoji pakuotėje yra 100 % perdirbama ir lengvesnė. „Brit Care Sustainable“ šunų sauso maisto dietose šiuo metu yra bent 14 % vabzdžių baltymų nuo visų maiste esančių baltymų kiekio. Dėl šių pokyčių „Brit Care Sustainable“ produktai palieka 35 % mažesnį CO2 pėdsaką“, – teigia vienų iš konferencijos partnerių UAB „Kaivana“ direktorius Algirdas Gelžinis.

Apie tai, kaip reikėtų valdyti tvarumo strategiją, pasakos tvarumo bei komunikacijos ekspertas Donatas Kuras, kuris yra įsitikinęs – tvarumo ataskaitas galima prilyginti jau dabar įmonių rengiamoms finansinėms ataskaitoms. Su tvarumu susijusi ataskaita, anot jo, jau visai greitai turės būti metinės įmonės veiklos dalis.

„Tie duomenys turės būti audituojami. Šiuo metu dar nėra patvirtinta auditavimo tvarka, bet taip, kaip yra audituojami finansiniai duomenys, taip bus daroma ir ne su finansiniais, su tvarumu susijusiais duomenimis“, – sako D. Kuras.

Po šio pranešimo, „Schneider Electric“ Marketingo Projektų vadovė Baltijos šalims Šarūnė Žaltauskė ir „Sustain Advisory“ partnerė ir tvarumo ekspertė Austė Valikonytė diskutuos tema: „Kaip užtikrinti tvarų požiūrį visoje tiekimo grandinėje?“.

Austė Valikonytė

Kiek vėliau „Audifina“ tvarumo projektų vadovė Daiva Dėdinienė papasakos, kaip išmokti skaityti ir rašyti tvarumo kalba. Po šio pranešimo ji, drauge su „DPD Lietuva“ komunikacijos vadovu Tomu Vaišvila, pakvies padiskutuoti tema – „Daugiau nei skaičiai popieriuje: pokyčių valdymas pasitelkiant tvarią atskaitomybę“.

Tomas Vaišvila

Konferencija „Tvarumo kursas“ aktuali tiek dideliems verslams, tiek smulkiesiems verslininkams, norintiems savo strategijos plane numatyti konkrečius tvarumo tikslus, tačiau nežinantiems, kaip tai padaryti tinkamai. Programa bus naudinga ir įmonėms, kurios savo kasdienėje veikloje jau taiko tvarumo principus, tačiau jaučia, kad kartais pritrūksta žinių tam tikruose strategijos kūrimo etapuose. Įdomūs ir įtraukiantys pranešimai bei diskusijos tikrai sudomins ir žingeidžią visuomenę, besidominčia tvarumu bei naujovėmis. Dalyviai sužinos aktualiausias šių dienų tvarumo naujienas, su Lietuvos ir užsienio ekspertais pagilins jau turimas žinias, gaus daug naudingų patarimų, kuriuos nieko nelaukdami galės pritaikyti ne tik savo organizacijoje, bet ir kasdieniame gyvenime.

Kviečiame stebėti konferenciją rugsėjo 27 dieną. Kaip tai padaryti:

  • Konferencija yra nemokama ir bus rodoma tiesiogiai portale Delfi.lt ir konferencijos puslapyje
  • Stebėti bus galima paspaudus šią nuorodą arba tiesiog įsijungus Delfi.lt
  • Tam, kad nepraleistumėte norimo pranešimo, konferencijos programoje galite paspausti mygtuką „Pridėti į kalendorių“ ir pasirinktas pranešimas bus pridėtas į Jūsų asmeninį kalendorių, programos ieškokite ČIA
  • Nemokamai žiūrėti galės visi portalo Delfi bei Delfi Plius skaitytojai, nereikės jokio specialaus bilieto, kodo ar kitokio prisijungimo. Konferencijos transliacijos langas bus įjungtas tik prieš pat transliaciją – rugsėjo 27 d. nuo 9:00
  • Po konferencijos visi pranešimų ir diskusijų vaizdo įrašai bus prieinami visiems Delfi Plius prenumeratoriams.
Šaltinis
Temos
Specialusis konferencijos projektas „Tvarumo kursas“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją