Kitaip tariant, verslo dovana gali būti puikus įmonės pozicionavimo, reklamos įrankis arba nuolankus gestas, rodantis dėmesį. Abu metodai veiksmingi, tačiau įdomu, į kurį vertėtų atsižvelgti labiau, galvojant apie verslo dovanas šiemet? Esminis klausimas, į kurį turėtumėte sau atsakyti – verslo dovana taps jūsų savireklama ar nuoširdžiu gestu?

Coffeeloft– vertina nuoširdžių dovanų konceptą

Įmonės „Coffeeloft“ verslo dovanų specialistė Gintarė teigia, kad verslo dovana pirmiausia turėtų būti suprantama ir naudojama kaip nuoširdumą, rūpestį ir padėką rodantis gestas. Tokiu būdu akivaizdžiai parodoma, kad svarbiausias dovanojant verslo dovaną yra jos gavėjas.

„Dažnai įmonių atstovai kreipiasi klausdami kaip sukurti verslo dovaną, kuri geriausiai atspindėtų jų įmonę, kad ji būtų įsimintina, atkreiptų dėmesį. Bet jeigu galvojame nuo pagrindų – dovanos tikslas juk visai ne toks. Dovanojame, nes norime nustebinti kitą, todėl ir šiuo atveju, kuriant verslo dovanas, pirmoje vietoje turėtų būti dovanos gavėjas bei jo poreikiai. O faktas, jog dovanodami atsižvelgiame į kitą, ne į save, taip pat pasako daug apie mus pačius“, – sako Gintarė.

Verslo dovanų specialistė neslepia, jog dažnu atveju toks nuoširdus gestas kaip verslo dovana turi kur kas daugiau teigiamų rezultatų nei gali atrodyti iš pradžių.

Abipusė nauda

Įmonė, naudojanti verslo dovanas kaip nuoširdumo, padėkos gestą, dažnu atveju formuos gerą įspūdį dovanos gavėjo akyse. Vadovaujantis šiuo principu atsižvelgiama, kad dovana būtų naudinga ir vertinga jos gavėjui, teikiamas didelis dėmesys dėkingumo, pagarbos perteikimui. Tokiu atveju dovanos gavėjas jaučiasi svarbus, o maloni nuostaba gavus dovaną dažnai aptariama ne tik įmonės viduje, bet ir už jos ribų – tokiu būdu plačiai formuojamas teigiamas įmonės įvaizdis. Svarbiausia, kad dovanos gavėjas gali pasimėgauti iš tikrųjų gera dovana, tad nauda tampa abipuse.

Dažnas rezultatas – ilgalaikiai verslo santykiai, augantis pasitikėjimas

Nuoširdūs gestai visais laikais kūrė artimesnius santykius tarp žmonių – juk visad sakoma, kad „mažos dovanos stiprina draugystę“. Verslo dovanos tikrai ne išimtis: jos rodo rūpestį, pagarbą, o tai skatina ilgalaikių verslo santykių vystymąsi.

„Už kiekvieno verslo slepiasi žmogus, o kiekvienas iš mūsų vertina, kai jam skiriamas papildomas dėmesys, kai mes kažkam rūpim, kai galime pasitikėti“, – sako verslo dovanų specialistė Gintarė.

Taigi toks paprastas gestas kaip dovana gali pakeisti požiūri į įmonę, o skiriant dėmesį tam kasmet – auginti ryšį, ilgalaikį santykį, rodyti dėkingumą bei bendradarbiavimo vertinimą.

Kaip sukurti nuoširdžią verslo dovaną?

Verslo dovanų specialistė Gintarė dalinasi keliais aspektais, į kuriuos vertėtų atsižvelgti renkantis verslo dovaną, kad ši tikrai galėtų tapti nuoširdžiu gestu darbuotojui, partneriui ar klientui.

  • Verta pagalvoti apie dovanų rinkinius:


Geriausias būdas užtikrinti, jog dovana tikrai patiks – įteikti dovanų rinkinį. Tokiu būdu gavėjas tikrai ras kažką mėgstamo ir naudingo. O jei rinkinyje ir bus kas netiks ar nepatiks, visumoje dovana vis tiek pasirodys puikiai. Kuriant verslo dovanų rinkinį atsiveria begalinės produktų kombinacijų galimybės. Tai nuima naštą ir nuo jūsų pečių, bijant, jog dovana nepateisins gavėjų lūkesčių ar visai nuvils.

  • Dovana turi būti praktiška, lengvai suvartojama:


Blogiausia dovana yra ta, kuri neturi funkcinės vertės. Žmonės jau pavargo per šventes gauti dovanas, kurios nuguls lentynoje ir lauks pavasarinio valymosi sezono, o kiek dar dovanomis gautų termosų ar puodelių laikote tamsiausiame spintelės kampe? Verslo dovanų specialistė šventiniu laikotarpiu siūlo apsvarstyti lengvai suvartojamas, valgomas dovanas. Su jomis sunku prašauti, o ir pasirinkimo galimybės itin plačios.

