Senėjimas – natūralus procesas, kuris bėgant laikui neišvengiamai palieka savo pėdsakus žmogaus veide. Jis dar ir labai individualus, priklausomas nuo genetikos ir asmeninių amžėjimo savybių, todėl gali prasidėti skirtinguose gyvenimo etapuose: vieniems vos sulaukus 25-erių, kitiems tik 50-ties.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Organizatorių nuotr.

Šį procesą sulėtinti ir sušvelninti leidžia odos stangrinimas nechirurginiu būdu – lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus“ gydytojos Aurelija Juškienė ir Gintarė Kazbaraitė pasakoja apie šios procedūros transformaciją, jos priežastis ir kaip šie pokyčiai paveikė šiandieninę paciento patirtį.

„Senėjimo procesas paliečia ne tik paviršinį odos sluoksnį, jis vyksta visuose gilesniuose audiniuose, todėl atsiranda kaukolės kaulų rezorbcija (mažėjimas), riebalinių maišelių atrofija ir raiščių plonėjimas. Visa tai sukelia veido ovalo smukimą žemyn, o tuo pačiu odos sukritimą ir suglebimą. Be to, dėl senėjimo mažėja organizmo natūraliai gaminamo kolageno ir hialurono rūgšties kiekiai, tad laikui bėgant oda praranda drėgmę, elastingumą bei gebėjimą atsinaujinti“, – teigia gydytoja A. Juškienė.

Su šiomis senėjimo sukeltomis problemomis žmonės susidurdavo nuo amžių pradžios, tačiau medicina dar prieš 10 – 15 metų apsiribojo itin tiesmuku požiūriu į jų sprendimą – jeigu yra senėjimą išduodanti raukšlė, reikia ją išlyginti. Tačiau nuo to laiko medicina gerokai pažengė į priekį, o kartu su ja pasikeitė ir gydytojų turimos žinios bei naudojamos technikos, tad šiandien pradedama nuo priežasties šalinimo, o ne problemos sprendimo.

„Jeigu paciento veido ovalas yra pasmukęs žemyn, tai pirmiausia mes pradedame nuo jo formos atstatymo – užpildome ištuštėjusią smilkinio duobę ir vidurinį veido trečdalį bei atkuriame skruostų ir smakro proporcijas. Po šių korekcijų estetinis vaizdas gerėja savaime, tačiau iki galutinio ir maksimalaus rezultato dar reikalingas odos stangrinimas bei drėkinimas“, – aiškina A. Juškienė.

Gydytoja Aurelija Juškienė
Gydytoja Aurelija Juškienė
© Organizatorių nuotr.

Gydytoja dermatovenerologė G. Kazbaraitė priduria, kad per paskutiniuosius 10 – 15 metų medicinos pažangą spartino pasikeitę pacientų poreikiai ir lūkesčiai odos patempimo srityje. Šiandien jie nenori radikalių pokyčių, priešingai – siekia išlaikyti ar susigrąžinti natūralų grožį, vengia chirurgijos ir prioritetą teikia procedūroms, kurios būtų efektyvios, neskausmingos ir pasižymėtų trumpu poprocedūriniu laikotarpiu.

Lietuva nenusileidžia užsieniui

Paklaustos, ar Lietuvoje pacientams prieinamos tokios pačios odos patempimo nechirurginiu būdu galimybės kaip ir užsienyje, gydytojos nedvejodamos vienbalsiai atsako teigiamai.

„Pasaulis atviras, todėl Lietuvoje dirbantys gydytojai nuolatos gilina savo profesines žinias įvairiuose kongresuose ir konferencijose bei puikiai išmano savo darbą, o mūsų šalyje yra registruota 95 proc. visų injekcinėms procedūroms skirtų preparatų, kuriuos gali pasiūlyti pasaulinė grožio industrija“, – aiškina gydytoja A. Juškienė.

Jai pritaria ir gydytoja dermatovenerologė G. Kazbaraitė, kuri akcentuoja, kad Lietuvoje pacientams prieinami ne ik praktiškai visi injekcinėms odos patempimo procedūroms skirti preparatai, bet ir pasaulinio lygio naujovės aparatų srityje – nuo frakcinio C02 lazerio iki radiodažnio ir auksinio standarto laikomo aparato, kuris odą patempia naudodamas HIFU ultragarso energiją.

Gydytoja dermatovenerologė Gintarė Kazbaraitė
Gydytoja dermatovenerologė Gintarė Kazbaraitė
© Organizatorių nuotr.

