Vilnietė Erika Skorupskaitė darbą „Iki“ prekybos tinkle pasirinko studijų laikais, prieš 10 metų. „Ieškojau trumpalaikio darbo, kurį galėčiau lanksčiai derinti su mokslais. Įsidarbinau „Iki“ ir atradau didelę bei įdomią organizaciją su daug karjeros krypčių ir galimybių. Aplink – daug draugiškų ir palaikančių kolegų“, – savo pradžią prisimena Erika. Kasininke-pardavėja jai teko padirbėti kiek ilgiau negu pusmetį, o tada nėrė į kitą darbo sritį – administraciją. Darbavosi su efektyvumo projektais, duomenų analize, o dabar Erika yra prekybos procesų departamento projektų vadovė.

Studentams duotų vertingą patarimą

Erika pripažįsta, kad mokytis naujų dalykų jai patinka, o „Iki“ visada užtikrina puikias sąlygas darbuotojų tobulėjimui. „Mėgstu naują patirtį. Visuomet esu žmogus, kuris kelia ranką, kai išgirsta pasiūlymą, kur nors dalyvauti, ką nors išbandyti. Dirbdama jau dešimtmetį, esu įsitikinusi, kad „Iki“ man visada suteiks progų augti, bendrauti, pažinti – organizacijoje sukurta ypač palanki erdvė iniciatyviam žmogui. Jaučiu kolegų ir vadovų pasitikėjimą bei palaikymą. Žinau, kad mane pastebi ir vertina“, – dalijasi E. Skorupskaitė.

Erika Skorupskaitė

Todėl studentui ar studentei, kurie mąsto apie savo profesinį kelią ir karjerą, pašnekovė patartų pirmiausia būti aktyviu, drąsiu, iniciatyviu žmogumi – drąsiai gerti į save žinias, domėtis naujovėmis, bendrauti ir bendradarbiauti. „Mane pačią iki šiol žavi organizacijos aplinka, kurioje nėra baimės suklysti, o yra drąsa bandyti. Tai vienija senbuvius ir naujokus, skirtingų kartų ir skirtingų tautybių žmones“, – sako Erika.

Mokosi ir iš 16–mečių naujokų, ir iš patyrusių kolegų

Kolegei pritaria Inga Žlibinaitė, Prekių pateikimo vadybininkė. 17 metų „Iki“ prekybos tinkle dirbanti moteris teigia, kad geri vadovai įkvepia ir nuolat skatina judėti pirmyn. „Iš savo vadovų ir kitų kolegų aš daug ko išmokau ir vis dar mokausi. Pavyzdžiui, į mūsų komandas įsiliejo nemažai ukrainiečių – žmonių su kitokia patirtimi, pasaulėžiūra, kultūra. Tačiau jie labai stengiasi, daug mokosi ir bendrauja. Todėl dabar dažnai aš tik pradedu sakyti sakinį, o kolega iš Ukrainos – pabaigia. Puikiai suprantame vieni kitus, nes nepaliekame vietos nežinomybei. Nuolat tariamės, dalijamės idėjomis, mąstome, ką galima padaryti geriau, kad klientai iš mūsų parduotuvių išeitų patenkinti“, – dėsto I. Žlibinaitė.

Ingai labai patinka, kad „Iki“ dirba daugybė skirtingų žmonių – nuo pirmą darbą išbandančių 16-mečių iki senjorų, per daug metų sukaupusių vertingos patirties. Prekių pateikimo vadybininkė pastebi, kad jaunosios kartos kolegas labiausiai motyvuoja galimybė greitai pasiekti rezultatų ir savarankiškai priimti sprendimus. „Z kartos darbuotojai labai imlūs informacijai, greitai perpranta technologijas, patys aktyviai ieško atsakymų. Su jais lengva bendrauti, paskatinti siekti rezultatų“, – dalijasi I. Žlibinaitė.

