Pažintiniais maršrutais po išskirtines Palangos vietas

Kai pajūris išvaikščiotas, gaivaus oro įkvėpta ir mintys sudėliotos į savas vietas, dažnas kurorto svečias užsuka į Palangos Turizmo informacijos centrą – įprastai nuo čia prasideda pažintis su išskirtinėmis vietomis, kurias tikrai verta aplankyti svečiuojantis Palangoje.

„Palangoje blogo oro nebūna – ir rudeniškai darganai užklupus, ir spaudžiant žiemos šaltukui veiklos tikrai nepritrūksite. Net ir nuolatiniai kurorto svečiai būna nustebę, kiek daug Palangoje dar nėra matę ir kiek istorijų apie kurortą negirdėję. Tad norinčius įdomiai praleisti laiką, visuomet kviečiame į unikalias ekskursijas ir pažintinius maršrutus, aplankant skirtingas Palangos vietas“, – sako Rasa Kmitienė, Palangos Turizmo informacijos centro direktorė.

Leistis į pažintinį su kurortu R. Kmitienė rekomenduoja keliaujant „Gintaro maršrutu“, pasakojančiu įdomią miesto, miestelėnų ir pačios gamtos sukurto gintaro istoriją.

Štai garsiuosiuose Tiškevičių rūmuose esančiame Gintaro muziejuje saugoma net 30 000 gintaro eksponatų, tarp kurių – 3,524 kg sveriantis, beveik apvalia forma išsiskiriantis Saulės akmuo. Iškilę XVI a., per kelis šimtmečius Tiškevičiai tapo turtingiausiais Lietuvos žemvaldžiais. Dešimtys didikams priklausiusių dvarų išsiskyrė puošnia prabanga, subtilia estetika ir įspūdingais peizažiniais parkais. Palangoje esantys Tiškevičių rūmai – nuostabus grafų giminės palikimas, leidžiantis prisiliesti prie grafų gyvenimo prabangos ir iš arčiau pažinti jų kultūrą.

Keliaudami maršrutu, stabtelėkite prie garsiojo Palangos kurhauzo – kadaise jame duris atvėrė pirmasis kurorto viešbutis. Šis architektūrinis palikimas jau tapo kurorto simboliu, tačiau keliaudami J. Basanavičiaus gatve pamatysite ir daugiau Tiškevičių valdymo laikotarpiu statytų įspūdingų objektų. Tarp jų – iš tolo žvilgsnius traukiančios vilos, saugančios ne vieną asmeninio grafų gyvenimo paslaptį. Senieji Palangos gyventojai pasakoja, neva virš palėpės savo viloje Sofija Horvataitė-Tiškevičienė buvo įsirengusi slaptą veidrodžių kambarį ir rengdavusi čia spiritizmo seansus, o visai netoliese asmeninėje viloje neva buvo įsikūrusi ir paties grafo Tiškevičiaus meilužė. Palangoje visuomet virė įdomus gyvenimas, tad pasimatymas su to gyvenimo liudininkėmis vilomis bus tikrai įdomus ir intriguojantis.

Maršruto pabaigoje nepatingėkite užkopti į Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokštą, iš kurio atsiveria nuostabi miesto panorama. Prieš daugiau nei šimtą metų statyta bažnyčia savo neogotikiniu grožiu ir didybe traukia kone kiekvieno praeivio žvilgsnį, tačiau pasigrožėti verta ir viduje: čia yra įspūdinga sakykla ir trys meniški altoriai, kuriuos puošia iš marmuro padaryti bareljefai.

Pramogos ir žaidimai su visa šeima

Įdomios patirtys kiekvieno laukia ir pačiame Turizmo informacijos centre. Užsukę lankytojai turi galimybę pakeliauti laiko mašina ir pamatyti kaip poilsiautojų pamiltos kurorto vietos atrodė anksčiau, Palangai dar tik kuriantis. Mažieji poilsiautojai tikrai nenuobodžiaus, mat čia galės dėlioti nuotraukų dėliones iš magnetukų, ras įvairių interaktyvių žaidimų, viktorinų.

Ieškantiems naujų patirčių tikrai verta apsilankyti ir iliuzijų name „Eureka“. Paslapčių ir magijos kupinas pramogų kompleksas įtrauks kiekvieną – ir mažą, ir didelį. Trijų aukštų pramogų erdvėje rasite daugiau nei šešiasdešimt įvairiausių įdomybių, kurios paskatins pasukti galvą ir privers stebėtis kone kiekviename žingsnyje. Galėsite paklaidžioti veidrodžių labirintu, pasivaikščioti nesvarumo būseną sukuriančiu viesulo tuneliu, įsiamžinti prie 3D paveikslų. Iliuzijų name rengiamos ir labai įdomios edukacijos, kurių metu galėsite patys išbandyti ne vieną mokslinį eksperimentą – pavyzdžiui, iš citrinos pasigaminti elektrą ar pasidaryti plaukiojančią medūzą, kurią galėsite parsinešti į namus.

Jei orai džiugina, poilsiautojams su vaikais R. Kmitienė rekomenduoja nepraleisti progos apsilankyti išskirtiniuose pajūrio parkuose. Skirkite laiko pasivaikščiojimui Tiškevičių rūmus supančiame Birutės parke. Tyvuliuojantys tvenkiniai, šimtamečiai pušynai ir dekoratyviniai elementai čia kuria nepaprastą grožį, kuriame darniai dera žmogaus prisilietimas ir natūrali gamta.

Mėgstantiems laiką leisti gamtoje, reikėtų užsukti ir į unikalų lietuviškų pasakų parką. Parke gausu išskirtinių „kalbančių“ skulptūrų, pasakojančių lietuvių liaudies pasakas. Parkas užima beveik du hektarus, tad pasivaikščiojimams skirkite bent porą valandų.

Pasilepinkite SPA procedūromis ir baseinais

Po aktyviai praleistos dienos svajojate apie atpalaiduojantį poilsį? Tuomet nerkite į vandens malonumus. Palangos baseinas atviras ištisus metus – čia poilsiautojų laukia net 8 plaukimo takeliai ir sveikatingumo erdvė, skirta atsipalaiduoti, nusiraminti ir atgauti jėgas. Pasimėgaukite masažinėmis sistemomis, moderniomis garinėmis pirtimis ir natūralia Himalajų druskos pirtimi.

„Atsipalaiduoti, pasisemti energijos ir atgauti jėgas kviečia ir daugybė visus metus Palangos svečius pasitinkančių viešbučių, siūlančių kokybiškas SPA procedūras. Vietų poilsiui, kur grožis ir harmonija žengia greta, Palangoje tikrai nepritrūksite – turėsite galimybę atsipalaiduoti baseinuose, pasilepinti kūno masažais ir grožio procedūromis, o pirčių mėgėjai tikrai įvertins išskirtinius pirčių ritualus“, – sako R. Kmitienė.