„Paskutiniais metais Lietuvos pastebima dar viena užsienio rinkoje egzistuojanti tendencija – pasiūloje atsiranda vis daugiau pigių procedūrų odos patempimui, kurių aprašymai imituoja pripažinto gamintojo aparato rezultatą, nors yra atliekamos su nepatikimu aparatu. Dėl šios priežasties reikėtų atkreipti dėmesį į procedūros kainą ir jeigu ji yra kelis kartus pigesnė už įprastai siūlomą rinkoje, patarčiau vertinti tai kaip įspėjimą ir savo sveikata nerizikuoti. Pasakius paprasčiau, aparatas negali būti geras, juo atliekama procedūra efektinga, saugi ir kokybiška, o kaina maža“, – aiškina G. Kazbaraitė.

Vyrai kreipiasi vis dažniau

„Estetus“ klinikos gydytojos pasakoja, kad kiekvieną dieną tenka konsultuoti pacientus, didelį dėmesį skiriančius savo išvaizdai. Gydytoja G. Kazbaraitė iš profesinės praktikos pastebi, kad vieni kreipiasi prevenciniais tikslais, norėdami procedūrų pagalba puoselėti savo odos grožį, sveikatą ir jaunystę, kiti – jau turėdami konkrečių problemų: veido ovalo kritimą ar atsiradusias mimikos raukšles jame.

„Patempti veido odą ir tokiu būdu ją atjauninti nori ne tik moterys, bet ir vyrai – tokią išvadą leidžia daryti augantis konsultacijų skaičius. Anksčiau, prieš 5 metus, vyrų ateidavo vos vienas kitas, o šiandien jų dalis sudaro apie 15 – 20 proc. visų dėl odos patempimo galimybių konsultuojamų pacientų. To priežastis paprasta – šiandien viešoji erdvė gali pasiūlyti tinkamą pacientų edukaciją, tad laikui bėgant vis daugiau žmonių supranta, kad senėjimo higiena pasirūpinti lygiai taip pat svarbu, kaip valdyti kraujospūdį ar reguliariai lankytis pas odontologą“, – teigia A. Juškienė.

Gydymo planas: koks jis?

Paklausta, nuo ko priklauso, koks gydymo planas bus sudarytas pacientui po konsultacijos, gydytoja dermatovenerologė G. Kazbaraitė sako, kad tai – labai individualu: „Pirmiausia atsižvelgiama į amžių ir savitas senėjimo savybes – vieni žmonės turi ovalų veidą, kiti liesą, vieniems bėgant metams ima trūkti tūrio, kitiems atsiranda jo perteklius, tad įvertinus visus faktorius, pacientui sudaromas toks gydymo ir procedūrų planas, kuris tinka individualiai.“

Jai antrina ir gydytoja A. Juškienė, kuri priduria, kad pacientui gali būti pasiūlytas ir individualus kompleksinis gydymas – tam tikrų aparatinių ir injekcinių procedūrų kombinacija:

„Šiandieninė medicinos pažanga gydytojams suteikia laisvę derinti tarpusavyje skirtingas procedūras, pavyzdžiui, odos patempimą HIFU metodu ar radiodažniu su tūrio atstatymu hialurono rūgšties užpildais. Įprastai, norint pasiekti geriausio rezultato, reikalingas šių procedūrų kursas – tai padeda maksimaliai sustimuliuoti kolageno sintezę ir priversti odą dirbti, kad senėjimo procesas vyktų kuo lėčiau ir švelniau.“

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Organizatorių nuotr.

Gydytoja dermatovenerologė G. Kazbaraitė tęsia, kad po gydymo sustiprėja veido ovalas, sumažėja didelės ir išsilygina mažos raukšlės, sutraukiamos poros, suvienodėja odos spalva, ji taip pat atjaunėja, tampa skaistesnė, lygesnė bei stangresnė.

Greitas ir ilgalaikis efektas

Gydytoja A. Juškienė tvirtina, kad odos patempimas neinvaziniu būdu ne tik pasižymi greitu efektu, bet ir ilgalaikiu, 2 – 4 metus trunkančiu rezultatu. Svarbu ir tai, kad jis gali dar ilgesniam laikui atitolinti plastinę chirurgiją, o jeigu išpildoma viena itin svarbi sąlyga – padėti ir visiškai jos išvengti.