Inga Žlibinaitė

O vyriausios kartos darbuotojų privalumai, anot pašnekovės, yra kokybiškai atliktas darbas ir aukšto lygio profesionalumas. „Jie puikiai išmano, ką daro. Dirba užtikrinai ir tikslingai. Todėl visada pasinaudoju progą pastebėti kolegų atliktus darbus, pagirti, palaikyti pasitikėjimą“, – kalba „Iki“ prekių pateikimo vadybininkė, kuri už karjeros pradžią yra dėkinga savo mamai. Būtent mama Ingai atrado darbo vietą parduotuvėje Klaipėdoje, kad būdama studentė dukra galėtų padirbėti savaitgaliais. Iš pradžių Inga dirbo kasininke-pardavėja, vėliau – parduotuvės vedėja, pamainos vadove. Po 8 metų darbo parduotuvėje ji nusprendė išbandyti jėgas Kokybės skyriuje – metus tikrino parduotuves. Tuomet gavo pasiūlymą ateiti į Prekybos padalinį ir būti atsakinga už vaisių ir daržovių kategoriją. Šias pareigas Inga užima jau 7 metus.

Darbo aplinka sustiprina norą tobulėti

Drąsa imtis permainų į „Iki“ atvedė ir Liną Večiorkę, kuri dabar dirba Panevėžio logistikos centro Apskaitos grupės vadove. Anksčiau Lina dirbo etikos mokytoja mokykloje. Ji pripažįsta, kad pokyčiai profesiniame kelyje buvo išties nemaži. Bet Lina tikina, kad vos žengus pirmuosius žingsnius „Iki“ organizacijoje greitai apėmė jausmas tarsi čia dirbtų dešimtį metų: kolegos bendrauja draugiškai ir šiltai, visada padeda, o vadovai – palaiko.

Lina Večiorkė

„Maloni darbo aplinka be įtampos man labai svarbi. Man atrodo, kad labai pasisekė papulti tarp tokių žmonių ir vadovų. Jaučiuosi išklausyta ir suprasta. Taip pat man labai patinka mokytis – o tai visada atveria naujų durų ir galimybių. Kartais suprantu, kad man trūksta įgūdžių ar žinių, bet įsitraukiu, nes įdomu. Besidomėdama išmokstu ir spragų nelieka. Galiu pati dalytis žiniomis, padėti kolegoms rasti išeitis, nes žinau, kad mano profesinė sritis yra specifinė ir gana siaura“, – pasakoja Lina. Ji įsitikinusi, kad draugiška atmosfera ir aplinka palengvina mokymosi procesą. L. Večiorkė savo karjerą „Iki“ pradėjo nuo administratorės, vėliau tapo Panevėžio logistikos centro Apskaitos grupės vadove.

„Iki“ yra vienas didžiausių darbdavių Lietuvoje. Iš viso prekybos tinklo komandoje dirba apie 5,5 tūkst. darbuotojų. „Didžiuojamės savo kolegų sėkmės istorijomis ir rezultatais, kurių visi kartu pasiekiame per ilgus metus, atskleisdami savo geriausias savybes ir išmokdami naujų dalykų. Skirtingos patirtys, kompetencijos ir asmeninės savybės leidžia mums rasti išskirtinių sprendimų, greičiau diegti inovacijas, geriau suprasti savo pirkėjus“, – pastebi Monika Milė, prekybos tinklo „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.

„Mūsų darbuotojus vienija atsakomybė ne tik už save, bet ir už savo kolegas, komandas. Visų mūsų darbai ir užduotys yra susiję, todėl sėkmę lemia mūsų visų bendras indėlis, noras mokytis bei tobulėti. Krypčių ir galimybių apstu, nes veikia platus „Iki“ parduotuvių tinklas, taip pat gamybos ir logistikos padaliniai, didelis administracijos biuras“, – sako M. Milė. Visų lygių darbuotojai gali dalyvauti Bendroje karjeros ugdymo ir veiklos vertinimo sistemoje, kuri skatina ugdyti kompetencijas ir siekti svajonių karjeros.

Įsidarbinti „Iki“ paprasta: dėl darbo galimybių kreipkitės jums patogiu būdu – atranka@iki.lt ; + 370 641 12 582 ; www.iki.lt/karjera