Nors atrodo, kad iki Kalėdinės prekybos sezono pradžios dar liko daug laiko – juk vos prasidėjo ruduo, logistikos bendrovės ragina prekybininkus nepramiegoti pasirengimo šventiniam laikotarpiui. Anot jų, norint sulaukti prekių laiku, užsakymais derėtų pasirūpinti per rugsėjį, mat gabenant krovinius iš tolimųjų šalių išlieka daug rizikų dėl pristatymo terminų ir kainų svyravimo. Specialistai pateikia prekybininkams keturis patarimus, padėsiančius išvengti logistinių rizikų ir pasiruošti Kalėdinės prekybos sezonui.
MyDello
MyDello
© Organizatorių nuotr.

Pradėkite planuoti siuntas jau dabar

Norintys iki Kalėdų papildyti savo internetinės ar fizinės parduotuvės lentynas prekėmis turėtų neatidėlioti siuntų užsakymo ir taip išvengti krovinių vėlavimo rizikos ar papildomų kaštų. Nedelsti verslas turėtų dėl kelių priežasčių.

Pirma, rudenį kai kurios populiarios šalys-tiekėjos, pavyzdžiui, JAV, Kanada ar Kinija, gali įvesti naujus su Covid virusu susijusius ribojimus, dėl kurių gali gerokai prailgėti prekių pristatymo į Lietuvą laikas.

Kinija iki šiol laikosi itin griežtos „nulio Covid“ politikos – užfiksavus naują viruso protrūkį visų to regiono įmonių veikla griežtai apribojama ar net sustabdoma. Jokių išimčių netaikoma nei gamybos, nei transporto, nei infrastruktūros įmonėms (uostams, oro uostams, stotims). Tokiu atveju kroviniai iš uždarytų regionų nukreipiami į kitus, atvirus transporto mazgus, tačiau dėl išaugančio srauto šie tampa perkrauti, darbas sulėtėja, paslaugos brangsta. Taigi, galima prarasti ir brangaus laiko, ir patirti neplanuotų sąnaudų.

Antra, kaip taisyklė, iš tolimųjų šalių kroviniai į Europą dažniausiai gabenami jūrų transportu, kuris yra pigiausia, todėl ir populiariausia transportavimo alternatyva. Tačiau, priklausomai nuo maršruto ir laikotarpio, gabenimo kainos gali svyruoti net iki 40 procentų, tad suplanuojant ankstyvesnį transportavimą galima užsitikrinti krovinio pristatymą laiku ir reikšmingai sutaupyti.

MyDello
MyDello
© Organizacijos nuotr.

Trečioji priežastis, kodėl prekių gabenimą reikėtų pradėti kuo anksčiau – daugelyje šalių, ypač JAV ir Europoje, trūksta darbo jėgos, kas taip pat gali sulėtinti krovinių kelionę. Be to, per Europą toliau vilnija oro transporto bendrovių darbuotojų streikai, sutrikdantys tiekimo grandines. Dėl aukštos infliacijos gyventojų patiriamos išlaidos vis labiau prasilenkia su gaunamomis pajamomis, todėl streikai tampa tik dar labiau tikėtini. Paprastai jie vyksta didelėse įmonėse, tokiose kaip „Lufthansa“, SAS ir Hamburgo uosto terminaluose, kur stambios profesinės sąjungos pasirengusios kovoti už sąžiningą darbo užmokestį. Logistikos specialistai prognozuoja, kad streikai palies ir kitas tarptautinio transporto įmones.

Tokios nenugalimos jėgos aplinkybės turės didelę įtaką prekių tvarkymui prieš išsiuntimą ir pailgins pristatymo į Lietuvą laiką. Būtent dėl šios priežasties prekes derėtų užsakyti jau rugsėjo mėnesį. Nesvarbu, ar šios Kalėdos jūsų įmonei bus pirmosios, ar dešimtosios, verta suplanuoti gabenimą anksčiau ir taip sumažinti rizikas bei galimą vargą. Užsakymams galima pasinaudoti ir skaitmeniniu logistikos įrankiu „MyDello“, kuris leidžia iškart palyginti skirtingas maršrutų ir transporto alternatyvas, sutaupyti laiko ir 15-20 proc. sumažinti išlaidas.

Nepamirškite Juodojo penktadienio prieš Kalėdas

Ketvirtą lapkričio penktadienį daugelyje šalių vyksta populiarūs Juodojo penktadienio išpardavimai. Ne išimtis ir Lietuva – ši prekybinė šventė kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio. Dėl augančio jos populiarumo daugybė mažmenininkų siekia dar anksčiau susiplanuoti šventinių prekių pristatymą ir pasiruošti išpardavimų bumui, o tai atitinkamai reiškia didesnę įtampą tiekimo grandinėse.

MyDello
MyDello
© Organizacijos nuotr.

Logistikos specialistai pastebi, kad dėl Juodojo penktadienio ir prasidedančios Kalėdinės prekybos lapkričio mėnesį itin išauga gabenimų oro transportu paklausa. Transportavimas oru yra greičiausias, tad šią priemonę imasi naudoti vėluojantys ar papildomus užsakymus atliekantys prekybininkai. Taip užsakovai ima konkuruoti dėl vietos orlaiviuose ir atitinkamai išauga gabenimo lėktuvais kainos. Taigi, ruoštis Juodojo penktadienio prekybai labiau apsimoka iš anksto ir taip sumažinti patiriamas išlaidas.

Diversifikuokite tiekėjus

JAV ir Kinija, dėl aukščiau paminėtų pandemijos, darbo jėgos, streikų grėsmių potencialiai gali turėti didelį poveikį prekių srautui ir pristatymo terminams. Todėl dar vienas sprendimas prekybininkams – mažinti rizikas diversifikuojant tiekėjus. Tuomet jei vienoje iš šalių įvyktų kritinių pokyčių, turėtumėte alternatyvų tiekimo šaltinį. Pavyzdžiui, ES šalį, iš kurios galėtumėte užsisakyti ir kelių transportu atsigabenti kalėdinių lempučių, eglučių ar kitos jums aktualios produkcijos.

Pasinaudokite automatizuotomis kainų/maršrutų palyginimo platformomis

Norint palyginti krovinių gabenimo alternatyvas – maršrutus, gabenimo būdus (oru, jūra, keliais, geležinkeliais), terminus ir kainas – prekybininkams vertinga pasinaudoti skaitmeninėmis platformomis. Lietuvoje tokia galimybė taip pat yra – pernai startavo „MyDello“ paslauga, kuria jau naudojasi per 1 tūkst. bendrovių.

Skaitmeninių platformų privalumas tas, kad siuntų gabenimo alternatyvų palyginimą galima gauti iškart (nereikia kreiptis į skirtingas logistikos bendroves) ir taip pat internetu išsyk užsakyti paslaugą bei sekti krovinio kelionę 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. „MyDello“ kūrėjai skaičiuoja, kad įmonės, kurios pradeda naudoti šią platformą, sumažina siuntų gabenimo sąnaudas 15-20 procentų.

Skaitmenine logistikos platforma galima naudotis nemokamai. Sužinoti daugiau apie „MyDello“ galima internete, taip pat sekti naujienas „LinkedIn“ ir „Facebook“ socialiniuose tinkluose.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
1.6667

Papildomas darbuotojų sveikatos draudimas: tai, kas anksčiau buvo prestižas, dabar jau – būtinybė

Aštri konkurencija darbo rinkoje lemia, kad darbuotojai sulaukia vis daugiau papildomų naudų. Jeigu...

30 metų gimtadienį švenčiančios „Iki“ prioritetas – laimingi darbuotojai: dėmesys jų poreikiams, motyvacijai, ugdymui

Nuo pat pirmosios parduotuvės atidarymo Lietuvoje, 30-metį švenčiančio prekybos tinklo „Iki“...

Šilutiškis „Teleloto“ žaidėjas 20-ies metų senumo automobilį iškeitė į naująjį „Toyota Yaris Cross“ (1)

Praėjusį sekmadienį Dainius iš Šilutės rajono atsimins ilgai. Sudalyvavęs naujame „ Teleloto...

„Pigu.lt“ į savo marketplace’ą kviečia naujus pardavėjus: siūlo lengvatines sąlygas

Reaguodama į įtemptą ekonominę situaciją, „Pigu HobbyHall Group“ („PHH Group”) pakvietė...

Darbdavių indėlis į komandos tobulėjimą: kokius sprendimus siūlo darbo rinkos lyderiai (2)

Ieškantiems darbo lietuviams svarbu ne tik konkurencingas atlyginimas ar lankstus darbo grafikas, bet...

Top naujienos

Karybos ekspertas Ždanovas – apie tai, ką daro Rusijos generolai: vaizdo įrašai parodo kraupią realybę (7)

Ukrainos kariuomenei toliau sėkmingai puolant, viešoje erdvėje gausiu filmuotos medžiagos,...

Leonid Bershidsky

„Bloomberg“: Putino laukia nelinksmas gimtadienis, situacija jam darosi pavojinga (4)

Dabar jau žinome: net ir tokioje griežtai kontroliuojamoje šalyje kaip Rusija karinių...

Karas Ukrainoje. Išlaisvintame Lymane – sukrečiantis radinys: aptikta masinė kapavietė Ukrainiečiai skelbia smogę viešbučiui Chersone su rusų pareigūnais (6)

Ukrainos pajėgos dar labiau veržiasi link Rusijos okupuoto Chersono miesto, antradienį...

Stiprus vėjas trukdys pasidžiaugti sugrįžtančia šiluma: termometrai rodys seniai nematytus skaičius

Ketvirtadienio dieną per Lietuvą slinks mažai aktyvus šaltasis atmosferos frontas. Debesuotumas...

Kraupi avarija Priekulės aplinkkelyje: kaktomuša susidūrė du automobiliai, vienos moters būklė sunki dėl avarijos kelias buvo nepravažiuojamas  (1)

Trečiadienio vakarą Priekulės aplinkkelyje du automobiliai susidūrė kaktomuša, sužaloto du...

Tarptautiniame fronte – čempionų meistriškumo pamoka „Rytui“

Pergalingai vietiniame fronte startavęs Vilniaus „Rytas“ trečiadienį vakare patyrė pirmą...

Vilniaus gatvėje – drastiškas vaizdas: tai nufilmavę žmonės atpažino garsų advokatą (32)

Vilniuje gatvėje žmonės tapo liudininkais, kaip išsiskyrusių tėvų konflikto įkarštyje vaikas...

Zelenskis patvirtino: Ukraina sieks priimti pasaulio čempionato kovas (1)

Ukraina prisijungė prie jungtinės Ispanijos ir Portugalijos paraiškos surengti FIFA 2030 metų...

Sniego pilys

Silpnavalis, nekonfliktiškas ir mėgstantis išgerti – taip žvalgyba apibūdino Brežnevo sūnų, tuo tarpu proproanūkis elgetauja Turkijoje

Teigiama, kad įtakingų tėvų vaikai gimsta „su auksiniu šaukštu burnoje“. Tačiau SSRS...

SuTaupyk

Apsipirkdamas Lenkijoje lietuvis rado gudrų būdą išleisti dar mažiau: dauguma apie tai net nežino Vardija pasikeitusias lenkiškas kainas ir kas vis dar pigiau nei Lietuvoje (2)

Reguliariai Lenkijoje apsipirkinėjantys Pietų Lietuvos rajonų gyventojai pastebi, kad kaimyninėje...