Išskiria mažiausiai šiltamio efektą sukeliančių dujų

Lyginant eterinę televiziją, dar gerai mums žinomą kaip televizija per anteną, su kitais televizijos transliavimo būdais, paaiškėjo, kad jos technologija, kuria siunčiamos TV programos į mūsų televizorius, dešimtimis kartų tvaresnė nei kiti TV siuntimo būdai.

Didžiosios Britanijos konsultacinės kompanijos „Carstone“ atliktame tyrime, kuriame yra įtraukti ir Lietuvos duomenys, nustatyta, kad šio tipo televizija yra vienas žaliausių TV žiūrėjimo būdų lyginant su internetu transliuojama išmaniąja televizija. „Tyrimo duomenimis, 1 valanda televizoriaus žiūrėjimo per anteną sugeneruoja vos 3 g CO2, o per OTT tipo televizinę platformą („Netflix“, „HBO“ ir kitos vaizdo turinio transliavimo per internetą platformos) – 26 g CO2, IPTV (IP protokolu transliuojama išmanioji televizija) – net 37 g CO2“, – aiškina „Telecentro“ Radijo, televizijos ir infrastruktūros skyriaus vadovas Marius Skudutis.

Energijos taupymas ir naudojimo efektyvumas

Eterinės televizijos transliacinė sistema sukelia mažiausią poveikį klimato kaitai dėl paprastos priežasties – ji sunaudoja gerokai mažiau energijos programoms perduoti ir joms priimti. „Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai parodė, jog eterinė televizija kur kas efektyvesnė už kitas TV siuntimo platformas pagal energijos sąnaudas. Eterinei televizijai siųsti ir priimti sunaudojama 0,07 kWh televizoriui per valandą. Kabelinės ir satelitinės televizijos analogiškas rodiklis yra daugiau negu dvigubai didesnis – atitinkamai 0,18 kWh ir 0,78 kWh įrenginiui per valandą“, – sako Marius Skudutis. Tiesa, priduria ekspertas, būtina pabrėžti, kad šis energijos kiekis susijęs tik su TV transliacijos būdu ir neapima tos energijos, kurią suvartoja TV žiūrovų televizoriai ar kiti įrenginiai, kuriais galime priimti ir žiūrėti TV programas. Pastarųjų energijos imlumui įtakos turi ekrano dydis, vaizdo generavimo technologija ir kitos savybės.

Populiariausi TV kanalai – visiškai nemokamai

Priklausomai nuo vietovės, per eterinę televiziją galima matyti iki 31 TV kanalo visiškai nemokamai, tarp kurių – populiarios lietuviškos TV programos (LRT, TV3, LNK, BTV, TV6, TV8, Lietuvos rytas ir kt.) bei regioninės televizijos kanalai. Šiai televizijai nereikia sutarčių ar įsipareigojimų, o įsirengti – visai nesudėtinga. „Tinkamai parinkta antena, nukreipta reikiama kryptimi, leistų puikiai priimti lietuviškus kanalus“, – teigia M. Skudutis.

„Telecentro“ skambučių centro specialistai registruoja transliacijų trikdžius, nemokamai konsultuoja įvairiais klausimais. Antenų įrengimo kainas ir kitą informaciją galima rasti interneto svetainėje www.turiutv.lt, paskambinus nemokamu telefonu 8 5 200 1515 bei parašius el. paštu pagalba@turiutv.lt.