Sportas – kaip geras įprotis

I. Swan pasakoja, kad aktyvų gyvenimo būdą propaguoja nuo vaikystės. „Sportas jau seniai yra tapęs mano gyvenimo būdu, dėl kurio nereikia papildomai stengtis. Žinau, kaip noriu pradėti dieną, žinau, kad visuomet gerai jaučiuosi pasportavusi, bet svarbiausia – suprantu, kad aktyvus gyvenimo būdas lemia ir ilgalaikę gerą savijautą“, – sako žinoma tinklaraštininkė.

Pasak jos, labai svarbu subalansuotą mitybą, kurioje būtų kuo įvairesnio maisto ir daug daržovių, derinti su judėjimu – kuo daugiau laiko praleisti gamtoje ir gryname ore.

„Būtent nuo kokybiško maisto bei reguliaraus judėjimo priklauso mano savijauta, skleidžiama energija, kuri turi įtakos visam dienos ritmui. Pasitikėjimas savimi ir teigiamos emocijos vienareikšmiai persiduoda ir kitoms veikloms, kuriomis užsiimu.

Todėl pirkdama maisto produktus analizuoju maisto sudėtį skaitydama etiketes. Daugelyje produktų yra pridėtinio cukraus, kurio aš vengiu. Taip pat stengiuosi valgyti kuo mažiau apdoroto bei perdirbto maisto. Mano dienos racione daug daržovių, įvairių kruopų, mėsos, žuvies“, – sako Ieva.

Nauja aistra vandens sportui

Tiesa, nors subalansuotos mitybos ir reguliaraus judėjimo taisyklė žinoma visiems, tačiau ją pritaikyti savo gyvenime pavyksta ne kiekvienam.

„Kadangi sportuoju nuo mažens, man tai yra tiesiog tapę įpročiu. Gerai pamenu, kuomet pradinėse klasėse pradėjau šokti sportinius šokius – netgi varžybose dalyvaudavau.

I. Swan ir S. Kučas išbandė jėgos aitvarus / Foto: Aistės Ridikaitės

Po to šokius keitė kitos sporto šakos, tokios kaip lengvoji atletika, kurią lankiau apie ketverius metus. Šiuo metu esu visiškai pakvaišus dėl vandens sporto, man tai kelia didžiausią džiaugsmą.

Todėl, kai manęs kas nors paklausia, kaip pradėti sportuoti, pirmiausia siūlau atrasti tokią fizinę veiklą, kuri teiktų malonumo ir džiaugsmo. O kai užsiėmimas taps rutina ir įpročiu, bus jau sunku įsivaizduoti gyvenimą be judėjimo ir fizinio aktyvumo“, – šypsosi pašnekovė.

Pataria judėjime ieškoti džiaugsmo

Moteris sako suprantanti, kad taip jaučiasi tik tie žmonės, kurių kūnas jau pripratęs prie sporto.

„Kas dar neturi savo judėjimo rutinos, labai siūlyčiau ją susikurti. Be abejo, tokią, kad būtų tiesiog smagu, nes tai, ką darome per prievartą, ilgainiui atsibosta ir kelia ne džiaugsmą, o kančią“, – pataria I. Swan.

Pasak jos, jeigu šiandien ji nesportuotų ir norėtų pradėti keisti savo gyvenimą, tiesiog įsijungtų „Youtube" platformą ir pagal įvairius raktažodžius ieškotų treniruočių pavyzdžių, kurie galėtų būti naudingi pradedantiesiems. Taip pat pagal savo dienotvarkę rinktųsi mankštas dienos pradžiai ar pabaigai.

„Žinoma, aktyvumą žmogus turėtų rinktis, atsižvelgdamas į savo temperamentą, prielankumą tam tikram sportui: vienam patiks padelis, antram – badmintonas, o trečias mielai prakaituos zumbos užsiėmimuose. Dar vis vertinga priminti, jog sportas nėra vien treniruokliai ir sunkumų kilnojimas priešais veidrodį – į aktyvų laisvalaikį reikėtų žvelgti plačiau“, – pataria nuomonės formuotoja.

Svarbu nepersistengti

Žinoma moteris tvirtina, kad nors jos gyvenimo tempas gana intensyvus, tačiau kai kurie dalykai nesikeičia:

„Visos mano dienos paprastai prasideda nuo fizinio aktyvumo, sportuoju rytais. Beje, labai mėgstu ne tik judėti, bet ir planuoti savo laiką. Jei būna intensyvesnė diena, į kalendorių netgi įsirašau, kada planuoju pietauti ar vakarieniauti. Tada tikrai pavyksta visur suspėti."

Pradėjusiems sportuoti ir užsibrėžusiems vienokių ar kitokių tikslų, I. Swan pataria jokiu būdu nepersistengti ir nepakenkti savo sveikatai. „Aš pati visuomet sportuoju segėdama laikrodį, kuris fiksuoja mano širdies ritmą, atsistatymo trukmę ir kitus labai svarbius rodiklius.“

Sekti savijautą moteriai padeda technologijos

Pašnekovė sako, kad šiuo metu ji labai džiaugiasi atradusi „Galaxy Watch6“, kuris turi ne tik daugybę jai reikalingų funkcijų, bet ir yra labai stilingas aksesuaras.

„Esu didelė technologijų mėgėja. Manau, kad jeigu tik yra galimybė jomis naudotis ir taip palengvinti savo kasdienybę, kodėl gi to nepadarius? Todėl išmanusis laikrodis man yra ir sporto, ir gero miego instrumentas.

Visada stebiu savo miego rezultatus, nes kokybiškas miegas reiškia kokybišką poilsį. Būtent laikrodžio fiksuojami duomenys patvirtina, ar organizmas per naktį tikrai pailsėjo.

O telefonas – neatsiejama mano darbo dalis, jis man būtinas tiek atsiliepiant į skambučius, tiek kuriant turinį, tiek kaip visos „Samsung“ įrenginių ekosistemos dalis. Jame galiu analizuoti pažangiais išmaniojo laikrodžio jutikliais surinktą informaciją apie savo kūną ir sveikatą. Naujajame „Flip5“ telefone apstu įvairiausių įrankių, kurių dar net nespėjau išbandyti ir įvertinti, tačiau būtinai išsinagrinėsiu, nes esu smalsi“, – nusišypso Ieva.

I. Swan dalijasi savo sveikos gyvensenos patarimais:

1. Rytą pradėkite stikline vandens ir padarykite keletą tempimo pratimų.

2. Nepraleiskite pusryčių. Jeigu trūksta laiko jiems pasigaminti, siūlau tuo pasirūpinti iš vakaro (brinkinta avižinė košė, ispaninio šalavijo pudingas ar kt.)

3. Jeigu sunku prisiversti sportuoti, laikykite sportinę aprangą šalia lovos. Matant ją kiekvieną rytą, galbūt kils noras apsirengti ir pasportuoti.

4. Ieškokite bendraminčių, kuriems patiktų ta pati sportinė veikla. Dviese ar su kompanija visada smagiau!

5. Bandykite. Viską ir visada. Nesvarbu, kiek jums metų, niekur nėra nustatytas amžiaus cenzas, kuris trukdytų pradėti gyventi aktyviai.