Pilvo plastika – tai ne tik apie dailų, bet ir tvirtą bei sveiką pilvą

Plastinės chirurgijos gydytojas E. Zacharevskij sako, kad pilvo plastika yra tiek rekonstrukcinė, tiek estetinė operacija. „Kalbant apie estetiką, ši operacija iš esmės yra apie minkštųjų pilvo audinių pertekliaus pašalinimą. Atliekant pilvo plastiką pašalinama perteklinė oda ir, dažnu atveju, riebalinis sluoksnis“, – pasakoja gydytojas ir patikslina, kad net apie 80 procentų atvejų pilvo plastika yra kombinuojama su riebalų nusiurbimu. Riebalinis sluoksnis gali būti nusiurbiamas tiek pilvo ir juosmens zonoje, tiek kitose srityse.

„Rekonstrukcine operacija pilvo plastiką vadiname tada, kai operuojame pačią pilvo sieną. Tai ypač dažnas žingsnis, kai į plastinės chirurgijos gydytojus kreipiasi gimdžiusios moterys. Tokiais atvejais pilvo sienoje matomas minkštųjų audinių prasiskyrimas, kartais ir išvaržos. Rekonstrukcinė dalis yra būtent tiesiųjų pilvo raumenų diastazės siuvimas ir išvaržų plastika“, – dėsto pašnekovas.

Specialistas patikina, kad ignoruojama prasiskyrusių pilvo raumenų problema neretai tampa ir minėtųjų išvaržų atsiradimo priežastimi – silpni raumenys neatlaiko tenkančio krūvio, ima kamuoti nugaros skausmai, formuojasi pilvo srities išvaržos.

Apie 80 proc. atvejų pilvo plastikos metu atliekamos bent kelios skirtingos procedūros

Pilvo plastika dažniausiai yra kompleksinė procedūra, tačiau šios operacijos tipų yra įvairių. Šimtus operacijų atlikęs plastinės chirurgijos ekspertas patvirtina – kiekvienu atveju operacijos planas yra labai individualus. Ne visuomet reikia didelių pokyčių – kartais tai gali būti tik perteklinės odos šalinimas bei patempimas. E. Zacharevskij sako, kad tokia procedūra specialistų neretai įvardijama kaip mini pilvo plastika – atliekamos minimalios estetinės korekcijos, pjūvis nedidelis.

„Vis dėlto, dažniausiai tai yra kombinuota operacija – šalinama perteklinė oda, atliekama liposakcija bei pilvo sienos korekcijos, diastazės ir išvaržų plastika. Tai labai individualu, tačiau bet kokiu atveju yra planuojama operacija su pilna nejautra. Natūralu, kad kartu apsvarstomos ir papildomos estetinės korekcijos. Tiesa, net nebūtinai pilvo srityje. Tas pats riebalų nusiurbimas pilvo plastikos metu gali būti atliekamas ne tik pilvo, bet ir nugaros srityje, šlaunų zonose. Pilvo plastiką galime kombinuoti ir su veido operacijomis – pavyzdžiui, vokų plastika“, – apie individualius pasirinkimus bei galimybes kalba gydytojas. Jis priduria, kad dažniausiai, kai pilvo plastika atliekama moterims, ji kombinuojama su įvairiomis estetinėmis krūtų operacijomis.

Aukštos raiškos liposakcija, arba kaip šiandien riebalais dailinami ir ryškinami kūno kontūrai

Daugiau nei pusei nusprendusiųjų rinktis pilvo plastiką šios operacijos metu yra nusiurbiami riebalai. Žinoma, tikslas yra padailinti linijas, tačiau tai toli gražu ne viskas. E. Zacharevskij pasakoja, kad nusiurbiant riebalus galima ne tik pašalinti perteklinį riebalų kiekį, bet ir panaudoti juos įvairių kūno zonų gražinimui. Specialistas pastebi, kad minint riebalų nusiurbimą vis daugiau kalbama ir apie kūno modeliavimą. Siekiant išgauti norimas formas, riebalų injekcijos leidžiamos į įvairias kūno zonas – nuo veido iki pilvo ar sėdmenų.

Svajojantys ne tik apie tvirtą, bet ir išraiškingą pilvą vis dažniau apsvarsto ir didelės raiškos liposakciją. Procedūra geriau žinoma anglišku terminu high-definition liposuction. Tai speciali technika, kurios metu paruoštais riebalais ne tik padailinamos kūno linijos, bet ir ryškinamos tam tikros kūno zonos. Pavyzdžiui, riebalais formuojamas išraiškingesnis pilvo presas bei kitų kūno vietų kontūrai.

Moterys dažniausiai kreipiasi po gimdymo, vyrai – netekus daug kūno svorio

Specialistas pasakoja, kad plastinė pilvo operacija gali būti aktuali tiek vyrams, tiek moterims. Moterys dažniausiai kreipiasi būtent po gimdymo, kai prasiskyrę pilvo raumenys nesugrįžtą į pradinę padėtį, o dėl didelių svorio pokyčių suglebusios odos neįmanoma atstatyti nei sportu, nei mityba ar kitomis grožio procedūromis. Beje, tokiais atvejais pilvo plastika neretai tampa kompleksinės Mommy makeover (MMO) operacijos dalimi. MMO procedūrų planas kiekvienu atveju individualus, tačiau vienos dažniausių procedūrų – krūtų korekcija, pilvo plastika, liposakcija ir kūno modeliavimas riebalais.

