Kiekvieno skoniui ir progai

Baltojo vyno, raudonojo vyno, rožinio vyno, „Spritz“, „Mimosa“ ir šių švenčių naujiena „Winter Spiced“ – 6 „Acala“ gėrimų skoniai, kurie neabejotinai pagyvins bet kurį šventinį stalą. Pasitikti svečius su taure gėrimo – kiekvieno save gerbiančio šeimininko pareiga, kuriai M. Žemavičius rekomenduoja rinktis rožinio vyno stiliaus „Acala“ putojančią arbatą.

„Kol svečiai renkasi arba laukia pagrindinio patiekalo, prie užkandžių ar lengvesnių patiekalų kaip aperityvas puikiai pasitarnaus rožinio vyno stiliaus gėrimas. Jo švelnus ir sodrus skonis idealiai dera prie vieno kąsnio užkandukų su rūkyta lašiša arba avokadu ir krevetėmis“, – sako someljė.

Laikantis tradicijų ir per Šv. Kūčias nevartojant mėsos, pagrindinį šventinio stalo asortimentą sudaro žuvies patiekalai, prie kurių, kaip pasakoja M. Žemavičius, geriausiai tinka baltojo vyno stiliaus „Acala“ gėrimas.

„Balta žuvis su ryžiais ir daržovėmis, silkė su karštomis bulvėmis, įvairios jūrų gėrybės – patiekalai, kurių skonius dar labiau praturtina baltojo vyno stiliaus putojanti arbata. „Acala“ gėrimai yra sukurti taip, kad gastronomiškai primintų sauso vyno skonines savybes – rūgštumas ir saldumas bei tekstūra yra kone identiški. Tokį rezultatą leidžia pasiekti ne vienerius metus tobulinta žolelių, natūralių uogų ir vaisių sulčių bei prieskonių suderinimo technika“, – teigia pašnekovas.

Tuo metu raudonojo vyno stiliaus putojančią arbatą M. Žemavičius pataria derinti su mėsos patiekalais, kurie gausiausiai stalus nukloja per Šv. Kalėdas.

„Tai neabejotinai kalėdinis gėrimas, sukurtas pagal „Pinot Noir“ vynuogių, iš kurių gaminami lengvi, elegantiški vynai, ypatybes. Nors šio stiliaus putojanti arbata tinka prie visų rūšių mėsos patiekalų, geriausia ją derinti yra su antiena, mat ši mėsa ir „Pinot Noir“ vynas yra klasikinis ir neatsiejamas derinys“, – aiškina „Acala“ įkūrėjas.

Sočiai ir skaniai pavalgius, visada reikėtų palikti vietoms ir desertams, o prie jų – ir „Mimosa“ bei „Spritz“ kokteilių stiliaus putojantiems arbatos gėrimams.

„Šie „Acala“ gėrimai yra saldesni, todėl geriausia juos vartoti su desertais. „Mimosa“ tinka prie citrusinių vaisių pyragaičių ar tortų, pavyzdžiui, mangų torto ar pasiflorų pudingo. Intensyvesnis „Spritz“ skonis idealiai harmonizuosis su juodojo šokolado ir uogų desertais. Vakarinė šventės ar vakarėlio dalis – taip pat puikus metas mėgautis šiais gėrimais“, – tikina M. Žemavičius.

Pasak jo, „Acala“ kokteilių stiliaus gėrimai ne tik pasižymi išskirtiniu savo skoniu, bet ir yra savotiški meno kūriniai – butelių etiketes puošia garsios tapytojos Giaros Ivanovos, geriau žinomos „Gia Ram“ slapyvardžiu, meno kūriniai „She is Magic“ ir „All for Love“.

„Gaminant „Acala“ gėrimus, mums labai yra svarbi yra vietinė rinka, todėl visas gamybos procesas „nuo...iki“ vyksta Lietuvoje. Norėdami įtraukti ir paremti vietinius kūrėjus, pasirinkome labai talentingą tapytoją Giarą, kurios kūriniai ir puošia mūsų gėrimų etiketes“, – pasakoja M. Žemavičius.

Žieminė „Acala“ naujiena – specialiai šventiniam sezonui sukurta putojanti arbata „Winter Spiced“.

Geriausi ingredientai iš viso pasaulio (jų yra netgi 18!) sukuria skonį, kuris primena karštą vyną, o skonių darna bei subtilumu dovanoja ypatingą gastronominę patirtį.

„Ši putojanti arbata jūsų šventinį stalą nuspalvins pačiomis ryškiausiomis spalvomis. Gėrimas puikiai dera prie šventinių patiekalų – keptos antienos su spanguolių padažu, sūrio su mėlynuoju pelėsiu ar prieskoniuoto kalėdinio pyrago. Nepakartojama skanavimo patirtis – garantuota“, – žada „Acala“ įkūrėjas.

Šventinio stalo puošmena

Rinktis „Acala“ kaip alternatyvą kitiems tauriesiems gėrimams, kaip pasakoja šio prekių ženklo įkūrėjas, verta ne tik dėl šių gėrimų skonių įvairovės, bet ir dėl reprezentacinės jų funkcijos.

„Skirtingai nei įvairių gaiviųjų gėrimų buteliai ar sulčių pakeliai, putojančios arbatos gėrimo butelis ant šventinio stalo atrodo išties prabangiai ir stilingai. Jau per anų metų šventes mūsų prekių ženklą buvo galima išvysti ant žinomų šalies influencerių stalų. Negana to, tokį gėrimą galima drąsiai atsinešti į svečius arba netgi dovanoti žinant, kad tikrai su tokia dovana neprašausi“, – sako M. Žemavičius.

Tačiau ties tuo „Acala“ privalumai nesibaigia. Šie gėrimai gaminami tik iš natūralių ir ekologiškų ingredientų, tokių kaip žolelės, prieskoniai, uogos, vaisiais, bei su labai mažai pridėtinio cukraus.

„Šiais laikai žmonės kaip niekad daug dėmesio skiria sveikai mitybai, kitaip tariant, sveika gyvensena tampa daugelio palydovu. Dėl šios priežasties mes taip pat stengiamės sekti tendencijas ir gaminti produktą, kuris atlėptų daugelio lūkesčius. Kaip bebūtų, švenčių metu suvalgome daug, todėl mūsų skrandžiams natūraliai reikia pagalbos. Gera žinia ta, kad fermentuojant „Acala“ arbatų gėrimus, susidaro daug organinių rūgščių, kurios padeda geriau ir greičiau virškinti maistą“, – pasakoja pašnekovas.

Apie „Acala“:

Lietuvoje, Kaune įsikūrusioje gamykloje gaminama putojanti arbata „Acala“ – vynų ir kokteilių kultūrą praturtinantis gėrimas. Per daugelį metų išdirbtas unikalus „Acala“ gamybos procesas leidžia pagaminti gėrimą be alkoholio. Gaminant šį putojantį nealkoholinį gėrimą, yra maišomos ir derinamos jau subrendusios arbatos ir tokiu būdu kuriamas skonių kompleksiškumas ir balansas.

Įsigyti „Acala“ putojančių arbatos gėrimų galima oficialiame internetiniame puslapyje (acala.lt) specializuotose gėrimų parduotuvėse, geriausiuose Lietuvos ir užsienio restoranuose (pavyzdžiui, trijų „Michelin“ žvaigždučių restorane Ispanijoje) bei viešbučiuose.