„Tai tikriausiai vienos iš praktiškiausių dovanų. Nuo rūšinės kavos, tradicinės arbatos iki rankų gamybos šokoladų, desertų bei kitų skanėstų. Manau, kiekvieno namuose gardėsiai dingsta greičiausiai, tad visuomet nudžiungame gavę dar, – juokauja verslo dovanų specialistė. – Puikus pavyzdys galėtų būti „Coffeeloft“ skrudinama kava „Coffee Cruise“ – mūsų klientai labai mėgsta ją įterpti verslo dovanų rinkiniuose. Daug žmonių mėgsta pradėti dieną su kava, tad maišelis kokybiškos, rūšinės, Lietuvoje skrudinamos kavos yra tikrai saugus ir kokybiškas variantas, galvojant apie praktišką dovaną.“ Toks pasirinkimas užtikrina, kad gavėjui dovana bus naudinga, lengvai sunaudojama arba pasidalinama su kitais.

  • Naudojami kokybiški produktai:


Dovanojamų produktų kokybė atskleidžia, kiek pastangų ir dėmesio buvo įdėta renkant dovanos idėją bei kiek svarbus yra tos dovanos gavėjas. Norint išsirinkti kokybišką dovaną, visuomet pravartu iš anksto nustatyti dovanos biudžetą, tokiu būdu bus lengviau rasti kainos ir kokybės santykį geriausiai atitinkančius produktus.

  • Suasmeninantys elementai:


Kad dovana turėtų dar didesnį poveikį jos gavėjui, visuomet naudinga pagalvoti apie dovaną suasmeninančius elementus. Pavyzdžiui, ranka rašyta atvirutė su vardiniu kreipiniu, gavėjo inicialai, prekinio ženklo logotipas, naudojamų spalvų koloritas ar iliustracijos. Visa tai padės dovanos gavėjui pasijusti ypatingu ir jausti dėkingumą už skirtą papildomą dėmesį, atsižvelgimą į mažiausias smulkmenas. Tuo pačiu šie elementai suteiks dovanoms unikalumo bei prabangos pojūtį.

Verslo dovanos gali būti naudojamos, kaip puikus būdas rodyti padėką, pagarbą ir norą megzti ilgalaikį kontaktą ar verslo partnerystę. Naudojant jas šiems tikslams svarbu nepamiršti, jog dovana turi būti praktiška, kokybiška, personalizuota ir, svarbiausia, aiškiai komunikuotų norimą intenciją: norą padėkoti, nustebinti, prioritizuojant kito žmogaus poreikius. Žinoma, verslo dovanos gali būti ir puikus savireklamos įrankis, tačiau toks dovanos principas turi kur kas mažiau visapusės naudos ir praranda esminę dovanos sąvoką – galvoti apie kitą, o ne apie save.

Coffeeloft padės sukurti nuoširdžią ir praktišką verslo dovaną.

Rūšine kava bei kavos prietaisais prekiaujanti įmonė jau 7 metus padeda džiuginti savo verslo klientų partnerius ir darbuotojus išskirtinėmis dovanomis.

„Jau daug metų iš eilės kuriame pačias įvairiausias verslo dovanas bei dovanų rinkinius. Kadangi patys esame kavos gamintojai, galime pasiūlyti platų rūšinės „Coffee Cruise“ kavos pasirinkimą bei aukštos kokybės kavos gaminimo priemonių ir įvairios kavos ruošimo įrangos asortimentą. Taip pat bendradarbiaujame su išskirtinius produktus gaminančiais ir tiekiančiais verslais, visuomet ieškome unikalių partnerių, kurie gamina rankų darbo skanėstus, kaip liofilizuotų uogų šokoladai, triufeliai, tortai, panettone pyragai ir dar daug kitų. Pasirinkimas tikrai platus ir pritaikomas pagal kiekvieno norus ir poreikius. Visi dovanojami produktai yra aukštos kokybės, naudingi ir dažnai – lengvai suvartojami, jie tikrai ras vietą kiekvieno namuose“, – dalinasi verslo dovanų specialistė Gintarė.

Įmonė taip pat siūlo plačias personalizacijos galimybes. Nuo ploteriuoto logotipo lipduko ant dėžutės iki individualaus dizaino pilnos spaudos pakuotės šokolado plytelei, mėgstamiausiai kavai ar gurmaniškam rinkiniui. „Coffeeloft“ yra paruošę daugiau nei 100 000 verslo dovanų – ši įmonė siekia palengvinti klientų darbą kuriant dovanos formatą, o sukurtomis dovanomis kelti tik geras emocijas.

Pildyk užklausą ir sukurk nuoširdžias verslo dovanas savo verslo partneriams ir klientams su „Coffeeloft“ specialistų pagalba: Pateikti užklausą