Gyd. dr. E. Zacharevskij

„Dar viena didelė pilvo plastiką besirenkančiųjų grupė yra itin daug kūno svorio netekę žmonės. Dažnu atveju kreipiamasi po bariatrinės chirurgijos, kai atliekamos skrandžio mažinimo bei žarnyno apylankos operacijos, rečiau – netekus daug svorio laikantis dietų. Perteklinės odos šalinimas aktualus tiek daug svorio numetusiems vyrams, tiek moterims. Tačiau, jei žvelgiame būtent į vyrus, dauguma besikreipiančiųjų patenka būtent į žmonių, kovojančių su staigaus svorio kritimo padariniais, grupę“, – paklaustas, dėl kokių priežasčių į specialistus dažniausiai kreipiasi vyrai, atsako gydytojas.

Randai neišvengiami, tačiau jų maskavimui papildomų pastangų neprireikia

Vienas dažniausiai specialistams užduodamų klausimų – o kaip randai? E. Zacharevskij primena, kad estetinė ar rekonstrukcinė operacija, tai yra chirurginė procedūra, tad randai neišvengiami. Vis dėlto, pjūvio vietos apgalvotos iki menkiausių detalių – randai yra lengvai maskuojami, o galiausiai ir pamirštami.

„Kalbant apie pilvo plastikos paliekamus randus, dažniausiai pagrindinis jų yra papilvėje. Jį paprasta visiškai užmaskuoti apatiniais drabužiais. Žinoma, kiekvieno organizmas reaguoja individualiai, o ir operacijos sudėtingumas skiriasi. Pavyzdžiui, jei kombinuojame dvi didesnes operacijas, tokias kaip pilvo plastika ir sėdmenų pakėlimas, randas gali būti ilgas ar net 360 laipsnių juosiantis kūną – tai sprendimas norint pakelti ir sėdmenis, ir suformuoti dailų pilvą. Jeigu šaliname tik odos perteklių, randas bus trumpesnis. Bet kokį randą stengiamės planuoti taip, kad jis būtų kuo mažiau pastebimas“, – pasakoja E. Zacharevskij.

Pooperacinis laikotarpis: gijimas po mini ir kompleksinės pilvo plastikos

„Jeigu kalbame apie mini pilvo plastiką, pooperacinis laikotarpis yra ganėtinai trumpas – žaizda sugyja vidutiniškai per 10–14 dienų. Žinoma, dar apie 6 savaites nešiojami kompresiniai rūbai, kad audiniai būtų prispausti. Galima sakyti, tai labiau kosmetinė procedūra, po tokios operacijos gana greitai grįžtama į savo kasdienį gyvenimą“, – nesudėtingos, arba mini pilvo plastikos pooperacinį laikotarpį apibūdina plastinės chirurgijos gydytojas.

Vis dėlto, E. Zacharevskij primena, kad kur kas dažniau kalbėdamas apie pilvo plastiką omenyje turi ne tik odos pertekliaus šalinimą, bet ir pilvo sienos korekciją, siuvamą diastazę ir atliekamą išvaržų plastiką. „Tokiu atveju ūmus pooperacinis laikotarpis, kol sugyja pilvo žaizdos ir bamba, trunka apie kelias savaites, – pasakoja specialistas ir sako, kad po ūmaus gijimo laikotarpio yra kiti atsistatymo etapai. – Tai tikrai nereiškia, kad po kelių savaičių nesijaučia jokio diskomforto ir nelieka ribojimų. Su kompresiniais rūbais vaikščiojama dar apie 8–10 savaičių, kelti didesnius svorius ar sportuoti galima pradėti tik po maždaug 3 mėnesių. Reikia duoti laiko vidiniams audiniams remodeliuotis ir sugyti.“

Galvojantys apie operaciją į kalendorių žiūrėti turėtų ne dėl sezono, bet dėl mažiau įtemptų dienų

Jau seniai nebemadinga apie dailias kūno linijas galvoti tik artėjant vasarai – vis labiau įsitvirtina sveiko ir tvirto kūno filosofija, kuri yra ne apie trumpalaikę užgaidą sezonui, o gyvenimo būdą. Taigi, sezoniškumas besirenkantiems operaciją šiuo atžvilgiu nėra toks svarbus – tą patvirtina ir gyd. dr. Ernest Zacharevskij, konsultuojantis bei operuojantis visus metus. Vis dėlto, į kalendorių pasižiūrėti besidomintiems operaciją yra svarbu.

„Iš esmės, operacija atliekama bet kuriuo metų laiku. Mano nuomone, svarbiausias ne sezonas, o tinkamas laikas – svarstantiems apie pilvo plastiką ar kitą operaciją, ypač sudėtingesnę, svarbu surasti savo dienotvarkėje laisvesnį laiką. Paieškoti laikotarpio, kai, tikėtina, bus mažiau stresinių situacijų, bus daugiau poilsio. Manyti, kad vakar dieną dar buvo didžiausi darbo krūviai, šiandien gulu ant operacinio stalo, o po kelių dienų vėl laukia reikalai – prasta idėja“, – užtikrintai dėsto gydytojas.

Taip pat reikėtų įvertinti faktą, kad po operacijos dėvimi kompresiniai rūbai, tad karščiausiomis liepos ar rugpjūčio dienomis jie gali kelti nemenką diskomfortą. Vis dėlto, E. Zacharevskij pabrėžia, kad pagrindinis faktorius – tinkamai suplanuotas laikas ir pasirenkamas tiesiog ramesnis gyvenimo periodas. Galbūt sutapimas, tačiau žvarbesniais orais tai padaryti daugeliui tampa tiesiog paprasčiau – lauke vėsu, kur kas mažiau papildomų veiklų.