VivaDens Odontologijos ir Estetikos Centro įkūrėja gydytoja odontologė Ingrida Ivancė dar iki 2000-ųjų matė poreikį Lietuvoje atnešti estetiką į odontologiją. Tobulindamasi užsienyje, ji tapo pirmąja nacionalinio, po to ir tarptautinio estetinės odontologijos konkursų laureate, taip pat yra vienintelė akredituota AACD (American Academy of Cosmetic Dentistry) estetinės odontologijos specialistė Lietuvoje ir Baltijos šalyse.
Inovatyvūs sprendimai – vienas klinikos „VivaDens“ prioritetų. Štai „Fotona“ lazerio SSP ir SWEEPS® technologijos itin pagerina dantų šaknų kanalų išvalymą. Šis „VivaDens“ klinikoje esantis lazeris – vienintelis tokio tipo lazeris Lietuvoje, jis leidžia pasiekti ir dezinfekuoti net sunkiai prieinamas danties kanalo vietas.
Kuo ši technologija yra pažangi? Naudojant „Fotona“ lazerį, kanalo nereikia tiek platinti, kaip taikant tradicinius metodus, todėl ypač tausojami sveiki danties audiniai, kas reiškia mažesnį danties pažeidimą ir mažesnę riziką, jog ateityje prireiks papildomų intervencijų.
Pagrindiniai „Fotona“ lazerio šaknų kanalų gydymo privalumai:
Patogesnis, geresnis kanalų išvalymas ir dezinfekcija – lazeris pasiekia net sudėtingiausias užlinkusias vietas, užtikrindamas paviršinį ir giluminį bakterijų pašalinimą.
Mažesnis danties audinių pažeidimas – kanalo nereikia platinti, todėl dantis išlieka stipresnis.
Mažesnis diskomfortas ir efektyvesnis bei greitesnis gijimas – dėl minimaliai invazyvaus metodo pacientai patiria mažiau diskomforto.
Trumpesnis gydymo laikas – greitesnė procedūra dėl efektyvaus lazerio poveikio.
Patikimesni ir tvaresni rezultatai – gilesnis ir tikslesnis išvalymas sumažina komplikacijų riziką ir poreikį kartoti procedūrą.
Didelė dalis knarkiančiųjų skundžiasi padidėjusiu mieguistumu ir sumažėjusiu darbingumu. Knarkimas dažnai yra ir pirmasis reikšmingas miego sutrikimo – miego apnėjos – simptomas.
Žmonės visų pirma ieško efektyvių, bet nechirurginio gydymo būdų sveikatai bei gyvenimo kokybei pagerinti. Tokiu atveju, pasak „VivaDens“ klinikos specialistų, praverstų pasidomėti „NightLase“ procedūra.
Klinikiniai tyrimai rodo, kad ši gydomoji procedūra sumažina knarkimo garsą, trukmę ir periodiškumą tuomet, kai pagrindinė knarkimo priežastis yra minkštojo gomurio struktūros – minkštasis gomurys ir minkštojo gomurio liežuvėlis. Gydomosios procedūros metu šios struktūros „NightLase“ lazerio spinduliu veikiamos maždaug 20–30 minučių. Dėl lazerio skleidžiamos fotonų energijos giluminiai minkštųjų audinių sluoksniai įšyla ir tuomet vyksta grįžtamoji baltymų koaguliacija – minkštieji gomurio audiniai stangrėja ir traukiasi link kietų audinių struktūrų. Be to, lazerio sukuriamos impulsinės bangos audiniuose skatina kolageną gaminančių ląstelių veiklą ir tokiu būdu yra inicijuojamas naujo kolageno formavimasis. Dėl šio dvejopo lazerio poveikio minkštojo gomurio audiniai ir liežuvėlis tampa standesni, mažiau virpa miego metu, todėl mažėja knarkimo intensyvumas, trukmė bei periodiškumas.
Dauguma „VivaDens“ klinikos klientų po 3 procedūrų (atliekamų kas 4 savaites) pastebi teigiamus pokyčius, kuriuos dažniausiai įvardija kaip „tylesnis knarkimas“, „trumpesnė knarkimo trukmė“, „sumažėjęs arba visai dingęs rytinis gerklės patinimas“, „palengvėjęs kvėpavimas“ ir pan.
„NightLase“ taip pat gali būti puiki chirurginių intervencijų minkštojo gomurio srityje alternatyva arba priemonė chirurginiu būdu pasiektų rezultatų palaikymui. „NightLase“ taip pat galima naudoti kartu su kitomis knarkimą mažinančiomis priemonėmis – nešiojant knarkimą mažinančias kapas, naudojant nosies ar gerklės purškalus, burnos pleistrus ar kitas priemones naktiniam kvėpavimui per burną mažinti. Jokių šalutinių „NightLase“ terapijos poveikių nenustatyta.
Lūpų pūslelinė (arba herpes) yra infekcinis viruso sukeltas susirgimas. Nors viruso neįmanoma sunaikinti, tačiau „VivaDens“ klinikos specialistų teigimu, lazeriu galima labai veiksmingai sumažinti ar pašalinti nemalonius simptomus – pūsleles, skausmą, perštėjimą, niežėjimą, dilgčiojimą, audinių patinimą.
Atvykti į „VivaDens“ kliniką procedūrai lazeriu geriausia vos pajutus pirmuosius pūslelinės simptomus, kol dar nėra iškilusios viruso dalelių turinčios serozinės pūslelės. Tokiu atveju pažeidimo vieta veikiama paprastesniu diodiniu lazeriu 4–6 minutes. Ląstelėms suteikiama papildoma energija, stimuliuojanti jų imuninį atsaką bei spartinanti natūralius regeneracinius procesus. Praėjus kelioms valandoms po procedūros, paprastai dingsta dilgčiojimas, skausmas, niežulys ir kiti nemalonūs simptomai, o dažnu atveju taip ir neiškyla serozinės pūslelės.
Jeigu lūpų (ar nosies) odos pažeidimo vietoje jau yra juntamas nemalonus ir skausmingas dilgčiojimas, iškilusios herpetinės, viruso dalelių turinčios pūslelės ir stebimas audinių patinimas, tuomet gydymui taikomas ypač technologiškas „Fotona Erbium“ lazeris. Procedūra neskausminga ir, priklausomai nuo pažeidimo dydžio, trunka 2–3 minutes. „Erbium“ lazeriu herpetinės pūslelės yra ne tik greitai atveriamos, bet lazerio spindulys iš karto nukenksmina virusus ir tuo pačiu suteikia audinių ląstelėms papildomos energijos atsistatymui. Tokiu būdu herpes simplex viruso dauginimasis sustabdomas, o jis pats toje vietoje sunaikinamas.
Klientai, atlikę lūpų pūslelinės gydymą lazeriu pastebi, kad herpes simplex viruso sukeliami pažeidimai kartojasi rečiau arba ilgainiui visai nepasireiškia.
Lazerinės technologijos „VivaDens“ klinikoje pasitelkiamos ne tik dantų šaknų kanalams gydyti, bet ir tokioms ligoms, kaip periodontitas ir periimplantitas. Šiuo atveju lazerio terapija „poruojama“ su biotechnologijomis (Bio-PRF membranomis), o rezultatas – itin veiksmingos nechirurginės gydymo galimybės.
Skirtingai nuo tradicinių konservatyvių gydymo metodų, lazerinių technologijų privalumas yra jų tikslumas – šalinami tik infekuoti, pažeisti dantenų audiniai. Be to, lazerio spindulys ne tik kokybiškai ir preciziškai pasiekia, bet ir dezinfekuoja sunaikindamas ir tas periodontitą (periimplantitą) sukeliančias bakterijas, kurios yra įsiskverbusios į sveikus dantenų audinius.
Kuo ypatingos Bio-PRF membranos? Pirma, jos yra geriausiai suderintos su imunine sistema, nėra atmetimo reakcijos, nes specialiu metodu gaminamos iš paties paciento kraujo ir įvedamos į lazeriu išvalytas bei dekontaminuotas periimplantitines ar periodonto kišenes. Antra, membranose esantis trombocitų kiekis yra net iki 10 kartų didesnis nei paciento kraujyje, todėl augimo faktoriai labiau sustiprina kolageno sintezę, skatina kraujagyslių formavimąsi bei spartina audinių atsinaujinimą.
Šis kombinuotas gydymas – lazerinė terapija ir Bio-PRF membranų dermė – yra minimaliai invazyvus ir maksimaliai efektyvus, o „VivaDens“ klinikos klientams tai reiškia greitesnį gijimą, mažesnį diskomfortą po procedūros bei svarbiausia – gerokai sumažėjusį chirurginės intervencijos poreikį.
Kaip jau minėjome, lazerio technologijos naudojamos ne tik odontologijos srityje. „VivaDens“ klinikoje atliekama neinvazinė lūpų gražinimo procedūra „LipLase“, kuomet nereikia nei injekcinių užpildų ar chirurginių intervencijų.
Kaip žinome, su amžiumi lūpos plonėja, praranda putlumą, taip pat nebe toks ryškus būna lūpų kontūras. Lūpos sausėja, nusileidžia lūpų kampučiai, apatinė lūpa dažnai įdumba vidun. Norint sumažinti ar atitolinti šiuos pokyčius ir kuo ilgiau išsaugoti jaunatviškai patrauklius lūpų bruožus – putlumą, kontūrą, apimtį, drėgmę, būtina kolageno augimo stimuliacija.
„LipLase“ procedūros rezultatai paryškina natūralų lūpų grožį, o pati procedūra yra visiškai neskausminga ir netrikdo kasdienio gyvenimo ritmo. Švelnią lazerio energiją sugeria lūpų odos ir gleivinės vandens molekulės ir ją paverčia šilumine energija, dėl kurios kolageno fibrilės (skaidulos) susitraukia ir tokiu būdu patempia tiek lūpų odą, tiek ir gilesnius sluoksnius.
Be to, fotonų srauto ir audinių sąveikoje susidariusi šiluma skatina naujo kolageno sintezę, kuri intensyviai vyksta dar iki aštuonių mėn. po „LipLase“ procedūrų ciklo. Lūpų gražinimui rekomenduotinos 3–5, maždaug 20 min. trukmės procedūros, atliekamos kas 1–2 savaites.