„Jeigu norite savo odos jaunyste džiaugtis kuo ilgiau, turite ja rūpintis preventyviai ir kreiptis į gydytoją vos pastebėję pirmuosius senėjimo požymius. Jeigu jūsų oda papilkėjusi, praradusi spindesį, atrodo pavargusi ar pastebite mimikos raukšles, kurios neišnyksta nepriklausomai nuo to, kokia jūsų veido mimika, nedelskite ir ieškokite specialisto, kuris padėtų tinkamai pasirūpinti odos sveikata“, – pasakoja A. Juškienė.

Ji priduria, kad odos atjauninimo procedūras atliekantis gydytojas specialistas galėtų padėti ir tiems pacientams, kurie turi genetiškai nulemtas disproporcijas – neišreikštą smakrą ar žandikaulį bei plokščius skruostus.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
4.4500

Oftalmologė apie išsausėjusias akis: neatidėliokite vizito pas gydytoją

Akių paraudimas, perštėjimas, deginimas, smėlio akyse pojūtis, neryškus matymas, nuovargis –...

Gydytoja dermatologė perspėja dėl populiarių spuogų gydymo būdų: šios priemonės gali pridaryti daugiau žalos nei naudos

Kai po nakties nemaloniai nustebina ant veido iššokęs spuogelis ar net keli, dažnas suskumba...

Profesorė D. Sekmokienė dalijasi patarimais, kaip įveikti streso daromą žalą gamtos dovanojamais augalais

Kinų medicina byloja – jei nėra ramybės, pažeidžiama visų žmogaus energinių kanalų veikla,...

Demencija gali susirgti kiekvienas: specialistai atskleidžia, kas padeda atitolinti šią ligą

Niekas nėra apsaugotas nuo rizikos susirgti demencija. Vienas tokių pavyzdžių – žymaus...

Visa tiesa apie antibiotikus: šis pacientų elgesys jiems patiems kelia didžiulę grėsmę

Jei atsidarytume namų vaistinėlę, neretas ten rastume užsilikusių antibiotikų. Gal kažkada viso...

Top naujienos

Pirmosios interviu akimirkos pribloškė ilgai viešumoje nesirodžiusį Rusijos ambasadorių

Rusijos ambasadorius Australijoje Aleksejus Pavlovskis po ilgos pertraukos bendravo su žiniasklaida....

Alytiškė pasibaisėjo elektros atjungimais: mes ne kaimiečiai ir ne durneliai patarimai, ką daryti

Stovintis verslas, neveikianti saulės elektrinė, per plauką išvengta gaisro – tokius patirtus...

Šokiruojanti statistika: suskaičiavo dingusius asmenis Lietuvoje (4)

Iš namų kasmet dingsta vien po kelis tūkstančius vaikų. Dėl kokių priežasčių bėgama, kiek...

Karas Ukrainoje. Pastarąją parą Ukraina 17 kartų smūgiavo į okupantų susitelkimo vietas situacija Bachmute gerėja; Rusija jau neteko apie 169 890 karių

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pareiškė manantis, kad Kinija kol kas nėra perdavusi...

Baltarusijos ir Rusijos piliečius Lietuvoje šokiravęs pasiūlymas bus tikslinamas: taip elgtis tiesiog negalima (38)

Antradienį Seimas per svarstymą balsų daugumą pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma...

Reed ir Ambrulevičius pasaulio šokių ant ledo čempionate užfiksavo geriausią karjeroje rezultatą

Pajėgiausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Saitamoje,...

Verslas PliusEglė Girdenytė

Europos Sąjungoje – naujas užmojis: prie vairo jaunuoliai galėtų sėsti anksčiau (15)

Nors vis dažniau vairuotojai raginami atsisakyti nuosavų automobilių ir keliauti kitomis...

Rokiškyje vyrą užpuolusi trijulė išvežė jam nežinoma kryptimi

Pas rokiškėną atėję nekviesti svečiai žmogų pakvietė į lauką, kur sumušė, o netrukus jį...

Jankauskas po mačo Belgrade: nesiruošiu žaidėjams sakyti nė vieno priekaišto (1)

Lietuvos rinktinė Europos čempionato atrankos starte penktadienio vakare išvykoje 0:2 pralaimėjo...

Transliacija / Alfo didysis šou. Patiekalas, kurį vieni dievina, o kiti nedrįsta paragauti, šaldytos žuvies mitai ir valgomas vazonas šunims Kodėl neverta sandėliuoti stiklainių ir ar prieš rūšiuojant reikia juos plauti?

Šį šeštadienį Alfas kvies pasitikėti savo skonio receptoriais: dažnai akys mus paveda skonio...