„Vaikystėje suformuoti įpročiai žmogų lydi visą gyvenimą, todėl tvaraus vartojimo praktikas siekiame diegti dar mokykloje. Viena vertus, tai darome kurdami tam reikalingą infrastruktūrą, kita vertus, siekiame paskatinti moksleivius galvoti apie savo veiksmus, apie poveikį, kurį jie gali daryti kasdienėje rutinoje“, – pasakoja Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Šiemet mokslo metus sostinės mokyklos pasitiko su bendrovės įrengtomis stacionariomis vandens gertuvėmis – vandens gertuvės įrengtos kone kiekvienoje Vilniaus miesto savivaldybei priklausančioje sostinės mokykloje.

„Šiuo konkursu skatiname moksleivius kasdien gerti daugiau vandens, o geriant vandenį iš čiaupo, mažinti plastiko sunaudojimą ir taip labiau rūpintis supančia aplinka. Lietuvoje iš čiaupo bėga kokybiškas iš požeminių gręžinių išgaunamas vanduo. Turime tuo naudotis. Be to, pasaulį pakeisti gali tik jaunoji karta, o mes savo ruožtu galime prisidėti prie jų edukacijos ir teisingų įpročių formavimo. Tad mūsų tikslas – kad kiekvienas moksleivis savo kuprinėje turėtų po gertuvę, o plastikiniai vandens buteliukai taptų praeitis“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Šiuo metu Vilniaus mokyklose bendrovė, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe, yra įrengusi 102 stacionarias vandens gertuves – taip jau 64-iems tūkstančiams vaikų suteikta galimybė kasdien mokykloje gerti tyrą vandenį. Gertuvės įrengtos labiausiai mokinių lankomose vietose – mokyklų fojė, koridoriuose ar valgyklose, jos pakabintos tokiame aukštyje, kad gertuves pasiekti prisipilti vandens ar iš jų atsigerti būtų patogu tiek vyresniems, tiek ir jaunesniems moksleiviams. Į gertuvių apipavidalinimo procesą praėjusiais metais įsitraukė ir pačios mokyklų bendruomenės – jos rinkosi labiausiai patinkantį gertuvių dizainą, formą.

Skaičiuojama, kad jei kasdien vienas moksleivis išgers nors vieną savo atsineštą gertuvę vandens, Vilniaus mokyklose per dieną bus suvartojama daugiau nei 100 tūkst. litrų vandens, atsisakoma apie 50 tūkst. vandens buteliukų ir, svarbiausia, į aplinką nepateks daugiau nei 4 tonos anglies dioksido, skirto plastikiniams buteliukams pagaminti.

„Džiaugiamės, kad gerti vandenį jau ne tik naudinga, bet ir madinga. Šią vasarą matėme kaip gyva futbolo legenda Cristiano Ronaldo demonstratyviai nustūmė limonado buteliuką ir atsigėrė paprasto vandens. Gertuvė kuprinėje taip pat yra savotiškas stiliaus pareiškimas. Socialiai aktyvi bei nuomonę garsiai reiškianti jaunoji karta jau parodė, kad mada ir aplinkos tausojimas yra suderinami – mums belieka pasimokyti iš jų pavyzdžio“, – komentuoja M. Švaikauskas.

Daugiausiai vandens stiklinių išgėrusi mokykla bus apdovanota nuomonės formuotojų pamokomis, kurių metu jie pasidalins savo sėkmės socialiniuose tinkluose istorijomis, patars, kaip pritraukti ir papildyti savo sekėjų gretas. Nuomonės formuotojai papasakos apie tai, kaip savo žinomumą bei daugybę sekėjų pritraukusias socialinių tinklų paskyras galima išnaudoti ir socialiai atsakingoms iniciatyvoms populiarinti.

Konkurso informaciją ir mokyklų rezultatus galite sekite ČIA

Užsakymo nr.: PT_88372837

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės