Taupymas – ne tik taupyklėje, bet ir galvoje

Labai svarbu suprasti, jog taupymas nėra vien monetų dėjimas į taupyklę. O ypač, šiais laikais, kuomet infliacija yra didelė. Svarbu yra pats mąstymas, suvokimas ir įpročiai. Pavyzdžiui:

  • Išlaidų analizė (kiek ir kam išleidžiate);
  • Ar tikrai to daikto ar paslaugos Jums reikia?;
  • Kokią dalį uždarbio atsidedate, ar darote tai reguliariai?;


Tokie ir panašūs klausimai padeda susigaudyti, kaip veikia finansų kontrolė, valdymas ir taupymas. Priverčia susimąstyti, ar viską darome teisingai ir ar tikrai pinigai tirpsta, o gal tiesiog išleidžiate juos bereikšmiams dalykams.

Finansinis raštingumas nuo mažens

Taupymo ir finansinio raštingumo pamokos svarbios jau nuo pat vaikystės. Kuomet vaikai tik pradeda suvokti, kaip, iš kur atsiranda pinigai, kodėl jie baigiasi, o gal nesibaigia? Kaip su jais elgtis ir ką galima padaryti, kad juos uždirbtum. Kuo mažesnis vaikas taisyklingai suvoks įvairias sampratas, tuo lengviau valdys savo finansus ateityje. O gal net turės puikių investicijų, kurie užtikrins saugią ateitį.

Taupymas padės ne tik užsitikrinti saugesnį rytojų, bet ir privers saugiau jaustis psichologiškai. Nesvarbu, kiek uždirbate, tam tikras procentas nuo pajamų turėtų būti atidedamas reguliariai. Tai įprotis, kurį tikrai galima išsiugdyti.

Kaip sutaupyti, kad pinigai nenuvertėtų?

Vienas iš būdų sutaupyti neprarandant nieko yra terminuotas indėlis.

Kas yra terminuotas indėlis?

Terminuotas indėlis yra bankų bei kitų finansų įstaigų siūloma taupomosios sąskaitos/investavimo rūšis, kurioje įnešta fiksuota pinigų suma yra paliekama konkrečiam, numatytam laikotarpiui. Pinigų sutarties laikotarpiu išsiimti negalima, tačiau tuo metu yra uždirbama iš fiksuotos palūkanų normos. Šio tipo taupomoji sąskaita gali pasiūlyti aukščiausias palūkanas, tad yra puikus sprendimas norint trumpalaikio pajamų didinimo, kaip pavyzdžiui, keli mėnesiai ar pora, keleri metai. Saugus, lengvas ir patogus būdas taupyti.

Gerinamos sąlygos

Gera žinia ta, jog “Saldo Bank” gerina sąlygas vartotojams ir kelia terminuotų indėlių palūkanas iki 4.3% 12 mėnesių terminui. Tai ne tik taupymas, bet ir galimybė investuoti bei apsisaugoti nuo nuolat kylančios infliacijos.

Rinkitės saugų, patikimą ir lengva būdą taupyti.