Idėja gimė iš asmeninės patirties

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, vėžio diagnozę Lietuvoje kasdien išgirsta apie 50 žmonių. Visame pasaulyje šia klastinga liga serga per 18 milijonų gyventojų. 2022 m. balandį vėžys buvo diagnozuotas ir „Publicis Groupe" vadovui Arthurui Sadounui. Jis nusprendė neslėpti sukrečiančios diagnozės ir žinia pasidalino su savo darbuotojais.

Apie ligą paskelbęs viešai, A. Sadounas sulaukė daugybės taip pat sergančių ar ligą jau įveikusių žmonių žinučių, kuriose buvo išreikšta baimė dėl ateities, darbo perspektyvų. Visos šios žinutės, anot „Publicis Groupe" vadovo, atspindėjo nerimą keliančią tikrovę, į kurią iniciatyva „Darbas sergant vėžiu" siekiama atkreipti dėmesį.

„Tai baisi realybė, tačiau kiekvienas iš mūsų tiesiogiai ar netiesiogiai galime susidurti su vėžiu savo gyvenime ir darbovietėje. Svarbus vaidmuo šioje situacijoje tenka įmonėms. „Darbas sergant vėžiu" – vis didesnę svarbą įgyjanti iniciatyva, prie kurios jau prisijungė daugybė verslo kompanijų. Parodydami pastangas ir skirdami tam dėmesio, kartu galime padėti sumažinti nerimą ir stigmą dėl vėžio darbo aplinkoje ir teigiamai paveikti mūsų žmonių sveikatą. Nuoširdi pagalba ir palaikymas daro teigiamą poveikį sergantiems darbuotojams – neabejoja A. Sadounas.

Užtikrins darbo vietą bei nekintantį atlyginimą

Vykdydami šią kampaniją, „Publicis Groupe" įsipareigojo vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis sergantiems savo darbuotojams užtikrinti darbo vietą, atlyginimą ir išmokas bent vienerius metus. Taip pat suteikti juos slaugantiems artimiesiems visą reikalingą pagalbą, per platformą „Marcel" – galimybę kreiptis į vidinę savanorių bendruomenę – kolegas, kurie yra tinkamai išmokyti teikti pagalbą, o sugrįžus į darbą – garantuoti tolimesnę karjeros paramą.

Šią kampaniją remia ir „Publicis Groupe" iniciatyvą palaiko tokios pirmaujančios vėžio labdaros organizacijos kaip „Memorial Sloan Kettering Cancer Center", „MacMillan Cancer Support" ir „Gustave Roussy Institute".

Iniciatyva „Darbas sergant vėžiu" bus vykdoma ir Lietuvoje. kurioje jau dvidešimtmetį veikia „Publicis" įmonių grupė. „Publicis Groupe Lithuania" (Lion Communications Vilnius, UAB) generalinio direktoriaus Juozo Daugirdo teigimu, „Publicis Groupe" vadovo iniciatyva viešai kalbėti apie tai, ką patiria vėžiu sergantys žmonės, yra ne tik labai sveikintinas, bet ir be galo drąsus žingsnis.

Juozas Daugirdas

„Žinia, kad mūsų kompanijos vadovas susirgo vėžiu, buvo išties netikėta. Įprastai tokio rango vadovai, baimindamiesi dėl savo įvaizdžio, patikimumo, aplinkinių ir partnerių reakcijos, apie tokius dalykus nekalba. Kaip ir daugeliui, man tai buvo didelis sukrėtimas ir, žinoma, nemaloni žinia, tačiau pats faktas, kad A. Sadounas nusprendė netylėti ir drąsiai apie tai prabilti, vertas pagarbos ir palaikymo", – sako J. Daugirdas.

Tikslas – atvira ir palaikanti darbo aplinka

Statistika rodo, kad net 50 proc. vėžiu sergančių pacientų bijo pasakyti apie savo diagnozę darbdaviui ar kolegoms, nors net 92 proc. mano, kad parama darbe teigiamai paveiktų jų savijautą.

„Greičiausiai baimės kyla iš nemalonių patirčių, kuomet sužinoję apie darbuotojo ligą, darbdaviai juos palieka likimo valiai. Ligos atveju valstybė darbuotojui garantuoja socialines išmokas, gydymą, tačiau dažnu atveju ties tuo viskas ir pasibaigia – žmogus lieka vienas su savo liga. „Publicis Groupe" programos tikslas yra suteikti ne tik bazinę pagalbą, bet ir garantuoti saugumą, užtikrinti, kad žmogus nepraras darbo, o pasveikęs visada galės sugrįžti į savo darbo vietą, kur jam bus suteikta visokeriopa pagalba. Palaikymas žmogui suteikia saugumą ir kovoti su liga tampa tikrai lengviau", – teigia J. Daugirdas.

„Publicis Groupe" kviečia ir kitas įmones bei organizacijos prisidėti prie šios akcijos ir skleisti žinią apie vėžio sukeliamas stigmas darbe. Prie kampanijos „Darbas sergant vėžiu" jau prisijungė tokie pasaulinio lygio žaidėjai kaip „Adobe", „Disney", „Google", „L'Oréal", „McDonald's", „Microsoft", „Nestlé", „Toyota", „Walmart" ir daugelis kitų.

„Norime, kad kuo daugiau žmonių visame pasaulyje ir Lietuvoje išgirstų apie šią iniciatyvą. Įsipareigojimai nebūtinai turi būti tokie patys, kokius esame numatę savo darbuotojams. Kiekvienas verslas, prisijungdamas prie iniciatyvos, gali savais būdais stoti į kovą su šia klastinga liga. Kampanija yra visiškai atvira ir kviečianti prisijungti visus, nepriklausomai nuo įmonės dydžio ar veiklos. Labai tikimės, kad ir kitos įmonės paseks mūsų pavyzdžiu", – sako J. Daugirdas.

Prie iniciatyvos įmonės gali prisijungti internetinėje svetainėje workingwithcancerpledge.com

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės