Pateikiame Jums priežastis, kodėl verta rinktis kelių inžinieriaus(-ės) karjerą.

Profesionalų poreikis nuolat auga

Tie, kas kada nors yra iš arčiau susidūrę su kelių inžinerija, puikiai žino, kad kelių tiesimo projektai reikalauja milijonus eurų siekiančių investicijų. Lietuvos kelių infrastruktūros gerinimas ir plėtra reikalauja ypatingo dėmesio ir išteklių, todėl prognozuojama, kad daugiau darbo, nei galima aprėpti, kelių inžinieriai turės dar ne vieną dešimtmetį.

Didelės specialistų pajėgos šiuo metu prisideda prie tokių valstybinės reikšmės tarptautinių projektų, kaip antai viena pagrindinių mūsų šalies susisiekimo arterijų „Via Baltica“, taip pat geležinkelio transporto projektas „Rail Baltica“, įgyvendinimo.

Lietuvoje kasmet įgyvendinama ir šimtai mažesnės apimties kelių tiesimo projektų, tobulinamas esamų kelių tinklas, daug dėmesio skiriama eismo saugumo klausimams, atnaujinami kelių ruožai, tiesiami nauji keliai, periodiškai vykdoma jų priežiūra.

Natūralu, kad kelių inžinierių ir kitų šios krypties specialistų poreikis nuolat didėja. Esant jų stygiui, kelių tiesimo ir remonto veiklą vykdančios įmonės susiduria su problemomis ir deda dideles pastangas, siekdamos sudaryti kuo palankesnes sąlygas savo esamiems ir potencialiems aukštos kvalifikacijos darbuotojams.

Puikus darbo užmokestis ir karjeros perspektyvos

Viena priemonių, kuria darbdaviai stengiasi sudominti kelių tiesimo specialistus, inžinierius, projektuotojus, – darbo užmokestis, kuris gerokai viršija šalies vidutinį atlyginimą.

Paprasčiau tariant, kelių inžinierius(-ė) į rankas per mėnesį gauna iki kelių kartų didesnį atlygį nei paslaugų, prekybos, valstybės tarnybos, medicinos sektoriuose dirbantys specialistai.

Be finansinės paskatos, daugelis kelių sektoriaus bendrovių Lietuvoje siūlo visas šiuolaikines motyvacines priemones, kurios savo lygiu dažnai nenusileidžia siūlomoms didžiausių technologijų bendrovių.

Darbuotojus taip pat motyvuoja įdomus, ambicingas ir dinamiškas darbas, kurio apčiuopiamą rezultatą jie mato kasdien važiuodami savo suprojektuotais ar rekonstruotais keliais.

Įdedant asmeninį indėlį į ateities kelių kūrimą, projektavimą ir statybą, neabejotinai aplanko asmeninis pasitenkinimo jausmas, nes darote tai, kas yra prasminga ir turi išliekamąją vertę.

Technologijos skinasi kelią

Šiuolaikinių kelių profesionalų darbo priemonės nepalyginamai skiriasi nuo naudotų prieš kelias dešimtis metų.

Anksčiau keliams projektuoti buvo naudojami popieriniai brėžiniai, o šiais laikais didelė dalis procesų yra visiškai skaitmenizuoti, skaičiavimams pasitelkiamas dirbtinis intelektas ir situacijų moduliavimo metodai.

Skaitmeninės technologijos keičia kelių profesionalų darbą: kastuvus papildo dronai ar skaitmenizuoti geodeziniai prietaisai, o milžiniškais tempais tobulėjanti kelių tiesimo technika netrukus po pasaulinių premjerų tampa prieinama ir Lietuvoje. Jau dabar diskutuojama, kad netolimoje ateityje energiją gaminantys keliai, kurie panaudos dėl saulės susidarantį šilumos perteklių, taps realybe. Taigi karjera kelių tiesimo srityje garantuoja nuolatinį tobulėjimą ir darbą su naujausiomis technologijomis.

Moterys griauna mitus

Mūsų laikais dar kartais gajus mitas, kad kelių inžinerija yra vien vyrų sritis. Kelių tiesimo įmonėse jau šiandien dirba daug moterų, ir prognozuojama, kad ši tendencija toliau stiprės. Tai – dabarties ir ateities specialybė, atverianti daugybę galimybių tiek vyrams, tiek moterims. Čia negalioja lyties standartai, o vertinama kvalifikacija ir profesiniai gebėjimai, visiems užtikrinamos vienodos teisės dirbti.

Apskritai kalbant, neretai nutinka ir taip, kad kelių inžinerijos srityje vasaros sezonui įsidarbinę darbuotojai nusprendžia tęsti karjerą ir pradėję nuo paprasčiausių darbų tampa padalinių vadovais ir su šia veikla susieja tolesnę savo karjerą.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės