Daugeliui stilingo žmogaus sąvoka asocijuojasi su mada ir jos tendencijomis, tačiau Viktorija teigia, kad stilius visų pirma – tai saviraiškos būdas, kuriame turi atsispindėti ne sezono tendencijos, o žmogaus savitumas, charakteris, jo asmenybė.

Norint sukurti gražų asmeninį įvaizdį, būtina atsižvelgti į tai, kas žmogui tinka ir patinka. Galutinis rezultatas atrodys organiškai tik tuomet, kai rūbai bei kitos įvaizdžio detalės derės su charakteriu ir gyvenimo būdu. Taip pat svarbu tinkamai pasirinkti spalvas, siluetus ir raštus, kurie gali subtiliai pabrėžti mūsų privalumus arba priešingai – išryškinti trūkumus.

Iš visko, kas patinka, svarbu atsirinkti tik tai, kas mums tinka

Kuriant individualų stilių savarankiškai, begalę gerų idėjų galima rasti internete: stilingų žmonių ir tam tikrų prekių ženklų profiliuose, apie madą ir gyvenimo būdą rašančiuose portaluose ar peržiūrint naujausias kolekcijas.

Patikusius įvaizdžius tikslinga pasižymėti, tačiau aklai kopijuoti tikrai neverta, nes rezultatas atrodo harmoningai tik tada, kai kiekviena įvaizdžio detalė būna iki smulkmenų apgalvota ir visas stilius natūraliai žmogui tinka. Tuo tarpu improvizuojant su detalėmis, rizika nusivilti tampa kur kas mažesnė, o tikimybė, kad rezultatas maloniai nudžiugins, – pakankamai didelė.

Aksesuarai, kurie gali tapti ir subtilia, ir itin ryškia rudeninio įvaizdžio detale

Pasak Viktorijos, geidžiamiausi rudens aksesuarai yra skrybėlės, masyvūs šalikai, akiniai, pirštinės, pončai ir kaklaraiščiai, kurie šį sezoną vyrauja ne tik vyrų, bet ir moterų aprangoje. Dar vienas gražus akcentas – plaukų segtukai, kurie gali būti pačių įvairiausių formų ir spalvų. Visas šias stiliaus detales nėra sudėtinga priderinti prie jau turimų rūbų, o pokytis gali būti labai ryškus.

Renkantis aksesuarus, visada verta atkreipti dėmesį į tendencijas, tačiau įsigyti reikėtų tik tai, su kuo žmogus jaučiasi organiškai ir patogiai. Itin madingas, drąsių formų ar spalvų įvaizdžio detales galima drąsiai pakeisti panašiomis, tik subtilesnėmis ir individualiai mums tinkančiomis.

Tiesa, stilingu aksesuaru gali būti ne tik aprangos detalė, bet ir, pavyzdžiui, išmaniosios technologijos. Stilistė atkreipia dėmesį, jog šiais laikais telefonas ir jo aksesuarai, ausinės ar išmanusis laikrodis yra ne mažesnė įvaizdžio dalis nei batai ar rankinė.

„Dažnai ir gatvės fotografijose matome įamžintus praeivius, laikančius mobilųjį telefoną. Jis gali būti nepastebimas, prisitaikantis prie aplinkos ir išnykstantis, tarsi chameleonas, tačiau, jei siekiate išsiskirti, esate veržlūs ir mėgstate būti dėmesio centre, originalus apsauginis mobiliojo telefono dėklas ar paties telefono spalva gali tapti jūsų asmenybės išraiška.

Taip pat jūsų charakterį gali papildyti tam tikri išskirtiniai telefono funkcionalumai. Štai man labai patogus atverčiamo veidrodėlio stiliaus „Samsung Galaxy Flip5”, kuris telpa ir delninėje, ir džinsų kišenėje. Taigi išmanusis telefonas tampa ne tik ryšio palaikymo ir informacijos priemone, bet ir jūsų stiliaus, charakterio išraiška, kaip, beje, ir laikrodis ar kaklaraištis“, – paaiškina V. Šaulytė-Mockė.

Sudėtingiausia dalis – viso įvaizdžio apgalvojimas

Žvelgiant į Viktorijos paskyras socialiniuose tinkluose, susidaro įspūdis, kad už kiekvieno tobulo kadro slepiasi profesionali ir didelė komanda. Tačiau, kaip teigia Viktorija, dažniausiai visame procese, nuo idėjos iki jos įgyvendinimo, dalyvauja tik du žmonės: fotografė ir ji pati.

„Gražaus kadro idėja visada gimsta atsitiktinai – įkvėpti gali muzika, aplinka, žmonės ar bendravimas. Kiekvieną tokią mintį užsirašau, o vėliau apgalvoju detales ir kaip jas apjungti į vieną harmoningą visumą. Neretai šiame procese dalyvauja ir fotografė, kuri iš savo pusės pataria kokiu rakursu, kokiame apšvietime geriausiai pavyktų perteikti idėją.

Viktorija Šaulytė-Mockė (Monikos Remeikytės nuotr.)

Visas šis pasiruošimo procesas, kaip ir kuriant asmeninį įvaizdį, ir yra sudėtingiausia dalis, bet tuo pačiu ir svarbiausia, be kurios kažin ar pavyktų pasiekti norimą rezultatą“, – pasakoja Viktorija.

Pasak stilistės, jei visas scenarijus apgalvojamas iš anksto ir viskam tinkamai pasiruošiama, gražų kadrą galima sukurti net ir be fotografo pagalbos, tik su išmaniuoju telefonu.

„Galaxy Flip5“ turi ne tik unikalią kamerą, kuri leidžia užfiksuoti asmenukes bet kokiu kampu, bet ir itin daug fotografavimui bei filmavimui skirtų funkcijų, kurios užtikrina maksimalią vaizdo kokybę bet kokiomis oro sąlygomis ar paros metu.

Šis išmanusis telefonas taip pat gali būti valdomas ir rankų gestais per atitinkamą atstumą, kas itin aktualu norint sukurti kadrą pačiam, be kito žmogaus pagalbos. Tokių nuotraukų pakankamai nemažai galima rasti ir Viktorijos instagramo paskyroje.